Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БРДМ 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • БРДМ 1

    Това чудо е БРДМ 1 и отдавна е изхвърлено от въоръжение, дори и от руснаците. Не, че БРДМ 2 става за нещо, де.... От тази версия нямам преки впечатления, но 2-ката определено е най-жалката и ненадеждна военна машина, до която съм имал допир. Има безброй конструктивни недостатъци, повечето от които са фатални за живучестта на машината. Абе, едно голямо техническо недоразумение е по мое мнение...
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

  • #2
    До: Руководство для БРДМ

    Що, знаеш някоя която по става ли?

    Коментар


    • #3
      До: Руководство для БРДМ

      БМП - като броня не е кой знае какво, но 23 мм оръдеен автомат + 350 кс мотор + вериги.... Лично аз предпочитам, ако съм под обстрел, да съм в нещо такова, или поне да е някъде около мен....
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        До: Руководство для БРДМ

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        БМП - като броня не е кой знае какво, но 23 мм оръдеен автомат + 350 кс мотор + вериги.... Лично аз предпочитам, ако съм под обстрел, да съм в нещо такова, или поне да е някъде около мен....
        800 изтрела в минута 100км в час и готин звук

        Коментар


        • #5
          До: БРДМ 1

          ))))))) Апа ако си писар в щаба телефонистките винаги са наблизо, ако си готвач в кухнята целия батальон ще загине за да те спасява.
          БМП-то е БМП, БРДМа е БРДМ. Едното няма работа в разведротите на мотострелковите полкове, другото няма работа в бойния ред на атакуващите танкови бригади. Или смяташ че работата на разузнавателните групи и дозорите е да се бият с някого? Хе, тях специално ги учат как да избягват контакта, камо ли боя.

          Коментар


          • #6
            До: БРДМ 1

            Поста ми беше за качествата на бойните машини, а не за предназначението им, въпреки, че и двете отдавна не се използват за каквото са създадени. И с двете се е патрулирало из улички по 3-4 м широки, и двете са използвани като конвоиращи машини, и двете са използвани за изграждане на временни чекпойнти и какво ли не друго, само не за разузнаване и разни кашишки тактики от преди 100 години. Няма вече такава война, вярвайте ми .....
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              До: БРДМ 1

              Да, няма. Има само кристалната глупост на училите тактика по холивудските филми. И догарящата в кьорсокаците броня с опечените вътре екипажи.
              Значи, забелязал съм една много странна работа. Машините кой знае защо имат различни свойства когато с тях трябва да се вършат различни работи. Например лъжиците често са вдлъбнати, а в повечето бормашини лесно се закрепва бургия. Нямам обяснение, но мисля по въпроса.
              Машини за контактен бой няма изобщо. Бронята няма работа в градовете. Ако там наистина трябва да се свърши работа, за това си има тактика на градския бой. Само трябва да има кой да го води. Завирането на такива неща на такива места е убийство на екипажите. И идиотското "дано". Обаче "дано ни размине" не пази от гранатите. Така че всяка тенекия изгаря щом срещне чуждата пехота. Въпрос на късмет в партизанска война. И понеже великите стратези се отнасят със същата насмешка към кашишката тактика, затова разни велики армии ги бият и е.ат в разни джунгли и глинени села. А побеждават и са велики само в CNN. Но реална противопартизанска тектика не успяват да измислят)) А написаната с кръвта на предишните войни ги мързи да погледнат и не знаят. Самонадеяността и глупостта винаги вървят заедно.
              Последно редактирано от Станислав_; 21-07-07, 17:12.

              Коментар


              • #8
                До: БРДМ 1

                НЕ разбирам от военни машини, но няма как да не се съглася със Стефан - просто в партизанската война( пример Афганистан, Виетнам, Амджикистан и т.н. ) Хай Тек и Хеви Дюти джажджите май поразяват или предимно невинни или жертват своите...и КПДто им е като на автомобила, 1-2 тона мърдат 50 кила жива маса...

                Впечатленията са ми от разни пропагандни източници като ТВ, Филми, Книги и раскази на участници...

                Поздрави,
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  До: БРДМ 1

                  О, не! Те си имат и мястото и ролята. Само че трябва да се използват както трябва и за каквото са направени. В частност БРДМите трябва да си стоят в разузнавателните групи и походните застави на колоните, БМП-тата - да ги съпровождат в ордерите и да водят бой. Например старата БМП-1 спокойно може да съпровожда пехотата срещу равнините села и изобщо няма работа в планинските проходи, БМП-23 няма с какво особено да помогне срещу нормална пехота в равнината или на прости хълмове. И двете нямат работа по тесните улици сами - всички цели са в мъртвата им зона. Това че са оцелели значи само че партизаните днеска не се занимават с тях а с друго.
                  И нататък по списъка.
                  В Афганистан руснаците се бяха да научили да използват успешно чисто мотострелкови части в планината ефективно и без загуби. Прекараха цялата армия през Саланг с успешни за себе си боеве и без загуби - какво повече? В Чечения започнаха пак с глупости, дявол знае защо, веднага се опариха и веднага смениха структурата на бойните групи и тактиката. Загубите им спряха, партизаните бяха унищожени. Във Виетнам американците на никой етап не намериха адекватна тактика. От невежество - теорията на съвременната партизанска война в класическия и вид се пише от Илинденско - Преображенското възстание, и нищо не е променено по принцип. В Ирак правят още по-големи глупости. Героизмът на екипажите, които тръгват по тесните улици безпомощни и на заколение е плод на откровенната безотговорност и глупост на командването. Първите които свършиха работа смислено, и главно я свършиха наистина, беше първият наш батальон в Кербала. Не виждам доблестните ни съюзници да са научили много от нас.

                  Коментар


                  • #10
                    До: БРДМ 1

                    Стефане , вкарваш излишна емоция но за съжаление си много прав. В Ирак отиде като машина за поддръжка на контингента ни нещо което понеже беше извадено от въоръжение в армията и единствения оцелял екземпляр се намираше във военноисторическия музей ... БМП-30 българската разработка. БРДМ-2 въщо дколкото знам им е вършил доста добра работа, въпреки че неколцина се затриха точно с такова.
                    За Меркавите и защитеността - да те са такива, обаче като се срещнаха с подходящото противодействие се оказа че не са Вундервафето което се опитваха да ги изкарат евреите.
                    May the Force be with You

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: БРДМ 1

                      Маалко късно да се включа в тази тема, преди време мисля че Стефан беше пуснал линк за този...Конструктор и моделът му на Уаз, е очевдино това не е единственното което е направил, явно човека има много свобдоно време и страхотни ювелирни умения. В случай че на някой му е интересно ето как се прави дубликат в мащаб на БРДМ:



                      Като истински направо:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:006a%20%5B800x600%5D.jpg
Прегледи:1
Размер:71.0 КБ
ID:5237814Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030a%20%5B800x600%5D.jpg
Прегледи:1
Размер:153.4 КБ
ID:5237815Натиснете снимката за да я уголемите

Име:A%20%5B800x600%5D.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5237816
                      П.С.Някой дали ще може да ми обясни тези жълтите джаджи отзад каква функция трябва да изпълняват?
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4585%20%5B800x600%5D.JPG
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5237817
                      Мисля че не е проблем да пусна и линк към сайта, ако пък е да се затрие: http://kostructor.altervista.org/brdm2.htm

                      Коментар


                      • #12
                        От: БРДМ 1

                        Прекрасно!

                        Коментар


                        • #13
                          От: БРДМ 1

                          Преди десетина години се запознах с един руснак воювал в Авганистан та с него надълго и нашироко спорехме за предимствата и недостатъците на различната бронетехника които е испитал на своя гръб. Та от него знам че за съпровождане на колони по пътищата най удачни са колесните машини и в случая БТР защото когато верижна машина попадне на мина или самоделка взрива къса обикновенно и двете вериги и обездвижва машината в следващите минути към обездвижената машина стрелят поне няколко РПГта освен всичко това винаги става на изключително тесен участък и на практика спира цялата колона. Ако взрива е по силен пробива и дъното и избива целия екипаж. При колесните машини взрива се разсейва късайки в най лошия случай гумите на първите два моста машината обикновенно продължава да маневрира на оцелямите гуми като междувременно "работи" с тежката картечница.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: БРДМ 1

                            Дано поне ти е било прятно. Понеже другото не е вярно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: БРДМ 1

                              Ще остане нещо от нея, само ако попадне на противопехотна мина. Лошото е, че за бойна техника слагат противотанкови.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X