Обява

Свий
Няма добавени обяви.

10W50 за XR400 - става ли??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 10W50 за XR400 - става ли??

    Здравейте,
    Имам следния въпрос.....Без да помисля си купих масло за мотора 10W50 MOTUL 5100. Тотално забравих че мотора е XR400 а не XR250 като стария. Дали има проблем да карам XR400 с такова масло??? Много се надявам да може че как се наиграх...купих си 4 литрова туба за 60 кинта....

    Мерси предварително.
    [img]http://ftp.domainbg.com/stanislav_7140/cooltext88212992.jpg[/img]

  • #2
    До: 10W50 за XR400 - става ли??

    Че кво му има - сипвай и карай, не бой се.
    За жегите е пИрфектно.

    Коментар


    • #3
      До: 10W50 за XR400 - става ли??

      Първоначално публикуван от plakatista Преглед на мнение
      Здравейте,
      Имам следния въпрос.....Без да помисля си купих масло за мотора 10W50 MOTUL 5100. Тотално забравих че мотора е XR400 а не XR250 като стария. Дали има проблем да карам XR400 с такова масло??? Много се надявам да може че как се наиграх...купих си 4 литрова туба за 60 кинта....

      Мерси предварително.
      Вискозитета е перфектен за въздухар!

      Коментар


      • #4
        До: 10W50 за XR400 - става ли??

        Да, обаче Мотул 5100 няма нищо общо с Factory line-а, даже май не е пълна синтетика.Ако мотора ти харчи масло е идеално.
        Моя ХР искаше масла с по голям вискозитет-ОСОБЕНО В ЖЕГИТЕ.По-рядкото масло е по-скоро за зимата.
        offroad фен
        1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
        TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

        Коментар


        • #5
          До: 10W50 за XR400 - става ли??

          ..това е полусинтетика-много си е хубаво това масло-по евтино е от скъпите модели на мотул а си е достатъчно качественно
          преди време имах един YZ400F -само с такова масло го карах
          -наливай смело на XR а ..то тва е толкова дуракоустойчива машина че...и с М10Д масло да му сложиш -пак ще работи като часовник

          Коментар


          • #6
            До: 10W50 за XR400 - става ли??

            Първоначално публикуван от Гълъбин Преглед на мнение
            По-рядкото масло е по-скоро за зимата.
            Да, това масло покрива и двата сезона.
            Пролет, лято и есен спокойно може да се кара с 20W50, а за зимата си трябва 10W... като горната граница може да спадне и на 40, но за въздухар 50 си е за предпочитане.
            Ако двигателя е поиздухан и се кара с 10W..... в първите 10-тина минути докато загрее яде много маслото, в такива случаи 20W..... си е наложително

            Коментар


            • #7
              До: 10W50 за XR400 - става ли??

              Еййй поуспокоихте ме.....явно токова съм се превъзбудил от новия мотор че съм затъпял...и аз се замислих че първата цифра беше вискозитета а втората температурния коефициент..ама викам дай да питам.....че нали знаете как е като си земете нещо ново)))))))
              То тука е зима в момента (Аз съм в Австралия в момента)) така че не е много топло ама лятото ще си е идеално значи....
              Да маслото е поплусинтетика....
              Мерси още веднъж...Аз пак ще питам разни работи по натам.....само да си купя инструменти))хаха

              Той не е много стар мотора....Юли 2003 е купен от магазина.....дано всичко да му е наред....че аз го избирах сам....а колко разбирам само аз си знам))) са ще видиме....поне е единствен собственик пича от който го зех.....и бил механик човека....изглеждаше много чисто и подредено в гаража му)) и другите му мотори бяха като слънце....(единия беше много стара YAMAHA DT125...) изглеждаше като да си ги е гледал моторите))
              [img]http://ftp.domainbg.com/stanislav_7140/cooltext88212992.jpg[/img]

              Коментар


              • #8
                До: 10W50 за XR400 - става ли??

                ейй плакатиста..кога забегна па в австралия..яяя разказвай как е там..искаме и снимки...и не приемаме откази...

                Коментар


                • #9
                  До: 10W50 за XR400 - става ли??

                  Ами бая набързо стана....идването тука....ама тва е друга тема....ще пратя снимки обещавам...още нямам много от чукарите че не сме ходили много....ама ще пратя...и на моторетката де))

                  Аз постнах тия в темата за Хвалби....ама ето пак)) тва е точно като взех моторетката....Беше страшна авантюра докато я взема щото няме кола и трябваше да пътуваме по знайни и незнайни методи но все пак всичко завърши благополучно и аз се прибрах с нея....около 300км я карах на връщане....мнооого твърда тая седалка беее мани мани)) изтръпна ми Д то зловещо.....ама както и да е....А нещо много важно...щото нямах каска....и нямам много познати мотористи тука) писах в един форум местен....като нашия тук....да питам откъде мога да си наема под наем или нещо такова....и моментално се обади някакъв пичага..(аз въобще не го познавам) и направо каза....Идвай да ти давам каска!!!! нито ме пита за пари нито къде живея нищо...Та затова на снимките съм с тази отворената каска))Което е доказателство че моторджиите се подкрепят навсякъде))

                  Ето снимките



                  http://picasaweb.google.com/maxim.ivanov/HONDAXR
                  http://www.plakatista.com/Oza/DSCN9269.JPG
                  [img]http://ftp.domainbg.com/stanislav_7140/cooltext88212992.jpg[/img]

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X