Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Показания температурен датчик?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Показания температурен датчик?

    До колкото знам перката никога не блокира до положение да не можеш да я превъртиш, колкото и да е загряла водата. Ако не превърта значи някой я е стопирал механично!!!

    Коментар


    • #17
      До: Показания температурен датчик?

      Ако е зацепена постоянно перката работи като реактивен двигател аз мойта така я купих и да кажа само че като е зацепена товари двигателя и се усеща освен че вие

      Коментар


      • #18
        До: Показания температурен датчик?

        Здравейте Колеги, нов съм в темата и джипките, ама и за имам такова чудо (Фероза). От началото нямах никакви проблеми и стрелката си седеше винаги на средата, ама от скоро и при мене минава средата. Не знам какво да правя защото като я запаля Виското работи, обаче след малко спира и до там повече не го чувам. Това значи ли, че не е наред.

        Коментар


        • #19
          До: Показания температурен датчик?

          Здравей колега,

          Честита ти придобивка, споко ще останеш доволен за парите си.

          Мисля скоро да направим сбирка на Дайхатцу собствениците в региона и ще ти погледнем джипката.

          До тогава някой съвети:

          1. Ако ти загрее колата и почне да минава средата и наближи десните чертички...
          -това би станало при ниска скорост на движение и висока предавка...
          -оставена запалена колата спряла в задръстване...
          -висока скорост на движение над 4-5000 оборота
          -каква да е скорост на движение при силно натоварване на двигателя...

          За да се охлажда нормално са нужни следните неща:

          1. да имаш вода/антифриз достатъчно - провери
          2. да работи двигателя над 1500 оборота и под 4-5 000
          3. да ти работи перката/виското

          Всичко това по-горе е при автомобил без проблеми и повреди

          Ако се съмняваш за виското, че не се включва или изключва когато не трябва, поне провери следното:

          Запален двигател студен работи ли перката, остави да загрее и стигне ли средата на датчика за темп ако не сработи перката зле...
          Ако форсираш при работеща перка но ти се струва, че перката не върти съобразно оборотите - ако виското не зацепва достатъчно, зле

          Ако има доста зле'та - ново виско-муфа на първо четене, запушен радиатор 2ро, 3то четене господ знае трябва да се провери...

          Има и други варианти...

          Поздрави,
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #20
            До: Показания температурен датчик?

            Ако има доста зле'та - ново виско-муфа на първо четене, запушен радиатор 2ро, 3то четене господ знае трябва да се провери...

            Има и други варианти...

            Поздрави,[/quote]

            Термостат...

            Коментар


            • #21
              До: Показания температурен датчик?

              Абе, хора, аз като запаля Ферозата студена, перката ми си работи !! Как се регулира това чудо, не знаех, че трябва да сработва чак при загрял двигател
              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
              Toyota Land Cruiser KDJ 125

              Коментар


              • #22
                До: Показания температурен датчик?

                Първоначално публикуван от vladko33 Преглед на мнение
                Абе, хора, аз като запаля Ферозата студена, перката ми си работи !! Как се регулира това чудо, не знаех, че трябва да сработва чак при загрял двигател
                Ако имаш предвид,че се върти,то така и трябва,просто,като сложиш картон или сгънат вестник,ще можеш да я спреш.Вече като загрее ДВГ-то,виското би трябвало да "втвърди",и,примерно,да среже вестника.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #23
                  До: Показания температурен датчик?

                  Първоначално публикуван от vladko33 Преглед на мнение
                  Абе, хора, аз като запаля Ферозата студена, перката ми си работи !! Как се регулира това чудо, не знаех, че трябва да сработва чак при загрял двигател
                  Подобна констатация изрази и Velkov!
                  Принципно това е част от нормалната работа на визко муфата- първо, защото маслото вътре е още студено- второ, защото част от него се е стекло в долната половина на муфата и естествено увлича перката докато се разнесе. Това е почти сигурен признак, че масло има, с добър вискозитет е и муфата може би работи. Може би, защото другият елемент от нея е биметалната пластина, която при загряване се изкривява и позволява приток на масло от резервоарчето към пространството между дисковете.
                  Няма точен метод за определяне качеството на работа на визко муфата9 нито с вестници, нито със завиване на решетката.
                  Аз също "страдам" от проблема за подминаване на средата на стрелката за температура.
                  Минах през смяна на два термостата. Отварях визко муфата и я долях с масло по примера на руските братя. Сега е като твърдо зацепена и се върти определено според оборотите. Иначе има поне три спецификации за модели термостати и системи за охлаждане- GENERAL, U.S., TROPICAL- със съответните комбинации от термостати, вентилатори /с 6 или 7 перки/ и тип на визко муфи. За последните оборотите на вентилатора са:
                  -900об/мин при 55 градуса и 2250об/мин при 70 градуса за GENERAL;
                  -1300об/мин при 70 градуса и 2500об/мин при 80 градуса за U.S.;
                  -1300об/мин при 55 градуса и 2250об/мин при 65 градуса за TROPICAL;
                  На всичко отгоре, различните муфи са с различен диаметър и оребрение. И това е информация за модел 1992г. За другите как е всеки да си представя. И на всичко отгоре, ако нашите родни муфи вече са сменяни веднъж, ха ми отговорете, каква е и дали работи? Защото тези температури се отнасят за биметалната пластина.
                  Обяснявам подробно всичко това за да не набеждавате безмислено муфи, радиатори, термостати и да тръгвате към смяна- смяна, но с какви?
                  Истината се върти около три неща:
                  - ако колите ни са от северна Европа, дори перфектно да работят муфите, с 2250об/мин малко трудно ще охлаждат у нас- т.е. да не бъдем максималисти, защото моя опит показа, че и при почти твърдо вързана муфа пак се държи аналогично;
                  - проблеми по инсталацията- лоши връзки особено около бензиномера на резервоара и особено при указатели за температура и бензин от биметален принцип. И при биметалните и при логометричните указатели захранването е общо, с общи маси и потенциали зависещи и от двата датчика - и лоши връзки по единия указва влияние и при другия- но биметалните са по-инертни и по-дълго време се застояват и плашат с отклоненията си над средата. Имате ли съмнения за неточност на бензиномера, съмнявайте се твърдо в точността и на температурата;
                  - в инструкцията пише, че нормалната температура е до първата дясна чертички, така че да не изпадаме в паника.
                  Спирам, че се отплеснах!
                  Дано съм бил полезен!
                  С привет КК!
                  JEEP KJ 3.7 V6

                  Коментар


                  • #24
                    До: Показания температурен датчик?

                    Здравейте!
                    В интерес на истината след като захладня времето стрелката не мърда от средата и естествено е още по стабилна след вкл. на парното.Явно така ще си работи,но и не се е качвала и по нагоре темп. дори и в най-големите жеги и на форсаж и както и да я пържа.Поздрави.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Показания температурен датчик?

                      Първоначално публикуван от Косьо Преглед на мнение
                      Отварях визко муфата и я долях с масло по примера на руските братя. Сега е като твърдо зацепена и се върти определено според оборотите. С привет КК!
                      Колега би ли споделил линк с начина за доливане на маслото във вискомуфата,както и спецификацията му.Благодаря
                      TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                      Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                      Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                      Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                      Коментар


                      • #26
                        До: Показания температурен датчик?

                        Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                        Колега би ли споделил линк с начина за доливане на маслото във вискомуфата,както и спецификацията му.Благодаря
                        http://daihatsu.cittel.ru/faq/index.html -от тук избираш "система охлаждения".
                        По въпроса са спецификациите имам тези на Фероза, както казах за определената година, от "Daihatsu Feroza full manual", който дръпнах от http://www.warfs.org и по-точно от http://www.warfs.org/content/view/16/47/ -секция Cooling system *CO*
                        Последно редактирано от Косьо; 11-09-07, 14:22.
                        JEEP KJ 3.7 V6

                        Коментар


                        • #27
                          До: Показания температурен датчик?

                          Благодаря,в линка има едно тире в повече,но се отваря,сега чета че вашите са от две части,но ми е интересно,дали за джиповите става този подход.Ще гледам,ще мисля,нещо с разпробиване ще е,аз сложих втора нова виско муфа,че първата беше заводски дефектна,но пак нещо ме съмнява,ще се опитам да пригодя една стара,по скоро да я доналея,да видя ефекта.
                          TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                          Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                          Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                          Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                          Коментар


                          • #28
                            До: Показания температурен датчик?

                            Махнах тирето!
                            Че то Ферозата не е ли Жип?!
                            Шегувам се!
                            Чукни в чичко Гуугъл на руски- "ремонт термо муфт" или от този род и ще откриеш "кила" информация, дори и с разпробиване за всякякви Жипове и не Жипове!!!!
                            Успех!
                            JEEP KJ 3.7 V6

                            Коментар


                            • #29
                              До: Показания температурен датчик?

                              Днес тествах моята. ИЗОБЩО НЕ РАБОТИ. При загрял мотор я въртя в обратна посока, няма никакво съпротивлени, даже има инерция. При мен е ясен проблема - нова муфа. Но има и добри новини щтом не прегрях мотора при тези жеги които бяха без перка:
                              -добър и чист радиатор
                              -добре работещ термостат

                              Коментар


                              • #30
                                До: Показания температурен датчик?

                                Първоначално публикуван от misho22 Преглед на мнение
                                Днес тествах моята. ИЗОБЩО НЕ РАБОТИ. При загрял мотор я въртя в обратна посока, няма никакво съпротивлени, даже има инерция. При мен е ясен проблема - нова муфа. Но има и добри новини щтом не прегрях мотора при тези жеги които бяха без перка:
                                -добър и чист радиатор
                                -добре работещ термостат
                                Мед ми капе на душата!И аз съм същия.При 43-градусовите жеги стигнах до първата дясна чертичка.Но ще трябва да ги сменяме.Дайте идея откъде?
                                VENI-VIDI-VICI!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X