Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регулиране на клапите на 2Т мотоциклети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    еееее ама сега ако има някой да избара някой мануал за хонда.

    между другото се сетих че имам за кава KX 125-250-500

    една книжка е. ако някой има зор да публикувам нещо да казва !!!

    Димитре добре ли ти е кавата
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #17
      вътре всичко става нагар и засичат по някое време.Почистваш и сглобяваш и всичко е 6

      Коментар


      • #18
        Никой нищо не каза за маслото което (не)прави нагар и настройката на клапата. Мойта е чиста и с много леко побутване с пръст се движи. Обаче хич нямам тяга в ниските.

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от краси
          еееее ама сега ако има някой да избара някой мануал за хонда.

          между другото се сетих че имам за кава KX 125-250-500

          една книжка е. ако някой има зор да публикувам нещо да казва !!!

          Димитре добре ли ти е кавата
          Абе Краси, като имаш мануал за Кава КХ, що си траеш??
          Дай да чета
          Който иска 125-ка дето дърпа от ниски - да си купи КХ. До сега не съм чул СR125 да дърпа от ниските обороти, нито пък съм пробвал такава. Всички CR125-ки теглят яко като влезнат във високите (ама много яко ) .
          2010 CRF 250 R

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от Dimitar
            Първоначално публикуван от краси
            еееее ама сега ако има някой да избара някой мануал за хонда.

            между другото се сетих че имам за кава KX 125-250-500

            една книжка е. ако някой има зор да публикувам нещо да казва !!!

            Димитре добре ли ти е кавата
            Абе Краси, като имаш мануал за Кава КХ, що си траеш??
            Дай да чета
            Който иска 125-ка дето дърпа от ниски - да си купи КХ. До сега не съм чул СR125 да дърпа от ниските обороти, нито пък съм пробвал такава. Всички CR125-ки теглят яко като влезнат във високите (ама много яко ) .
            ... и той май е точно за твоя модел ако не се лъжа
            ако искаш мога да ти го пратя по куриер да си го снимаш
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от краси

              Я ПИТАЙ ММ ДАЛИ Я ПАЗИ ТАЗИ КНИЖКА
              пазя я Краси ,трябва само да се поровя и да я намеря
              но мисля че знам къде е
              ако идваш на Тополовград ще ти я донеса да си снимаш каквото ти трябва
              мисля че твоите клапи не се регулираха,а само луфта можеш да обереш не съм сигурен виж на сузуки има една пружинка която като я натягаш даваш съпротивление на клапата и почва да дърпа повече от ниските и обратно
              "91 KDX200 "95 RM250 "99 YZ400F "00 YZ426F "04 CRF450R "07 CRF450R "08 WR450 "15 Beta300RR
              MG Racing Team

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от краси
                ... и той май е точно за твоя модел ако не се лъжа
                ако искаш мога да ти го пратя по куриер да си го снимаш
                Айде моля те да ми го пратиш. До офиса на Спиди в Харманли. Аз ще си го взема от там. Или най добре го донеси на Тополовград.
                Ще почерпя.
                2010 CRF 250 R

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от ®yMeH
                  Никой нищо не каза за маслото което (не)прави нагар и настройката на клапата. Мойта е чиста и с много леко побутване с пръст се движи. Обаче хич нямам тяга в ниските.
                  Такова масло още май не са измислили ... качествените масла - примерно пълните синтетики правят по-малко нагар ...

                  Освен това трябва да са ти регулирани добре запалването, карбуратора и дозирането ... и свеща да е добре ... за да изгара при възможно най-благоприятни условия ...
                  Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от tatkobarba
                    Такова масло още май не са измислили ... качествените масла - примерно пълните синтетики правят по-малко нагар ...

                    Освен това трябва да са ти регулирани добре запалването, карбуратора и дозирането ... и свеща да е добре ... за да изгара при възможно най-благоприятни условия ...
                    .... и да го караш в оптималните обороти

                    10x,
                    Всичките тия неща са ми на 6, просто питах, защото ми се стори че има и още нещо, пък съм новак в областта... ии така.

                    Коментар


                    • #25
                      на Тополовград надали ще идваме много ни е далеко а и нещо всеки по задачи напоследък и неможем да се организираме.

                      Димитре ще гледам да ти я прата тия дни книжката, не е в мен просто

                      за клапите на хондата наистина май няма много за реглаж но определено има луфт който се пипа ... ама как !!!

                      За маслата ...тука засягаме друга тема която мисля коментирахме.
                      нагар винаги се получава и то от много фактори. Аз в момента карам с Denicol S2 Competition

                      ето и линка към сайта http://www.denicol.com/etweetakt.php
                      което определено е с много висок перформанс, но проблема е че е адски гъсто и мазно което значи че 100% прави нагари, но все пак то си е рейсингово масло и там не се гледа прави или неправи нагар, а дали маже добре. а и всеки добър механик би си правил клапите преди всеки старт, така че фактора нагар там не съществува, отделно че иска да се кара на оборот за да може да се чисти мотора, което ние неможе винаги да правим, зашото несме на мототрасе.

                      може би е по добре да се кара с редки масла като кастрола което е доста воднисто, или с тия дето Митков ги намира по за 8 лв
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #26
                        Краси
                        гъстотата на маслото няма нищо общо с образуването на нагари ... или почти нищо.
                        Дължината на веригата на отделните молекули и замърсяванията, са по-определящи. При синтетичните масла дължината на веригата на отделните молекули е почти еднаква, а замърсяванията са минимални - от това се отделят по-малко отлагания и смазочните свойства са по-добри ...

                        Има възможност това масло да образува повече нагари, ако са му сложени повече стабилизатори, които да поддържат смазочните му качества при висока температура и натоварване ... но предполагам, че са се старали против нагарите ...

                        Иначе с някое рядко минерабно масло, което е седяло 15-20 години във отворен варел и се е окислявало ... обзалагам се, че преди да минеш 100 км вече няма да ти работят клапите ...
                        Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Регулиране на клапите на 2Т мотоциклети

                          Първоначално публикуван от краси
                          сложна тема а
                          и аз така си мисля, но все пак имам нужда от малко акъл и затова питам.

                          явно нещо пак ми правят проблеми мойте клапи на хондата (за тези които незнаят е CR 125 )

                          на ниските обороти мотора хич го няма, което ме води към мисълта че клапите са отворени на някакво положение и така си стоят на место или се движат ама съвсем малко.

                          има ли някакъв чалъм за настройката им, и по точно как става.
                          в какво положение трябва да стоят нормално, кога трябва да започнат да се отварят, колко е максималното им ход и все въпроси от този сорт.
                          Зависи на кои оброти искаш мотора ти да има сила,клапите са със различна твърдост.
                          Пуснал съм една снимка с данни за стандартни клапи в личната си глерия че тук неможах.
                          Ако те интересува за испускателната ще ти пусна и за нея.
                          LZ1HAH
                          0888705588

                          Коментар


                          • #28
                            Краси ,сега видях че си от Севлиево.
                            Отиваш до Тотю Чакъров и проблема ти е решен.
                            LZ1HAH
                            0888705588

                            Коментар


                            • #29
                              Краси
                              гъстотата на маслото няма нищо общо с образуването на нагари ... или почти нищо.
                              Дължината на веригата на отделните молекули и замърсяванията, са по-определящи. При синтетичните масла дължината на веригата на отделните молекули е почти еднаква, а замърсяванията са минимални - от това се отделят по-малко отлагания и смазочните свойства са по-добри ...

                              Има възможност това масло да образува повече нагари, ако са му сложени повече стабилизатори, които да поддържат смазочните му качества при висока температура и натоварване ... но предполагам, че са се старали против нагарите ...

                              Иначе с някое рядко минерабно масло, което е седяло 15-20 години във отворен варел и се е окислявало ... обзалагам се, че преди да минеш 100 км вече няма да ти работят клапите ...
                              тва и е така и не съвсем
                              във рейсинговите масла въпреки че се водят синтетични се добавят и
                              най различни други нещта включително и нещта като например рициновото масло
                              а то и подобните нему правят много яки нагари особенно ако мотора се кара както караме ние в гората не на много високи обороти
                              тези масла въпреки че са много висококачественни не отговарят на изискванията за масло за всекидневна употреба нямат и сертификати FC от JASO или пък TC от API
                              тва го повтаряме вече н-ти път из различни теми
                              да караш с такова масло като този деникол на оффроуд разходки е все едно да трепеш мравки с танк
                              то не стига това ами щте ти направи сума ти нагари и като нищто особенно сега в по хладното щте вземат да ти избиват свещтите
                              за тези разходки дето си правим е напълно достатъчно и полусинтетично масло даже
                              а има и полусинтетични масла с JASO FC и са на много по добри цени
                              не знам защто обаче всички имат мания да карат с най скъпото и незнам си кво масло
                              има и много по евтини и пак качествени масла
                              аз съм карал моя мотор с полусинтетика включително и на състезания и вече цяла година си го карам и ощте не съм му сменял буталото, оня ден го погледнах бива вече да се смени,но може и ощте бая да изкара,сега след състезанието щте го сменям щте го снимам да го видите ,щте взема и да го замеря и да ви кажа колко е карано и колко е износено
                              мотора не го бърка толкоз пълна ли щте е или полусинтетика а да се кара с силен бензин сместа да не е прекалено бедна и маслото все пак да отговаря на изискванията на производителя а... и свещта трябва да е подходящта същто
                              както и стила на каране
                              не може да го пилиш по някоя права половин час кросака от време на време трябва да хващташ съединителя и да го "припомпваш" а и да използваш двигателя като спирачка със върната газ пак не е много добре и да го правиш пак от време на време трябва да му подаваш леко газ на съединител
                              защтото при тези мотори като върнеш газта не отива и масло към двигателя защтото то е разтворено в бензина
                              за това на картинг състезанията като върнат газта и влизат в завоя запушват с ръка филтъра за да обогати да засмуче смес да не се пръсне мотора при този клас 100кубика без скорости които са

                              Коментар


                              • #30
                                аз карам honda cr 250 с мотул 800 за кросови ама яко пу6ляви слагам по 35 грама ин4е си върви нема гре6ка сега го карам само на трасе
                                I got 5 on it

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X