Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хард Копривщица 2 (30.09.2007)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хард Копривщица 2 (30.09.2007)

    По молба на Дявол Коледа темата е преименувана и преместена тук, в раздел ХАРД разходки.

    Yaro

    =====

    Тъй като така и така ще се съберем доста народ за 29 реших че мога да направя нещо за да се разнообрази неделята и какво по добро от една разходка тя ще бъде средно трудна какво ще рече това началото съм го замислил да е една ектремна пътека която е в самото начало на града и която е около 400 метра може и повече да е но нали си скапах ГПС не съм я измерил след което ще минем покрай връх свети Атанас и ще се качим до местноста "Белия камък" където има гледка към стара планина от там по лесен път ще слезем близо да града и тъй като знам че част от участниците ще ги чака път те ще имат възможност да се приберът споконо до хотелите и от там по домовете си,а ако някой предцени че не бърза и се съберем група ще продължим разходката в посока връх Бунай.Разходката ще я направим само ако има достатъчно желаещи и ако времето позволи ,тъй като знам че на 30 на всеки ще му е уморено от предишната вечер часът на тръгване ще го уточним допълнително но предполагам че ще е около 10:00 за да може всеки да си отпочине поне малко ако искат колегите от форума които намерят време да дойдът на 30 за да се съберем по солидна група ще ги чакаме до 10:00 ще ви кажа мястото на срещата малко по късно.
    Последно редактирано от Yaro; 30-09-07, 21:08. Причина: По молба на автора (Дявол Коледа)
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

  • #2
    До: Средно трудна разходка Копривщица 30.09.2007

    Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
    тя ще бъде средно трудна
    Олеле!!!

    Аз к`ат ги чуя тия думи се изприщвам .

    Точно по пътища "средна трудност" и "средна работа" имам повече загубени часове и повече щети, отколкото от типа "от там не може да минете" и "там само с каруци минават и уазките закъсват" .

    Последният пример е от миналата неделя. Трябваше да отида до един заслон, за който ми казаха "Бе средна трудност. Може и с кола да се стигне.". Все пак предпочетох джипа... Тръгнах близо два часа след другите, като ме помолиха да взема и една девойка, която не познавах. Намерих след известно лутане черния път. След няма и сто метра намерих и колите на другите. До едни храсти, през които на пръв поглед не си личеше да минава път, но пък имаше мистериозно изчезващи в тях коловози... Резултата е, че сега джипа е целия като минаван с едра шкурка . Включително преден капак и таван. Безброй одрани от диференциала камъни(май е крайно време за лифт, ама още не знам как точно). Настигане на спешената група на двеста метра преди заслона(а колкото и да са се мотали с пазаруване и събиране имаха поне час и половина преднина от паркираните коли). Преместване на паднали дървета. Няколко дружно изкъртени от един речен бряг камъка(вече и жигула може да излезе от нея, ако има глупоста да се завре в коритото й... мда крайно време е за повдигане поне 5-6 см...). И в крайна сметка пак бях спрян на 50 метра от крайната цел от паднало дърво с диаметър около метър и половина... Което пък означаваше едно объщане(извършено в гореспоменатото корито)...

    Накрая девойката каза на общите ни познати: "Аз си помислих, че сте пратили някой да ме убие..."

    Та така с тая средна трудност...

    П.П.: За съжаление въпросната неделя трябва да бъда много много рано в София.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #3
      До: Средно трудна разходка Копривщица 30.09.2007

      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
      ... Резултата е, че сега джипа е целия като минаван с едра шкурка . Включително преден капак и таван.
      Eeеее, това хич даже не е "средна трудност", а просто леко въведение. Първа стъпка, така да се каже ...


      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
      Безброй одрани от диференциала камъни
      Дифът нали е цял? А камъните няма какво да ги мислиш!

      И да го повдигнеш, винаги ще се намерят достатъчно дълбоки коловози и достатъчно големи камъни ...

      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
      Преместване на паднали дървета.
      Даже не ви е трябвала брадва. За моторен трион да не говорим ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Средно трудна разходка Копривщица 30.09.2007

        Aз под средна трудност имах предвид че едната част от пътя е хард другата супер лесна с две думи смесена работа
        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
        тел.088четири 9едно9 4нула4
        -------------------------------------------------------

        Коментар


        • #5
          До: Средно трудна разходка Копривщица 30.09.2007

          Не се оплаквам . Само правя паралел с доста други пътчета, за които местните са ми казвали, че е сериозна работа и няма как да мина... и учудено са ме гледали как изчезвам в далечината . Докато при друго "средно трудно" пътче пък съм затъвал сериозно наклонен почти до средата на лявата врата в калта в една река и след 15 минути мъки точно когато вече тръгвах да търся трактор се качих за последен опит и изпълзях. Малко по натам счупих и лист на ресьора по каманаците . За "средната трудност" на пътчето, по което ме подлъгаха да тръгна с леката кола и се оказа с близо метър коловози и 45 градуса наклони има тема някъде назад... Та така .

          А, трябва да се има и предвид, че за мен джипа е предимно транспортно средство, което да носи мен и екипировката ми, а не основно средство за чупене на глава. Да не говорим пък за каляне. Използвам го да ме закара ДО калта и, за да стане това бързо минавам колкото се може по-малко ПРЕЗ калта .
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #6
            До: Средно трудна разходка Копривщица 30.09.2007

            Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
            Aз под средна трудност имах предвид че едната част от пътя е хард другата супер лесна с две думи смесена работа
            Именно
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Средно трудна разходка Копривщица 30.09.2007

              Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
              Aз под средна трудност имах предвид че едната част от пътя е хард другата супер лесна с две думи смесена работа
              Аз мисля че трудността на едно трасе би трябвало да се определя от най-трудния участък, а не усреднено.
              “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
              Walter Rohrl
              GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

              Коментар


              • #8
                До: Средно трудна разходка Копривщица 30.09.2007

                Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                Аз мисля че трудността на едно трасе би трябвало да се определя от най-трудния участък, а не усреднено.
                Ъхъм. Щото като си подготвен, че ще е тежко е едно. Като не си... и едно 5 метров хард участък може да ти *** *******
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #9
                  До: Средно трудна разходка Копривщица 30.09.2007

                  Определено като се замисля не съм измислил правилно заглавието нека някои модератор го смени ако трябва да премести темата в хард разходки.
                  ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                  тел.088четири 9едно9 4нула4
                  -------------------------------------------------------

                  Коментар


                  • #10
                    До: Средно трудна разходка Копривщица 30.09.2007

                    Ето малко снимки от една част от екстремнното изкачване към връх свети Атанас.Честно да си призная сега като ги гледам тези снимки не дават много реална представа за ситуацията.
                    Прикачени файлове
                    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                    тел.088четири 9едно9 4нула4
                    -------------------------------------------------------

                    Коментар


                    • #11
                      До: Средно трудна разходка Копривщица 30.09.2007

                      Интересно място....Прииска ми се да се опитам да мина от там
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • #12
                        До: Средно трудна разходка Копривщица 30.09.2007

                        Въпреки че прогнозата за времето вещае превалявания смятам че малко дъжд няма да ни изплаши и така място на срещата е на паркинга на влизане в Копривщица от към София няма начин да не го видите той е веднага в дясно след като влезете в града в 10:00 часа.
                        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                        тел.088четири 9едно9 4нула4
                        -------------------------------------------------------

                        Коментар


                        • #13
                          До: Хард Копривщица 2 (30.09.2007)

                          Пискам подгряващи снимки от днешната наистина ХАРД РАЗХОДКА поради факта че има човек които ще се справи с репортажа по добре аз само ще загрея нещата преди той да се включи.
                          И така всичко започна както го бях замислил събрахме се на сборното място към 11:00 и вкупом се отправихме към началото което аз бях кръстил преди това екстремнната пътека.И хоп докато се настроя да снимам Голди превзе 1/3 от пътеката


                          Втория пациент бе коко11

                          кои каза че Паджерото е паркетник а В този момент започа щурма на колегите от групта на Бени(zipmotors)много атрактивна банда са


                          Щасливите покорители ех само как бързо минаха тая отсечка не ми дадоха време да ги снимам даже


                          И докато слезем от мястото където бяхме спряли се чу хаиде Самурая се счупи

                          за съжаление окачването на тази машина не издържа счупи се ресора които се в случея бе пригоден като носач от там бе изкъртено каре и целия заден кардан почнаха опити за нагаждане на изместения мост ползваше се жокера помощ от приятел


                          в акцията се включи лебетка,а бяхме едва в самото начало


                          Ех тия редукторни Уазки все на виското никнат


                          А подире им ги гонят некви Паджерота


                          Сговорна дружина планина повдига в случея Самурай избутва


                          Направихме си малък наниз от джипки


                          Трасето бе освободено и другите се заеха да го превземат



                          Макар и без гуми това Паджеро катереше яко благодарение на ентусиазма на екипажа мущ


                          Ехе чакайте ме бе





                          3,2,1 я да видим тези Роките дали могат да надбягат редукторните Уази


                          Поглед в близката-дълечина



                          И пак като на шега хоп,троп и сме горе



                          Тук беше мястото на срещата ни със следващия ни водач които ни обеща Акшон за което аз му благодаря защото местноста не ми беше позната.А какво стана по натам това оставям на коко11 и Голди които пък най-добре ще пресъздаде нещата само ще ви дам една снимка за загрявка


                          Следва продължение...
                          Последно редактирано от GOLDY-Владиан Христов; 01-10-07, 11:15.
                          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                          тел.088четири 9едно9 4нула4
                          -------------------------------------------------------

                          Коментар


                          • #14
                            До: Хард Копривщица 2 (30.09.2007)

                            Разходчица, к`во да правиш....
                            LZ1VMH

                            Коментар


                            • #15
                              До: Хард Копривщица 2 (30.09.2007)

                              Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
                              Разходчица, к`во да правиш....
                              Снимки коментари
                              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                              тел.088четири 9едно9 4нула4
                              -------------------------------------------------------

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X