Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И пак Рилски дерета (30.09.2007)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И пак Рилски дерета (30.09.2007)

    За пореден път, установих за себе си поне 2 неща:
    а) колкото и да кръстосваме Рила, Маркан все ще извади от дълбоката торба с интересните дерета някое, което не сме карали, и
    б) като минем някое място за първи път по тъмно, в края на продължителна разходка, след това на светло степента на трудност се оказва с поне 1-2 степени по-ниска.

    Вчерашната разходка отново се получи приятна. А пък дали е била хард или софт - всеки да гледа картинките и да решава за себе си ...
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    До: И пак Рилски дерета (30.09.2007)

    снимките ги чакаме с нетърпение
    LZ1RED

    Коментар


    • #3
      До: И пак Рилски дерета (30.09.2007)

      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
      За пореден път, установих за себе си поне 2 неща:
      а) колкото и да кръстосваме Рила, Маркан все ще извади от дълбоката торба с интересните дерета някое, което не сме карали, и
      б) като минем някое място за първи път по тъмно, в края на продължителна разходка, след това на светло степента на трудност се оказва с поне 1-2 степени по-ниска.

      Вчерашната разходка отново се получи приятна. А пък дали е била хард или софт - всеки да гледа картинките и да решава за себе си ...
      Абсолютно съм съгласен. Само искам да добавя, че някои от местенцата ако бяха една идея по-мокри и разкаляни степента на трудност щеше да е значително по-висока. Това ме кара да се надявам, че след време ще направим повторение на някои от вчерашните дерета, а и горскита не спят и ни поднасят изненади с по някоя друга пресно изровена дупка.

      Коментар


      • #4
        До: И пак Рилски дерета (30.09.2007)

        Във вчерашния епизод от сериала "Рилски дерета" участие взеха (по реда на пристигане на сборния пункт) Митко Фулда с кученце, наша милост с тинейджърка, Боби - CJ_7 (има да наваксва неизвинени отсъствия), Чибуратор Тийм (този път Соти, Асен и Кирил Петров се представиха с ново возило - Чероки-то на Асен), Виктор с Дифендъра и Кики (kikiracing), който също се появи на сцената след прекъсване поради други неотложни ангажименти.




        А на "Лукойл" в Самоков ни чакаше Маркан, горящ от нетърпение да си пробва Врангела с новите, по-малки гуми, и, естествено, да ни напъха на някое ентересно място ...
        В Самоков към групата се присъедини и Иван със Самурайчето, а вече пред входа на първото дере с "мръсна газ" се присъедини и белият Патрул на Иван от Доспей.



        На мен малко мънЕчки ми си видят тези гумета, ама то ще си покаже ...




        Какво дере съм ви приготвИл само ...




        Ама преди да стигнем до дерето, решил нашият да ни прекара през едно лирично отклонение ...



        Опааааааа ...



        Дето се вика "Гол от съблекалнята" ...






        А пък Чибураторите гледат, преглъщат, ама не смят да се боднат на това местенце, защото Черокито няма уши за теглене и ако не мине става сложно ...




        Ето го и входът към новото деренце









        Както си имат навик, горските изровили заграждение. Ама тук не беше едно, а направо цяла каскада. Чак да се зачудиш дали сред тях няма някой от мераклиите да прави траял състезания.

        Изровени цели 3 прилични ями, а пръстта от тях - на големи купчини от долната страна ...







        Последно редактирано от Чавдар (V93); 02-08-17, 01:04.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: И пак Рилски дерета (30.09.2007)

          Ааааа и аз бях, що ме забрави?

          Коментар


          • #6
            До: И пак Рилски дерета (30.09.2007)

            Няма как - отработваме каране по "вълнист" терен ...





            Нагоре ...



            надолу ...



            Който е с по-къса база и свесове няма особени ядове.
            Който е по-дългичък и стърчи напред - вижда малко повече зор. Ако тръгнеш с по-малко газ - ще легнеш на шаси и ще увиснеш отгоре на ръба, като дадеш повечко газчица - минаваш, ама се мяташ яко в ямата ...



            и рискуваш да сгънеш, каквото там стърчи отпред.
            Двата Патрула и Черокито го установиха по един и същи начин, на едно и също място ...






            След изкуствените препятствия идва ред на естествените ...








            Странни хора, ей! Хем им е интересно сеир да гледат, ...



            ама се кефят и да го карат това ...





            Ей това му е на Маркан един от любимите номера - да навре големи джипки в "самурайско" дере ...




            Е, ама пък да ни не е накарал насила да се пъхаме ...






            След известен пилотаж по тясното деренце, вече можем с чиста съвест да го сложим в колекцията на преминатите.

            Следва кратка пауза за събиране на колоната ...(





            Чибураторите май имат ядове с температурата ...




            Какво ще кажеш да го клъцнем ето тук и да го направим на пикап?

            Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-07-17, 09:42.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: И пак Рилски дерета (30.09.2007)

              А пък на някои офроудът все не им стига, та продължават с джипките дори и през почивката ...







              След кратката пауза, поемаме надолу за да слезем в изходна позиция за качване на следващото дере. По станцията Маркан почва да прави уговорки, че всички ще минем през "гьола". Трябва ми малко време за да стопля, че има предвид онзи гьол, в който Врангелът се забоде при едно нощно каране в началото на месеца ...

              Кой откъде минал - не знам, ама чувам по радиото коментари, че гьолО бих пресъхнал. Да бе да! Ако на това му викате "пресъхнал гьол" май вместо Патрул ще ми трябва "Урал" ...



              Майтапът е, че пред очите ми през същия гьол преди мен мина Самурайчето на Иван. Къде точно са му минали гумите не знам, ама просто си прецапа, без да се намокри дори по-съществено.

              А Патрулът както стъпи и 33-ките от лявата страна потънаха почти изцяло ...




              Виктор ме закачи с Дифендъра и ме дръпна назад ...




              Само за да мога да се засиля за следващ опит.

              Дето се вика "А дано, ама надали ... "



              На няколко пъти си мислех, че а-ха и ще издрапам от другата страна - ама не би ...



              Което отново наложи "помощ от приятел" ...

              В резултат на няколкоминутната ми борба с гьола обаче, покривът и дясната страна на Патрула се сдобиха с качествено и модерно покритие тип "Офроуд мат супер"






              Избързвайки напред ще кажа, че юнаците силно ми завидяха за новата боя и до края на деня се постараха и те да се сдобият с такава ...
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-07-17, 09:44.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: И пак Рилски дерета (30.09.2007)

                По пътя към следващото дере Маркан ни прекара от горната страна на едно стръмно баирче, което при предишни разходки беше обект на опити за изкачване.







                Само че сега се започна със спускане ...




                Ако ви кажа, че при такива спускания не ме гони шубето, да знаете, че много ще ви излъжа ...






                Вчера имаше и успешни катерачи ...

                Соти си е свикнал да дава "всичката газ", а пък, като има и по-голям мотор да я поеме ...







                Само че, при това успешно изкачване, скапани тампони си казаха тежката дума и от мърдането на двигателя пострада радиатора. Така че, Чибуратор тийм беше принуден да се оттегли с течащ радиатор ...
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-07-17, 09:44.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  До: И пак Рилски дерета (30.09.2007)

                  баси.ква кал.пък ний са убихми да я търсим по копривщица.
                  ууу завиждам ви

                  Коментар


                  • #10
                    До: И пак Рилски дерета (30.09.2007)

                    В намален състав групата се зае със следващото дере, предвидено в програмата за деня. Него вече го бяхме минавали, обаче на спускане, през нощта на 2 септември.






                    Тогава ми се видя бая трудно това деренце. Както вече споменах, на светло нещата изглеждат малко по-различно.

                    Не че хендеците бяха станали по-плитки де ...




                    Първи опит - долу по коловозите уж изглежда да е по-леко, ама първо Маркан, а по-късно и Виктор установиха, че на 2-я метър дифовете вече са заорали и минаване няма ...





                    Стана ясно, че дълбокото трябва да се остави между колелата, които да се качат от двете страни. И е желателно да останат там, докато не се премине "засадата" ...

                    Лесно е да се каже - не чак толкова да се направи. Или поне не се получава всеки път. Малка грешка с избора на скорост и траектория и ...



                    я огледайте отдолу да нЕма нЕкое проблемче ...






                    Я да видя какво става навън ...




                    Само след не повече от час в подслушан разговор на този юнак (Дани) го чух да казва на сина на Боби "А пък ние се обърнахме по-яко" ...


                    Слава богу, пострадали и щети нямаше, така че след минути навигаторът Дани търчеше наоколо, а Врангелът беше в процес на изправяне и продължи нагоре ...



                    След него Боби и Кики показаха добро преминаване ...









                    Аз обаче от сутринта бях тръгнал да правя конкуренция на Маркан. Той се окопа - и аз след него. Той се метна в хендека, е та нЕма аз да остана по-назад!

                    Само че го направих по-елегантно ...

                    Изпускане на една лека извивка на рова, джипката мина твърде много в дясно, лявата гума не можа да се задължи на ръба и ...



                    Е, това място го пробвах и надолу и нагоре, третия път вече трябва да го мина без да се спирам ...



                    Я да видим как се "кълчи" Патрулът ...




                    След мен Виктор и Фулдата минаха без грешка ...







                    Малко по-нагоре Боби реши и той да не остане по-назад ...






                    Тази стойка на CJ-я и стана повод за цитираното по-горе "надцакване" между момчетата чия джипка се е метнала по-качествено ...

                    А бе, купон!!!


                    Още малко по-горе и, ей на това място, Маркан се погрижи да осигури допълнителна интрига.




                    "Изряза" яко Врангела, който се обиди и в знак на протест хвърли задния кардан ...






                    При наличие на трима специалисти по полеви ремонти, проблемът като че ли не е толкова страшен и веднага започна работа по отстраняването му.

                    Митко и Боби се справят с подмяна на карето ...



                    докато Кики, залегнал под Врангела, се бори да извади 2 счупени болта ...




                    Единият излезе, но другият беше счупен по-лошо и измъкването му с наличните инструменти (а наборът им беше доста богат) се оказа невъзможно. Просто си трябваше бормашина, каквато обаче нямаше. Все пак, бяхме тръгнали само на расотка, а не на "Расотка Трофи" ...


                    При така създалата се ситуация беше решено Маркан да слезе с Фулдата до Доспей за да извадят счупеното парче от болта, а на нас не ни оставаше друго, освен да ги изчакаме.

                    За да не скучаем обаче се погрижиха юнаците от Чибуратор Тийм. Оказа се, че те са намерили кой да запои пробития резервоар, след което, за да не се повтори повредата, бяха свалили вискомуфата (заедно с перката) и бяха готови да поемат отново с групата, разчитайки само на малкото допълнително елелектрическо вентилаторче, предназначено да помага при работа на климатика ...
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-07-17, 09:45.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      До: И пак Рилски дерета (30.09.2007)

                      И така, настъпи чакане. А през това време отгоре облаците се сгъстиха съвсем и започнаха да се раздават гръмотевици ...












                      Междувременно стана ясно, че малкото вентилаторче на Черокито не може да се справи с охлаждането и започна чуденка "Какво да се прави" за да не прегрява двигателят.

                      От чуденката се стигна до "Ех да имаше как да се сложи една перка", а оттам до лаконичното "Ами ако ти трябва перка, ей ти Паджерото - свали си!" на Кики.

                      Паджерото имаше поставен допълнителен електрически вентилатор, но за момента той не се използваше.

                      И се почнА ...

                      Ей този вентилатор се сваля оттук ...



                      и отива някъде там ...



                      Е да, ама точно там няма достатъчно място, така че ... вможе би тук ще стане ...




                      И без майтап станА. Точно там ...

                      Кики и Боби го стегнаха добре ...









                      Малко звънчева жица за захранване от акумулатора ...




                      и ... Соти и Асен гордо позират пред Джипа с тунингована охладителна система ...

                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-07-17, 09:45.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: И пак Рилски дерета (30.09.2007)

                        В това време започна лека - полека и да вали, но дъждът не беше особено силен.

                        Най-накрая Маркан и Фулдата се завърнаха и след кратко довършване на ремонта Врангелът беше готов да продължи разходката.

                        Под усилващия се дъжд поехме нагоре ...








                        Въпреки дъжда обаче, дерето не ни затрудни и доста бързо излязохме до горе, пак на изходна позиция за минаване през гьола, в който аз си лакирах Патрула ...

                        Този път обаче беше мой ред да гледам сеир и да оказвам приятелска помощ ...








                        И тримата, които се пробваха, бяха на крачка от успеха, но, както и за мен по-рано, тази крачка остана непремината.




                        Това гьолче си е бая дълбочко ...

                        С болка на сърце, Соти подмина и това предизвикателство. Без уши за теглене и с вързан отпред на решетката вентилатор не е като да имаше друг избор ...

                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-07-17, 09:45.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          До: И пак Рилски дерета (30.09.2007)

                          След изпълнение на задължителната програма за деня преминахме към волни импровизации.

                          Като за начало тръгнахме по един коловозест път, който аз за първи път карах при една хубава януарска разходка.
                          Само че, най-неочаквано се оказа, че горските са прекопали и него. Е и?!?












                          Имам обаче рекламации. Много отвесни ги правят стените на някои места и, като е по-тясна ямата и трябва да влизам челно ми се забива бронята. Ама и на това му се намира цаката ...







                          Нататък се намираше и калчица и коловозчета, но нищо, което да ни се опъне сериозно ...







                          Като няма екшън - опити за художествена фотография при недостатъчно осветление, през мокрия прозорец на люшкащ се по неравностите джип ...




                          А тази гледка ми хареса и първия път, когато я видях. Само че тогава беше заснежено ...

                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-07-17, 09:46.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            До: И пак Рилски дерета (30.09.2007)

                            Нататък последва качване нагоре, после спускане по посока Доспей. Ама някакви серсеми май бяха съсипали едно пътче с булдозер ...

                            Оттам местните водачи ни поведоха по един път, който преди бил много интересен, но сега го били "оправили".

                            Ми верно, че го бяха оправили. Имаше кал, ама коловозите и ямите не бяха достатъчно големи та да поберат джипка.

                            Известни проблеми имаше само Патрулът на Иван от Доспей, който беше тръгнал да ни догонва, та се наложи Фулдата да влезе в ролята си активен член на Дружество за взаимопомощ извън пътя и да се върне да му помогне ...


                            След това завъртяхме из гората и се спуснахме към долината на Лакатица, по едно пътче, което вече неведнъж сме карали и което завършва с една вече прочула се дупка ...

                            Този път - никакви ядове. Подстригването на калниците явно свърши работа ...

                            На Маркан май му се искаше да види още окопани джипки, та за финал ни поведе към едно (също споменавано тук) блато в Говедарци.

                            За разлика от миналия път обаче закъсвацията беше масова.
                            Този път малкото собствено тегло не помогна на Врангела и той даде тон за песен като се закопа много качествено ...



                            След него в редичката се подреди и Фулдата. Виктор пробва с юнашка засилка да мине през място, където при предишна разходка и той и Фулдата, и аз бяхме минали. Ама този път номерът не стана. Явно теренът беше допълнително разкиснат от дъждовете ...

                            Бройката на закъсалите беше попълнена от белия Патрул на Иван от Доспей. В интерес на истината, той успя да се придвижи най-далеч, както и да ме изпревари, поради което в блатото имаше добре окопан бял Патрул, но не беше моят ...






                            Мдааа, блатото се напълни със светлини на закъсали джипки ...







                            При последвалата операция по извличането им беше установено, че теренът е така подгизнал, че дори пешеходец не може да се задържи отгоре без да хлътне в миризливата тиня ...


                            След приключване на спасителните действия групата пое за Самоков, като пътьом направи 1-2 тегела през Искъра за леко отмиване на калта и тинята от джипките.

                            Разходката официално приключи там, откъдето започна - на "Лукойл" в Самоков.






                            Последва връщане по асфалт към София, при което аз успях да установя, че BFG МТ не се държи особено добре на мокър асфалт, както и че снощи Господ е бил на моя страна ...

                            Та, толкова. Поредната добра разходка на добра компания.
                            На ред е следващата.
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-07-17, 09:46.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              До: И пак Рилски дерета (30.09.2007)

                              А, да! Всички снимки са тук

                              Видеото - когато стане.
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 03-08-17, 20:28.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X