Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КОТВА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КОТВА

    що е то и има ли почва у нас? никъде тук не виждам да се предлага, може би щото гори много и се ще се намери някое дърво да се вържеш. но ми е интересно ако закъсам на Север, тогава кво?

    какво представлява, конструкция, може ли да се направи, начин на употреба.
    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

  • #2
    http://www.pullpal.com/
    drive alive

    Коментар


    • #3
      Напиши в Гугъл pull pall
      Единственото известно, което се продава. Не ми харесва, докато единия прави нещо с колата, другия трябва да го държи. Като си сам, така и ще си умреш. Менте.
      Става от три кола забити през метър, под ъгъл и вързани с въжета. Има някви тирбушони, ама трябва да си Кинг Конг. Най си е читаво да заровиш в земята някво бичме или резервното колело.
      И аз намислих да правя една шашкъния, ама все не ми стигат ръцете.

      Коментар


      • #4
        точно хванах най любимите си съфорумци заедно да ми отговарят и трябва да излизам
        Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
        http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
        http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

        Коментар


        • #5
          КОТВА

          Незнам защо е поизоставена таз интересна тема,абе колеги,мислите ли,че ще стане добра котва от 3 винкела със страна примерно по 5х5 см,дълги около метър и половина и въжето да се увие около тях,като около дърво,може да се заварят и халки,но незнам,дали няма да намалят якостта на конструкцията,и с един як чук да се намлатят на по метър дълбочина.Според мен ще тежат 10-на кг. не е много за допълнителен товар.Какво мислите,някой експериментирал ли е ?
          TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
          Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
          Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
          Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

          Коментар


          • #6
            Да със сигурност ще стане само че си представете усилията необходими за забиване и което е още по-интересно за вадене...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              Тоя номер е щатен, има го по всички учебници за военни шофьори. Вярно, с дървени колове, понеже се предполага че тях по- ги има навсякъде.
              Забиват се по посоката на теглене един зад друг, на по метър, наклонени назад. После се връзват един за друг с въже, хващаш се за най-близкия. Ако са колове просто се изоставят. Ако са щатни возими приспособления след като излезеш ги измъкваш един по един с джипа, завари им уши отгоре.

              Коментар


              • #8
                и особенно зимата.когато температурите са под 0-та.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                  Да със сигурност ще стане само че си представете усилията необходими за забиване и което е още по-интересно за вадене...
                  ... значи като си назор,че ще са необходими усилия е ясно ;-) ,въпросът е експеримент явно,иначе си имам една сапьорска лопадка,от тез дето се сгъват на кръста и е мнооого здрава за изриване
                  п.с. ще докладвам по въпроса за дължината на винкелите...пък и като гледам купешките едва ли се отриват по-лесно,то и една ценааа
                  TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                  Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                  Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                  Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                  Коментар


                  • #10
                    Тогава особено. Студа не прощава, не можеш да стоиш и да чакаш.

                    Коментар


                    • #11
                      пък и като гледам купешките едва ли се отриват по-лесно,то и една ценааа
                      Истинския PullPal не е необходимо да се изравя. Когато свърши дърпането се изважда без усилие. Идеята е в неговата конструкция, форма и ъгли. Това с винкелите според мен ще работи еднократно... По-добре, ако сте решили сам да си правите вземете и изкопирайте един фабричен PullPal - това е конструкция, която със сигурност работи и със сигурност до момента няма измислена по-добра. Не е нещо хипер сложно - просто няма да можете да го направите толкова лек колкото е оригинала но пак става, освен разбира се ако не намерим някой който ще го направи на приемлива цена от тинан - хем по-леко хем по-здраво
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Стефан
                        ..... Ако са щатни возими приспособления след като излезеш ги измъкваш един по един с джипа, завари им уши отгоре.
                        Абе Адаш,това с дърпането е лесно,ама ако са забити по на метър,все ми се струва ,че и да ги извадиш,ще са доста огънати,за да ги ползваш пак и след 2-3 изправяния ще трябват нови...
                        По въпроса да ги забиваш по на метър разстояние,може да е добре ,ако е рохкава почвата,та белкем попаднеш на твърд участък,иначе си мисля,че е по-добре да се забиват близо в кръг,през по 15-20 см. да е по-стабилна групата !? Какво мислиш ?Иначе за халкичките май си прав,по удобно ще е да се фиксира въжето,но нетрябва да са отгоре,да можеш да мааш с чука,а от страни,така мисля.Незнам дали обаче заварката няма да ме подведе,все пак е кръгла халката,може би трябва да се сплеска от едната страна и да се завари по права линия линия !?
                        TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                        Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                        Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                        Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                          пък и като гледам купешките едва ли се отриват по-лесно,то и една ценааа
                          ... По-добре, ако сте решили сам да си правите вземете и изкопирайте един фабричен PullPal - това е конструкция, която със сигурност работи и със сигурност до момента няма измислена по-добра...
                          може би си прав Венци,ще се поразровя из нет-а за някоя по детайлна снимка на оригинал да се опитам да я побългаря...Благодаря за идеята.
                          TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                          Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                          Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                          Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                          Коментар


                          • #14
                            може би си прав Венци,ще се поразровя из нет-а за някоя по детайлна снимка на оригинал да се опитам да я побългаря...Благодаря за идеята.
                            Не мисля че по снимки ще стане, много са важни точните ъгли и размери. Предлагам на някое събиране да дойдете аз ще донеса оригиналния PullPal и готово...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                              може би си прав Венци,ще се поразровя из нет-а за някоя по детайлна снимка на оригинал да се опитам да я побългаря...Благодаря за идеята.
                              Не мисля че по снимки ще стане, много са важни точните ъгли и размери. Предлагам на някое събиране да дойдете аз ще донеса оригиналния PullPal и готово...
                              Предложението се приема единодушно
                              п.с. интересно е ,че братята руснаци даже,макар че имат 3-4 свястни обзора на Pull Pal ,още не са му поместили чертежите,иначе са му намерили вече 2-3 кусура...
                              TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                              Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                              Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                              Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X