Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващо Струна - моля за съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Телоподаващо Струна - моля за съвет

    Трябва да си взема телоподаващо, което да може да заварява до 10-15мм ламарина. Изчетох много и се спрях на Струна, но не мога да се ориентирам в моделите. Можете ли да ми препоръчате някой от техните апарати, който да става за това?

    Заварявал съм доста с електрожен и малко с телоподаващо. Не съм абсолютен лаик, но не съм и професионалист Ще се радвам да ми препоръчате. Абсолютният максимум в парите ми е около 1500 лв за пълна омплектовка - ръкав, бутилка, винтил и апарат. Ако мога да се вместя обаче в по-малко пари ще е чудесно.

  • #2
    До: Телоподаващо Струна - моля за съвет

    Обади се или изчакай Йори да се включи, той има точно такова телоподаващо ще ти обясни всичко по въпроса, светнат е, а каква маска има ........ нямам думи, разпитай го и за нея, мноого важен елемент е и не я подценявай в никакъв случай.
    Успех



    П.П сега виждам, че си пуснал две еднакви теми.
    LZ1PER

    Коментар


    • #3
      До: Телоподаващо Струна - моля за съвет

      Пуснах две теми, защото в този форум (тук) почти никой не влиза а наистина покупката ми е наложителна (до 3 дни). Съжалявам, знам че нарушавам приетото във форума.

      Ще изчакам Йори. Предполагам, че има маска, която сама се затъмнява Играл съм си с такава. Убийствена работа

      Коментар


      • #4
        До: Телоподаващо Струна - моля за съвет

        Отговорих ти в другата тема.
        Маската съм я взел от "Редко". Не знам модела какъв е, но взех тази с най много настройки, а и ми беше най удобна. Цената е 350лв.
        Машина взех от нисък клас, качва до 220А и беше 900лв с отстъпката. После следват разходи за вентили, бутилки и....... С 1500лв не знам кое по напред. За да провариш 15мм както искаш ти приготви три пъти по толкова иначе ще останеш разочарован ама яко.
        Също така ако ти кажат, че алуминий може да завариш с еди кой си модел телоподаващо, бягай надалеч. Това е пълна измама.
        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

        Коментар


        • #5
          До: Телоподаващо Струна - моля за съвет

          все си мислих, че телоподаващото е по идея за по-тънки неща, нали не че не може и деболо...

          Коментар


          • #6
            До: Телоподаващо Струна - моля за съвет

            Сори за СПАМа но с електрожен от тези старите масовите по-30-40-50 кила които тежат не е ли много по-лесно да се заваряват масивни тлъсти железа, и да знам, че има различни модели с разл. мощност и електроди...

            Поздрави,
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              До: Телоподаващо Струна - моля за съвет

              со то няма шлака.работил съм във фирма кадето заварят корита на бобкати.някои детайли са дебели по 40мм стомана.телта е 1.2 мм.газът е коргон.и още някакви смеси от газове ползваха.апаратите са 400 и 500 ампера трифазни.
              моя апарат в къщи е трифазен правен около 250 ампера.заваря непрекъснат шев около метър.максимално дебело около 20мм.проблем е че при голяма дебелина топли шланга.трябва водно охлаждане.
              ако ти колега ще заваряш дебело ти трябва водно охлаждане.само шланга се сменя и ти трябва съд за вода и помпичка може от машина за кафе електрическа 220 волта.нее сложно преправянето.

              Коментар


              • #8
                До: Телоподаващо Струна - моля за съвет

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Сори за СПАМа но с електрожен от тези старите масовите по-30-40-50 кила които тежат не е ли много по-лесно да се заваряват масивни тлъсти железа, и да знам, че има различни модели с разл. мощност и електроди...

                Поздрави,
                Лесно е, но ако можеш да работиш електрожен. С телоподаващо и баба знае.
                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • #9
                  До: Телоподаващо Струна - моля за съвет

                  Благодаря на всички. Сигурно ще взема в крайна сметка 250А, че на монофазен ток по-големи няма. 15-те милиметра ми бяха "програма максимум"... ама какво да се прави. Ще бачкам на програма минимум
                  Никой не ми каза модел, но ще се ориентирам някак.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Телоподаващо Струна - моля за съвет

                    Позволи ми да ти дам съвет от препатил човек.Вземи си трифазен.Ако си вземеш моно ще съжаляваш аз така направих преди време с gmk си взех моно,но бързо се ориентирах към трифазното там е истината повярвай ми...
                    MG RACING

                    Коментар


                    • #11
                      До: Телоподаващо Струна - моля за съвет

                      Е, само дето нямам трифазен ток...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Телоподаващо Струна - моля за съвет

                        Първоначално публикуван от geko Преглед на мнение
                        Трябва да си взема телоподаващо, което да може да заварява до 10-15мм ламарина. Изчетох много и се спрях на Струна, но не мога да се ориентирам в моделите. Можете ли да ми препоръчате някой от техните апарати, който да става за това?

                        Заварявал съм доста с електрожен и малко с телоподаващо. Не съм абсолютен лаик, но не съм и професионалист Ще се радвам да ми препоръчате. Абсолютният максимум в парите ми е около 1500 лв за пълна омплектовка - ръкав, бутилка, винтил и апарат. Ако мога да се вместя обаче в по-малко пари ще е чудесно.

                        ако наистина си приготвил толкоз пара бягаи веднага в наи близкото представителство на КЕМРРI и ще имаш машинка за цял живот.....
                        boko
                        Jeeep---KIA
                        https://www.facebook.com/autoboko/

                        Коментар


                        • #13
                          До: Телоподаващо Струна - моля за съвет

                          Първоначално публикуван от bokostz Преглед на мнение

                          ако наистина си приготвил толкоз пара бягаи веднага в наи близкото представителство на КЕМРРI и ще имаш машинка за цял живот.....
                          Е, кажи ми представителство в София. Нищо не ми излиза в интернет... Къде се продават тези апарати?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Телоподаващо Струна - моля за съвет

                            Първо си вземи маската. Очите са по важни от всичко. После вземи машина за парите които остават.
                            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                            Коментар


                            • #15
                              До: Телоподаващо Струна - моля за съвет


                              Първоначално публикуван от geko Преглед на мнение
                              Е, кажи ми представителство в София. Нищо не ми излиза в интернет... Къде се продават тези апарати?
                              Брат напиши на гугала kimex
                              boko
                              Jeeep---KIA
                              https://www.facebook.com/autoboko/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X