Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каде да отида за вдлъбнат резервоар?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каде да отида за вдлъбнат резервоар?

    Ако занаете каде могат да изправят резервоар на мотор , че голяма буца кит няма да се задържи дълго.

  • #2
    До: Каде да отида за вдлъбнат резервоар?

    звънни за кики 0888624184
    LZ1RED

    Коментар


    • #3
      До: Каде да отида за вдлъбнат резервоар?

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=17078
      MG RACING

      Коментар


      • #4
        До: Каде да отида за вдлъбнат резервоар?

        То това хубаво Станиславе, ама аз откак го прочетох, питам и разпитвам, и такъв спрей втечнен азот не мога да намеря! Не че ми трябва за сега, ама ми се ще да ми се намира в гаража !
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          До: Каде да отида за вдлъбнат резервоар?

          Отиди на същото място, където си го изкривил, само че карай в обратна посока.
          Падни по същия начин и готово - резервоара ти ще е симетричен и с примерно литър мо-малък

          Коментар


          • #6
            До: Каде да отида за вдлъбнат резервоар?

            Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
            Отиди на същото място, където си го изкривил, само че карай в обратна посока.
            Падни по същия начин и готово - резервоара ти ще е симетричен и с примерно литър мо-малък
            Не е хубаво да си правиш майтап с нещастието на хората!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #7
              До: Каде да отида за вдлъбнат резервоар?

              Напълни го с фасел до горе, сипи му водичка и го затвори хубаво. Ще се оправи и в най-лошият случай ще изпъкне вместо да е вдлъбнат. Това сам го чувал от доста хора ама не съм го пробвал

              Коментар


              • #8
                До: Каде да отида за вдлъбнат резервоар?

                Първоначално публикуван от gotin75 Преглед на мнение
                Напълни го с фасел до горе, сипи му водичка и го затвори хубаво. Ще се оправи и в най-лошият случай ще изпъкне вместо да е вдлъбнат. Това сам го чувал от доста хора ама не съм го пробвал
                В някои случаи обаче резервоара се пръсва по заварките вместо да се изправи!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #9
                  До: Каде да отида за вдлъбнат резервоар?

                  Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                  Не е хубаво да си правиш майтап с нещастието на хората!
                  Какъв е проблема да караш в гората с огънат резервоар?
                  Освен ако колегата не джитка по кафетата.
                  Аз цяла година карах с резервоар, сгънат от три страни и по никакъв начин не ми е пречел на карането.
                  Най-са ми смешни лъскави горски мотори.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Каде да отида за вдлъбнат резервоар?

                    Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
                    Какъв е проблема да караш в гората с огънат резервоар?
                    Освен ако колегата не джитка по кафетата.
                    Аз цяла година карах с резервоар, сгънат от три страни и по никакъв начин не ми е пречел на карането.
                    Най-са ми смешни лъскави горски мотори.
                    Е аз поне много бързо мога с един чук да превърна моя в "сериозен горски мотор" та да не ми се смееш . Ама тия с новите мотори, дето си ги купуват от магазина с пластмасови резервоари, кво ли ще правят?! Освен да вземат да ги надраскат, надраскат с един пирон та да не им се смееш и на тях !
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Каде да отида за вдлъбнат резервоар?

                      Относно спрея, вчера ходих до Conrad на бул. Прага в София и там имат в наличност едни спрейове за проверка на лоши спойки, на които пише че охлаждат до -30С. Може би трябва да се пробва дали ще стане с тях.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Каде да отида за вдлъбнат резервоар?

                        Колега,ако постигнеш положителен резултат в изправянето на резервоара се надявам да пуснеш малко снимки и обяснение на самия процес.Имам един резервоар от Ковровец,който има една неприятна вдлъбнатина и се чудя как да я изправя,без да отварям дъното на резервоара.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Каде да отида за вдлъбнат резервоар?

                          Заварявате една "чикия" и с леко подчукване вадите вдлъбнатината. След това с кит дооформяте...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Каде да отида за вдлъбнат резервоар?

                            Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                            Заварявате една "чикия" и с леко подчукване вадите вдлъбнатината. След това с кит дооформяте...

                            Ще се опитам да опиша малко по-подробно този метод:

                            1. Трябва да се изчисти идеално резервоара от бензинови остатъци, защото иначе гърми лошо при заваряване! За целта най-сигурния според мене метод е резервоара да се извари в разтвор на сода каустик (натриева основа)!

                            2. Втората стъпка може да се изпълни по два начина, но и за двата е нужен един инструмент наречен "обратен чук". Можете лесно да си направите инструмента като разпробиете едно парче плътно цилиндрично желязо - "чук" (да речем около 1кг.) и го нанижете на права пръчка арматурно желязо дълга около 50 см. В единия край на пръчката се заварява "тапа", може и пак от същия материал като "чука" а в другия край, в зависимост от варианта, който ще изберете:

                            а) се заварява винт за ламарина - рапидка. В средата на вдлъбнатината се пробива отвор, такъв че винта да се навие стегнато в него. След като навиете винта в отвора започвате рязко да плъзгате "чука" по арматурната пръчка, като удряте по "тапата" заварена в края на пръчката с него и по този начин изтегляте и изправяте вдлъбнатината! Трябва да се прави с отмерени движения за да не се изскубне винта от отвора! След като се изправи вдлъбнатината, доколкото е възможно, инструмента се развива от отвора и самия отвор се заварява, шкури се заварката следва китване и боядисване на резервоара.

                            б) се заварява парче тел с диаметър около 2мм. и дължина около 100мм. Другия край на телта се заварява в средата на вдлъбнатината, изтеглянето е както при вариант а). След като се изправи максимално вдлъбнатината, телта се отрязва плътно до резервоара, остатъците от телта и заварката се изшкурват, китва се и се боядисва.

                            Ако не сте се занимавали с тенекиджийство преди, препоръчвам да потренирате на парче ламарина с дебелината на стената на резервоара за да няма после обява " Купувам резервоар за ..." !!!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Каде да отида за вдлъбнат резервоар?

                              това което каза Стефан е наи правилно и за нашите условия които са като Флинстон еточно

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X