Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отзиви след 7-ми кръг от ендурошампионата в Сопот

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отзиви след 7-ми кръг от ендурошампионата в Сопот

    Здравейте на всички любители на ендурото!
    Току-що ме домъкнаха от болницата. Изтеглиха ми някакви мижави 250 кубика кръв от коляното и малко ми поолекна. Шинираха ме и казаха да лежа с по-високо вдигнати крака, но аз мисля че това е стойка, характерна най-вече за представители на нежния пол и я бойкотирах, а за да изпреваря Митков, сядам да напиша впечатленията си от състезанието през първия ден, което е валидно за шампионата.
    Сутринта в събота времето беше отвратително. Пръскаше ситен дъжд, а над 800 метра височина в Стара Планина плуваха мъгли. За щастие към Средна Гора, където щеше да е трасето, нямаше толкова облаци и нещата отиваха на добре. Още нямам копие от стартовия лист, но мисля, че доста двойки се събрахме на старта, като прибавим и участие на местните пичове, които не бяха вземали участие в предишни кръгове. Естествено докато се съберем, отново пресрочихме определеното за тръгване време. Така или иначе старта бе обявен за 11.00 и първата двойка потегли. В началото домакините бяха оградили на една поляна с ленти техничен участък накрая със сплескана кола, по която се минаваше и от там рали рейд до Средна Гора през полето, тъй като нямаше от къде другаде да се мине. Там скоростта беше на места доста висока и на един затревен завой край една овощна градина, разчитайки прекомерно много на новите си МТ 32 гуми след като подадох газ уж след половината на завоя по всички правила, задната гума тръгна да носи и докато се усетя вече се пързалях по тревата с ляв крак под мотора, усукан от коляното назад, оглеждайки се четирилистни детелини. Още с падането усетих късането на вътрешните връзки, тъй като вече го правя за 4-ти път. В началото боли ужасно, после попреминава и почва да се пълни с кръв и да отича. Използвах междинният момент, качих се на мотора и продължих макар, че много болеше. Минавайки реката вече навлязохме в Средна Гора и макар да познавам добре този район, пътечките по които ни бяха прекарали бяха съвсем нови за мен. А те бяха много хубави за каране! Редуваха се стръмни места на изкачване и слизане, преминаване през каменисти и кални участъци, пясъчници, тесни пътища често направо през гората, като маркировката през цялото време беше чудесна и само инерцията на две-три места ни попречи да намерим верния път, но затова ние сме си виновни. "Долината на смърата" и "Фенера" този път не бяха толкова лесни за преминаване поради падналия преди това дъжд и мъглата. В долината имаше закъсали доста мотори, а "Фенера" ни накара да се върнем за ново засилване, тъй като вече се бе образувал коловоз по пътеката и едно залитане ме обърна настрани, та с две думи: осрахме се и загубихме доста време, а и шибаният крак ми пречеше да се справя по-бързо. Сега искам да кажа, че МТ 32 е чудесна гума за катерене, но на трева поради по-дебелият грйфер не държи надеждно. Четири пъти падах и то все на трева! Междувременно коляното ми отече много и трудно превключвах дори скоростите, а камо ли да стана от седалката. След двете по-стръмни изкачвания пък ми свърши бензина. Добре че носех половин литър, че да се прибера, а някои дори се дърпаха до финала с въже. Това трасе "глътна" много бензин! Друг път той ми стигаше обикновено за над 100 км, а сега едва за 80!!! Явно много буксуване в калта е имало, а по правите се е давало яко газ?!
    Победителите в това хубаво състезание са Геле и Венци от Бухово, които караха чудесно, втори останаха Еди и Росен, а трети пичове от Сопот, които за първи път участвуват в шампионата и не им знам имената. Четвърти се класираха някой си Митко Митков от Харманли и много популярния в този район Ненко Арменов. Бучака и Митака останаха 5-ти след буксира, който заформиха, а ние с Риналди - едва шести, но и на това сме доволни при тази ранна моя контузия. Много ме е яд, като гледах как спъвам Данчо, но дадох всичко от себе си поне да завърша достойно и мисля, че го направих!
    За домакините:
    Браво на Чавдар и Радо - главните "виновници" за доброто състезание! Много сили бяха хвърлили колегите за организацията и трасето и заслужават нашите адмирации. Жалко само, че времето беше толкова шибано и не дойдоха зрители, а състезанието си заслужаваше!
    В този район всички са много запалени по ендурото и кметове, горски и полиция ни съдействаха напълно, за безопасното протичане на състезанието. Горските бяха забранили сечта в Средна Гора, а кмета на Сопот беше организирал отцепване на главния път София-Бургас и колите се спираха за да преминаваме ние без да губим време и да се създават рискови ситуации.
    Маркировката беше повече от достатъчна! Имаше стрелки по дърветата със спрей, табелки и ленти, които и кьорав да си, пак ще те ориентират!
    Много колеги се изказваха скептично преди това за състезанието в Сопот, но домакините опровергаха този скептицизъм напълно и заслужиха за мен поне приза за най-добре организираното състезание от веригата до сега!!!
    Нека благодарим и на спонсорите от Сопот, които подпомогнаха инициативата и раздадоха много парични и поощрителни награди!
    Направих малко снимки най-вече преди старта и ще ги кача по-късно, но разчитам много и на Пешо Манолев, който обеща, че ще снима по трасето. Айде, Пешо, качвай!

    Малко новини и от днешният ден - Неделя:
    По програма трябваше да се състои скоростно качване на пътя под лифта към хижа Добрила между първа и междинна станции. Качването е много стръмно и каменисто! Победител е станал Станислав Бучаков (Бучака) следван от Николай Мартинов и Георги Тодоров (Кокера).
    Митко Драганов (Шмида) е счупил ключица в облог при спускането!
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

  • #2
    Пешо Манолев си прецака апарата Щото падна с ДР 350-то и са потроши (не буквално, ама малко връзките на крака усуках) и малко апарата са бъгна! Между другото аз съм пича с каската, които беше под фенера и помагаше с бензина. Повечето са ме видяли Дори и ти Жоро! Митков и той Нещях да ви се представя тогава щото се пак бяхте на състезание и кво ся някво лапе ще ви пълни главите с глупости

    Коментар


    • #3
      бе как тъй лапе
      кви глупости
      трябваше да се обадиш бре
      аз дебнех от някъде да се покажеш даже помислих че не си дошъл
      виж извади картата от апарата трябва да е здрава

      щто се отнася до състезанието наистина беше много хубаво и супер екстремно ,дъжда бе помогнал на и без тва не лекия терен да стане ощте по тежък
      което за нас с двутактовите мотори бе добре
      колегите с 4т тата ни видяха пушака само като минахме покрай тях на пътеката в "долината на смъртта"
      добре че имаше и по прави и дълги участъци по пътя за сопот та да наваксат иначе 2т щтеше да триумфира тоя път
      щто се отнася до маркировката бе отлична пътищтата бяха отцепени на всякъде по трасето имаше публика и то въпреки лошото време
      като трасе това бе може би най професионално направеното от целия шампионат а и почти най тежко за преодоляване ,особенно като се има предвид че бе 90км
      тоя път си носех гпс а в раницата и съм записал цялото трасе ако някой иска мога да му дам трака
      имаше разбира се и проблеми от различно естество но то къде ли няма
      между другото много добро впечатление ми направи че организаторите бяха организирали много добре мястото на старта като особенно интересна идея е че до старта имаше поставено табло със показани всички видове стрелки и означения които се срещтат по трасето както и кое е за атв кое за мотори и т.н.
      то тва всъщтност на запад се прави отдавна но тук се вижда за първи път а ми се струва че е добре да стане задължително и за следващтите кръгове
      между другото искам да помоля някой от организаторите да пусне тук класирането с резултатите защтото както разбрах има някои доуточнения по него които трябваше да бъдат направени днес
      като същто така искам да ги помоля да пишат и кой с какъв мотор е бил /предполагам че са записали/ ако не аз ги знам вече всички участници а и тръгнах от последните номера така че ги видях информацията ми е нужна за класирането по марки и класове което правим, а и за отразяването в списанието щтото се разбрахме и там да се пишат марките и моделите вече

      Коментар


      • #4
        Тук бях публикувал протокола от състезанието, но Митков ми каза, че търпял някакви промени, та ще изчакаме да ни го изпратят пак !

        Моля някой да ми изпрати и класиране за ATV
        Ендурото и сексът не са шега работа !
        -------------
        Животът се измерва с броят на издишванията !

        http://sixdayscrazyjob.com
        http://crazy-job.com

        Коментар


        • #5
          Еиии Жоро, сори брадър! Кофти работа.

          Аз днес карах за първи път от както си счупих ръката и много се изморих.

          Браво на колегите от Сопот!!!

          Митков, прати ми трака да го вкарам в картата!

          Коментар


          • #6
            Картата нищо и няма ама аз снимах малко. След това батерията се прецака
            Митков сети ли се кои съм ?

            Наистина това състезание ми направи адско впечатление и имам чувството, че догодина ще се пусна. Ясно е че няма да влза в ТОП 10 ама поне участието и екстриима ми стига.

            Коментар


            • #7
              Митков помниш ли когато дойдох с шишишето неомаслен бензин и ти ми каза сипи до тук. И аз пак зададах въпрос щото тоя бензин и без масло и искаш да го сипваш на 2Т мотор и си викам тоя човек нещо да не се е ушашавил от умора и от студ...А пък ти зе че си зе шишето и си сипа сам

              Коментар


              • #8
                Ей, Boy, аз те видях, но нямах време да те попитам на какъв модел си се спрял последно
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #9
                  Къвто дойде - 4Т кросак или ВР Тая зима ще зема нещо - И вече наистина сериозно ще търся! Ся карам ДР 350. Машинката върви като часовник. На Татко е. Само иска малко стягане и един аспух дето да ти дере ушите. Имам и още 2 мотора за продаване Кво ще правя, кво ще карам. Ще реши съдбата, баща ми и тези които купят старите мотори

                  Между другото имам един въпрос Нямаше ли някои дето да си е сложил камера на каската? Тоя интересен терен и тия атмосферни условия ако бяха снимани щеше видео материала да кандидатства в WEC и след 1-2 години да дойдат в България да си правят състезанията. Дай боже

                  Коментар


                  • #10
                    В събота в Сопот се нахъсих за каране.В неделя сътрин вместо да ида пак в Сопот като зрител реших аз да покарам като любител, какъвто съм Обадих се на един двама приятели, накрая тръгнах сам,нямаме ендуро тук в Пловдив ,но На пистата на Асеновград потренирах скокове /имам нужда/,чакайки да дойде някой от местните,не дойде,качих се в гостоприемните Родопи над Храбрино и си покарах с кеф Тук е мястото да кажа-момчета,ако някой любител от П-в иска да караме,нека се организираме,сами не е толкова интересно,Вижте Старозагорци пък и други комшии Жоро,дано по бързо се оправиш,да карате пак,поздравявам Бучаков за успеха в неделя и браво на П. Манолев за помища към колегите

                    Коментар


                    • #11
                      Проблема с бензина наистина беше сериозен Всеки състезател които беше под "Фенера" го питах за бензин. Доста хора отказаха И явно тези които са отказали са се изпатили най-много. Организаторите хубаво бяха измислили това с бензина! Наистина перфектна организация

                      Коментар


                      • #12
                        Супер трасе и супер състезание
                        За организацията и организаторите се казаха добри неща и аз няма да ги повтарям. Хората се бяха справили отлично. Маркировката беше направена така че просто няма как да се загубиш - БРАВО!

                        Много се накефих ЧЕСТНО !! Въпреки лошия късмет който ни преследваше Партньора спука гума още на равното и изгубихме поне 1 час докато я оправи, защото трябваше да търся помпа През това време всички вече бяха минали покрай нас. Дори и АТV-тата В долината на смъртта имахме яко бутане защото тъпия Димитър беше тръгнал да кара с изтрита гума . На 20 метра преди края на стръмното КТМ-а на Цецо пък отказа да пали - свърши му бензина, а часът беше вече към 4,30 Докато да отида до фенера и да донеса бензин стана 5ч. Добре че на хижа Фенера се подкрепихме с чай и анасонлийка благодарение на любезните домакини там
                        ИСКАМ ДА БЛАГОДАРЯ ПУБЛИЧНО НА МОМЧЕТАТА КОИТО БЯХА НА ХИЖАТА И НИ ДАДОХА БЕНЗИН
                        Без тяхната помощ щяхме да видим голям зор. (Те може и да не влизат в този форум, но се надявам да има кой да им предаде още веднъж моите благодарности)
                        Вече почти се стъмняваше когато дойде и джипа с още бензин и на светлината от фаровете му се прибрахме до Сопот. Финала го пресякох някъде към 9 часа, но нямаше никой да ми засече времето - бива ли така ?

                        Жоро, много съжалявам че си се контузил.
                        2010 CRF 250 R

                        Коментар


                        • #13
                          Това е окончателното класиране от състезанието с една корекция.
                          Корекцията направи Радослав Димов - наш колега и съдия в Сопот.
                          Поздравления за този жест
                          Ендурото и сексът не са шега работа !
                          -------------
                          Животът се измерва с броят на издишванията !

                          http://sixdayscrazyjob.com
                          http://crazy-job.com

                          Коментар


                          • #14
                            привет и от мен.
                            аз няма да кажа нищо по различно от горните мнения, но наистина това състезание ме изпълни на максимум, перфектно трасе, перфектен терен без почти никакви камъни и перфектна оранизация. Наистина нямаше нещо за което да не е помислено и да е направено като хората. за това че аз се представих лошо няма да се оправдавам, но само с предна нова гума нестава работата долината и фенера просто ми разказаха играта, но поне мисля че като темпо доста добре държахме особено в самата средна гора, за рали рейда до средна гора със сигурност много са ни всели 4Т-тата, даже партнера ми дето беше с 250 2Т се налагаше да ме изчаква доста.
                            на другия ден си направихме страхотно мотокрос каране по серпентините към фенера и преките които се появяваха изведнъж вертикално нагоре на някой завой. Тогава наистина се изкефих максимално. Около час и половина яка газ по песъкливия терен осеян с виражи, скокчета коловози и ями издълбани от водата които мотора минаваше с лекота и само на моменти докосваше земята. тогава наистина усетих какво значи нова предна гума и то bridgestone просто мотора стоеше като залепен в завоите които минавах почти с пълна газ. Просто перфектното место за каране, поне за мен това ми е фейфорит терена който ми носи най -голяма емоция, жалко че рядко ми се отдава възможност да се наслаждавам.
                            Но пак казвам едно ГОЛЯМО БРАВО за организаторите. Дано да е добро времето другия месец за закриването на сезона и пак да се видим там.
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • #15
                              Момчета, а снимчици за мен ще има ли, че иначе трябва да кача само класирането като като новина и да няма статия?
                              [url=www.offroadbg.net][img]http://forum.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic12_1.gif[/img][/url]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X