Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скачане с мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Скачане с мотор

    Точно на този скок в Севлиево ми направи впечетление че който наклони мотора се приземяваше в десния коловоз,а той бе по добрата позиция за следващия скок със завой.

    Коментар


    • #17
      До: Скачане с мотор

      Извинете , ама що не коментирате малко скоковете на пича ...
      Аз искам само да ти кажа да не скачаш така , защото може да се озовеш на земята ... опитваи се да даржиш мотора прав и да се призимява на двете гуми , иначе ще патиш ( питаи мене и аз като Венци-малкия ... съм по-добър в падането )
      http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

      Коментар


      • #18
        До: Скачане с мотор

        опитваи се да даржиш мотора прав и да се призимява на двете гуми , иначе ще патиш
        -не разбирам много от скоци..даже направо хич ..все пак не мога да се съглася по никакъв начин със цецо-има скокове на които е по добре на задна да приземиш има някои на които е по добре с двете а и такива на които е по добре на предна..въобще ..не са еднозначни нещата -зависи от скока и от мястото за приземяване след него

        Коментар


        • #19
          До: Скачане с мотор

          за скока знам едно!? Винаги... ама винаги след това следва приземяване ! Които както маже! Но тръпката от хубавия скок е неописуема!

          Коментар


          • #20
            До: Скачане с мотор

            Прав си !!! Но аз коментирам тези скокове които е направил ... в случея след скока терена е почти равен и двете гуми са за предпочитане . В първия си пост не съм се изказал както трябва
            http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

            Коментар


            • #21
              До: Скачане с мотор

              Пускам втора серия снимки от този скок сега са на тема: полет и приземяване. Снимките са на притежателя на червената табела!
              Според мен на това място освен за показване на чалъми няма никаква друга причина да се скача със завъртане. Не че това не е достатъчно - все пак така е къде по красив скока а пък може и да приемем че карачите внасят малко естетика в този див и труден спорт!
              Прикачени файлове
              born to be wild
              Кольо Ковачев

              Коментар


              • #22
                До: Скачане с мотор

                Ами точно на този скок му трябва такова завъртане. Ако не се направи така, представяш ли си на каква височина ще се изтреля мотора, че барабар със състезателя върху него. Както каза Катката (когато бехме в Гърция, там имаше подобен скок) все едно че падаш от четвъртият етаж. Защо не си снимал и началото на самият трапец. Ако не счупиш там мотора, с голяма скорост така ще се изтеляш ама само във височина. Виж къде е попивката на скока, ако не направи скока така забрави да стигне до там.
                Иво Георгиев
                Gworkshop

                Коментар


                • #23
                  До: Скачане с мотор

                  Първоначално публикуван от Husaberg Преглед на мнение
                  Ами точно на този скок му трябва такова завъртане. Ако не се направи така, представяш ли си на каква височина ще се изтреля мотора, че барабар със състезателя върху него. Както каза Катката (когато бехме в Гърция, там имаше подобен скок) все едно че падаш от четвъртият етаж. Защо не си снимал и началото на самият трапец. Ако не счупиш там мотора, с голяма скорост така ще се изтеляш ама само във височина. Виж къде е попивката на скока, ако не направи скока така забрави да стигне до там.
                  ами в предишния ми пост по темата съм показал точно началото на скока и чупенето там.
                  Не съм спец по въпроса и изказвам мнение на лаик...
                  born to be wild
                  Кольо Ковачев

                  Коментар


                  • #24
                    До: Скачане с мотор

                    Хайде да си дам и аз мнението - авторът на темата малко високо си оставя предната гума, или поне така изглежда. Евентуално една предавка по-високо би внесла нужната корекция. Или пък по-малко газ.

                    Ето отговор на въпроса "защо чупят моторите"
                    http://www.youtube.com/watch?v=WYyty...elated&search=

                    Тук е очевадно:
                    http://www.youtube.com/watch?v=-bCluvBEHGw

                    Коментар


                    • #25
                      До: Скачане с мотор

                      е тва вече е върха

                      http://www.youtube.com/watch?v=9MPtE...related&search=

                      Коментар


                      • #26
                        До: Скачане с мотор

                        както се вижда от клиповете които е пуснал румен..бубата го е измислил много добре-вместо да върне газта или да коригира скока по друг начин той без въобще да връща прелита при това ниско и пада по бързо и с по висока скорост като използва тялото за противовес без да пипа ръчките ..иначе наистина че както е казал хусаберг-с тая газ..ще се изтреля у небесата ..и докъто се върне...

                        Коментар


                        • #27
                          До: Скачане с мотор

                          Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение

                          И мене ме изкефи, ама май в случая това е повечко за гъзария Как не му прилоша на тоз човек не знам
                          Както се казва в един от коментарите: "bubbalicious"
                          Hristo Draganov
                          http://htftp.domainbg.com/HD/

                          И аз искам България чиста ! ! !

                          Коментар


                          • #28
                            До: Скачане с мотор

                            Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                            И мене ме изкефи, ама май в случая това е повечко за гъзария
                            Никаква гъзария това просто е майсторлък от космическо измерение.
                            А като всяко майсторско нещо, направено перфектно от страни изглежда като гъзария и прави впечатление, че е много лесно.
                            Колегата Хюсаберг е дал много точни обяснения защо се чупят скоковете. На който не му е станало ясно да се върне и да препрочете казаното от него.
                            И в крайна сметка не забравяйте, че това е мотокрос, а не фристайл. На мотокроса се гонят хилядните от секундата, а не зрелището. Никой професионалист не би рискувал да прави зрелище с цената на загубено време.
                            Гъзария е прехвърлянето на краката вън от мотора и продължителното обръщане назад - да сте видяли някой да го прави по време на състезание с изключение на последната обиколка и то, ако е с голяма преднина, и пак не всички рискуват да го направят дори и при сигурна победа.

                            Ей за това ме кефи Кайроли и му симпатизирам, защото не го е страх да рискува и изпадне ли му момент не пропуска да покара за публиката и да и достави удоволствие. Евала му правя.

                            А за приземяването всичко зависи от това какъв ъгъл заключва повърхноста за приземяване и мислената линия оставена от движението на приземяващия се мотор - колкото по-голям ъгъл толкова тежеста трябва да я поеме задното окачване, колкото този ъгъл е по-малък толкова тежеста трябва да се пренася постепенно към предното окачване.
                            Разбирасе колкото е по малък ъгъла толкова скоковете са по-красиви и мотора заедно с райдъра ги понасят по-леко. Напоследък почти всички скоци на мотокроса са от тоя тип - кои по-силно изразени, кои по-малко. В ендурото обаче преобладават и основно се срещат скоци с голям ъгъл на приземяване и нормално, защото няма булдозер в гората да ги напасва така както ние искаме да са и техниката в началото и в края на скока е малко по различна от тази на изкуствено направените скоци...
                            Последно редактирано от Жоро Донечки; 27-09-07, 15:00.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Скачане с мотор

                              Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                              Никаква гъзария това просто е майсторлък от космическо измерение.
                              А като всяко майсторско нещо, направено перфектно от страни изглежда като гъзария и прави впечатление, че е много лесно.
                              Че е майсторлък спор няма, пък и да ти кажа хич не ми изглежда лесно Аз ако съм, освен всичко друго, ще ми стане и лошо, а и може седалката ми да стане много хлъзгава още във въздуха
                              Просто се питах, защо чак обръща мотора в почти обратна на движението му посока, едва ли това (чак това) е толкова чак ефективно , на мотокрос чак такова обръщане май не съм виждал (изключвам последната обиколка разбира се ), но пък иначе е много кефско за публиката
                              Hristo Draganov
                              http://htftp.domainbg.com/HD/

                              И аз искам България чиста ! ! !

                              Коментар


                              • #30
                                До: Скачане с мотор

                                Е не, т'ва клипче дето се обръща наопаки, според мен не е на състезание, надали някой ще се наеме да прави чак такъв скок! Но иначе в клипчето, в което почти ляга с мотора показва страшна техника, няма спор....а и ефективност при прескачането...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X