Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли актуализация на ОФРМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли актуализация на ОФРМ

    Има ли вече актуализация на ОФРМ и как да се ъпдейтва?

  • #2
    До: Има ли актуализация на ОФРМ

    Преди един месец обещаха да подготвят и пуснат нов ъпдейт.

    Коментар


    • #3
      До: Има ли актуализация на ОФРМ

      Имайте търпение, още малко...

      Коментар


      • #4
        До: Има ли актуализация на ОФРМ

        Събине,да имаш в предвид един бъг.Онзи ден ходихме за риба на яз,Ивайловград,като му задам да смята маршрут от пловдив до с.камилски дол или гр.Ивайловград,казва че неможе да сметне маршрут.съобщението точно непомня,но казва че е извън картата !!!
        TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
        Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
        Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
        Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

        Коментар


        • #5
          До: Има ли актуализация на ОФРМ

          Знам ли от какво е на v4.02 на MapSourc-a си го смята...

          С последен фърмвере ли си на ГПС-а?


          В новата версия е оптимизирано маршрутизирането много по добре и трябва да се смята с много по малко памет на ГПС-а ако реално това е проблема.

          Коментар


          • #6
            До: Има ли актуализация на ОФРМ

            С предишната версия го нямаше този проблем по този маршрут,това се получава с ъпдейта от м.юли който излезна.Казва ми нещо от сорта на out of range.Други пропуски не съм забелязал.
            TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
            Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
            Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
            Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

            Коментар


            • #7
              До: Има ли актуализация на ОФРМ

              Аз се надявам отсечката Каблешково - Ахелой да е оправена, защото във версията 4.02 е прекъсната и рутираше по обиколни пътища, че чак през Бургас за Слънчев Бряг ме пращаше.

              P.S. До Събин: Как и по какъв начин може да сигнализираме за неточности по картата? До сега съм пращал няколко скриин-шота от MapSource с коментари на проблемните зони, но отговори дали са ясни, точни и добре представени не съм получавал.

              Коментар


              • #8
                До: Има ли актуализация на ОФРМ

                Всичко което ми изпращате на karta@... е-мейла ще бъде оправено. Каблежково-ахелои работи в бета версията, явно съм го оправил Съжалявам че не съм отговорил, обикновено отговарям и благодаря за помощта

                Коментар


                • #9
                  До: Има ли актуализация на ОФРМ

                  Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                  Всичко което ми изпращате на karta@... е-мейла ще бъде оправено. Каблежково-ахелои работи в бета версията, явно съм го оправил Съжалявам че не съм отговорил, обикновено отговарям и благодаря за помощта
                  Не знам коя е бета версията , но в тази не е оправено:
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...&postcount=135

                  Коментар


                  • #10
                    До: Има ли актуализация на ОФРМ

                    Тази е последната официална, бетата е тази която тествам. Там не пише никъде бета

                    Коментар


                    • #11
                      До: Има ли актуализация на ОФРМ

                      Здравей Събине, от скоро ползвам твоята карта и за сега основно във Варна. Правят ми впечатления някои грешки в рутирането/прекарваме през затворени улици,нови улици и др./. Искам да разбера ние ли трябва да съобщаваме за тези проблеми или е въпрос на време да се оправят в по-новите версии на картата. И последен въпрос вече има ли начин да се въведат номерата на блоковете, че то в България основно сме в блокове.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Има ли актуализация на ОФРМ

                        Относно Варна, информация за затворени улици и пешеходни зони би била полезна. Варна цялостно ще я подменя с нови, по точни данни ... само да стигна до нея...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Има ли актуализация на ОФРМ

                          В последната версия (4.02) забелязах и един друг проблем:
                          При навигация от пазара Иван Вазов (бул. Петко Ю. Тодорв) към ж.к. Красна поляна (бул. Никола Мушанов) ме кара да завия в ляво по Гюешево (движейки се по бул. акад. Ив. Ев. Гешов). Вчера реших да видя къде ме праща и се оказа, че трябва да има улица, но уви тя липсваше.
                          Чак до бул.Вардар се опитва да преизчислява и след това влиза в час. Явно не признава бул.Възкресение. В предишната версия си беше ок.

                          Иначе ще изпратя на мейла няколко улици, които са бъгави по всички карти.

                          EDIT: Хм, това го прави само при Shorter Distance. Ако е зададен Faster Time изчислява правилно, но с едно изключение: слизайки по бул.акад.Ив. Евст.Гешов не ще и да знае за ляв завой по бул.Възкресение. Това бъгче го имаше и в предишната версия.
                          Последно редактирано от Archer; 27-09-07, 19:53.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Има ли актуализация на ОФРМ

                            Първоначално публикуван от Archer Преглед на мнение
                            EDIT: Хм, това го прави само при Shorter Distance. Ако е зададен Faster Time изчислява правилно, но с едно изключение: слизайки по бул.акад.Ив. Евст.Гешов не ще и да знае за ляв завой по бул.Възкресение. Това бъгче го имаше и в предишната версия.

                            Е при Shorter Distance е нормално, като изключим че я няма пряката
                            Последно редактирано от sabin; 28-09-07, 23:28.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Има ли актуализация на ОФРМ

                              Първоначално публикуван от Archer Преглед на мнение
                              Вчера реших да видя къде ме праща и се оказа, че трябва да има улица, но уви тя липсваше.
                              Не мога да разбера за коя пряка ми говориш точно че я няма за да я оправя. Можеш ли да ми изпратиш sceenshot от ГПС-а, точка или Route/track/waypoint от MapSource.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X