Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Торсионни полета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Торсионни полета

    Тая теория твоя ли е:
    СтефанДо: Торсионни полета
    Да, строго типично за закъсалите общества. Уклонът към мистика е строго доказателство че обществото е изтървало юздите и отива наникъде. Което винаги означава на зле.
    Интересно що комунизма изобщо не беше залитнал към мистика, път така на бързо си замина.
    !

    Коментар


    • #92
      До: Торсионни полета

      Сега кво, ще правим курсове по история за начинаещи?
      А че си е заминал ще ти е трудно да докажеш. Поне докато седиш в китайски гащи пред китайския си компютър. И в него четеш прогнозите на английското разузнаване за сроковете на установяване на марксизма като господстваща световна политическа система.
      Примерът не е умен.

      Коментар


      • #93
        До: Торсионни полета

        Не бягай от темата:ориентирането на едно общество към мистиката, значи че то загива. Не ти е вярна аксиомата. Не зная някоя от световните империи да е загинала от уклон към мистиката (нито римската, нито английската, нито империята на Александър).
        Що се отнася до комунизма, той като идея вече е загинал, какъв му беше основният принцип: "От всеки му според възможностите, на всеки му според нуждите" - Китай - нищо общо, нито Северна Корея, нито Куба.
        Според мен по-скоро непризнаването на мистиката води до стесняване на мирогледа и ограничаване на съзнанието, което може и да е първа стъпка към загиване на дадено общество.
        !

        Коментар


        • #94
          До: Торсионни полета

          Първоначално публикуван от yovcho Преглед на мнение
          ...ориентирането на едно общество към мистиката, значи че то загива...
          Не загива, а е в криза.
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #95
            До: Торсионни полета

            Не зная защо противопоставяте науката и вярата в Бог. Двете съвсем мирно и ползорворно могат да си съжителстват. Те по никакъв начин не си пречат. Съгласна съм с yovcho, че игнорирането на неразбираеми материи по-скоро ограничава пътищата ни на развитие. Включително и на науката.

            П.П. Разбира се, шарлатани е имало винаги и ще има. Нека не вземаме тях за критерий на неразбираемото.

            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
            Не загива, а е в криза.
            А може би просто търси алтернативен път за изход от ситуацията. Просто нестандартна идея.
            НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
            Omnia vincit amor !

            Коментар


            • #96
              До: Торсионни полета

              Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
              Не зная защо противопоставяте науката и вярата в Бог...
              Става дума за замяна на вярата в Бог с вяра в мистиката...
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #97
                До: Торсионни полета

                Аве, кво стана с торсионните полета??
                Май няма хляб в тая тема и подхванахте Дядо Господ и няква мастика
                2010 CRF 250 R

                Коментар


                • #98
                  До: Торсионни полета

                  Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                  Аве, кво стана с торсионните полета??
                  Май няма хляб в тая тема и подхванахте Дядо Господ и няква мастика
                  Как да няма? В момента мислим за цената им и начините на продажба. Засега се налага виртуалния

                  Коментар


                  • #99
                    До: Торсионни полета

                    Абе, и аз обичам казанлъшки понички, ама нещо не се сещам да има хубави в София
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • До: Торсионни полета

                      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                      Ти сигурна ли си, че повечето анкетирани са чували преди за торсионни полета изобщо и имат най-бегла представа за какво ги питаш? .
                      Постарах се да питам хора, които разбират повече от мен - то в противен случай няма защо да ги питам.Така че не мисля, че съм правила анкета, просто в разговори сме засягали и тази тема.За мен в случая е интересно всяко мнение на човек, който поназнайва от физика, или пък просто е доста чел и видял.Най-интересното е, че хората, които яростно се нахвърляха да ме убеждават, че това са бабини деветини не са точно тези, които са по-учени, а точно обратното.Прави ми впечатление, че човек, когато достатъчно е събрал в главата си като материал, е по-склонен да допусне, или поне да поразсъждава върху макар и невероятни на пръв поглед предположения.По принцип фанатичното отричане или пък пропагандиране на каквото и да било винаги ме кара да си задавам доста въпроси.Ценното тук в този форум е, че за кратко време могат да се получат много и най-разнообразни мнения, а това само по себе си е богатство от информация.

                      Коментар


                      • До: Торсионни полета

                        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                        Пенке, връзката е с анкетите. Ти сигурна ли си, че повечето анкетирани са чували преди за торсионни полета изобщо и имат най-бегла представа за какво ги питаш?

                        ...
                        Може ли в тази връзка да те питам къде си чувал за торсионни полета и колко/какво общо имаш с физиката? От любопитство де , не се обиждай сега .
                        За Стефан бях чел някъде, че е от учЕните и това лазери-мазери, кастофони-мастофони (както пеят великите творци) и други знайни и незнайни джаджи са му в кръвта, ма ти понеже по-дейно участие в темата взимаш, та се сетих да те питам.

                        Коментар


                        • До: Торсионни полета

                          Не съм физик по професия. По-скоро имам бегли представи. Взимал съм няколко изпита по старомодния честен начин. Ама не ти трябва да си професор по математика, за да кажеш, че в 2+2=5 има нещо гнило. А да ти върна жеста и да те питам ти като основен и да не кажа единствен ревностен привърженик как си с материала?
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • До: Торсионни полета

                            Специално за розенкройцери, щайнеристи, дъновисти и други "душевноболни-както ги нарича той" съм съгласен със Стефан, те са безобидни докато въртят столчета и маси , танцуват в бяло и не мислят за политика.
                            Обаче, при условие че има милиони галактики и в тях милиони звезди и планети, ами безумно е да си мислим че няма другаде разум!
                            а цивилизацията на бялата раса няма да загине, щото ние винаги ще намираме причини да бъдем ако не война то някое ноу хау и т,н,

                            Коментар


                            • До: Торсионни полета

                              Как се завъртя само темата, щото науката не може да приеме това, което не може да се види и да се пипне ... ама то пък издебва най-подходящият момент да я плесне по челото и да я разбуди.
                              Междувременно наскоро гледах един научнопопулярен филм за влиянието на различини мисли и чувства върху водата, т.е. науката не е толкова захлюпена както се представя. И там има някои по разкрепостени, които се осмеляват да мислят различно. В крайна сметка прогреса се движи от различно мислещите, нали!
                              !

                              Коментар


                              • До: Торсионни полета

                                Грешка. Науката много лесно приема това което не се вижда и пипа. НО при определени условия ... някои неща просто не отговарят на тях ....
                                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X