Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля помогнете (Откъде и от какво да започна - JEEP GRAND CHEROKEE)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля помогнете (Откъде и от какво да започна - JEEP GRAND CHEROKEE)

    току що се регистрирах тук и още не зная как да се оправя с питането и къде да си търся отговорите. пак току що се качих от сааб 9000 на гранд чероки и не зная как се кара това чудо и какво трябва и какво не трябва да правя. какво да му обслужвам най напред, какви масла къде да му сипвам, има неща за гресиране ама в плевен няма кой да ми каже къде са, какво къде да чета по дисплеите. нямам ръководство. иначе като ви чета форумите ме хваща срам и аха да се усетя прецакан, щото моето е 2,5 тд VM, от италия с парт тайм раздатка. Пише на таблото че е на 108 х км, всичко му работи само без датчика на предното стъкло, маслото в диференциалите и в мотора е бистро, в раздатката е черно. май му покапва масло от преден семеринг. вози и дърпа добре и ми харесва. не мисля да го ползвам за екстремен оф-роуд, най много да прегази някой брод или да гази сняг по пътища. сипах му 10 л нафта и мина с тях 103 км в и около града. ще бъда мн благодарен да получа съвет сега накъде

  • #2
    До: Моля помогнете (Откъде и от какво да започна - JEEP GRAND CHEROKEE)

    първо намираш колегата Злой, той е в Плевен (когато не е в Троян), завеждаш го в ........ абе, където си избереш, че съм ги забравил плевенските кръчми и почваш да питаш

    но преди това, поизчети още няколко пъти каквото е писано тук за черокита, че като знам аз колко пъти съм чел и още ми е каша в главата....




    а, и много да я караш и все безаварийно
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      До: Моля помогнете (Откъде и от какво да започна - JEEP GRAND CHEROKEE)

      Да ти е честит Гранда
      LZ1RED

      Коментар


      • #4
        До: Моля помогнете (Откъде и от какво да започна - JEEP GRAND CHEROKEE)

        Честит! Тук има доста хора с богат опит , питай и ще ти отговорят...

        Коментар


        • #5
          До: Моля помогнете (Откъде и от какво да започна - JEEP GRAND CHEROKEE)

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          но преди това, поизчети още няколко пъти каквото е писано тук за черокита,
          Бях останал с впечетлението че поне ти правиш разлика между Чероки и ГрандЧероки.

          Коментар


          • #6
            До: Моля помогнете (Откъде и от какво да започна - JEEP GRAND CHEROKEE)

            Честито,Гранда е добра машина когато я стопанисваш.
            Пожелавам ти много безаварийни километри.

            Коментар


            • #7
              До: Моля помогнете (Откъде и от какво да започна - JEEP GRAND CHEROKEE)

              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
              Бях останал с впечетлението че поне ти правиш разлика между Чероки и ГрандЧероки.
              ухххх, да бе както съм чел по диагонал не съм видял че е гранд чероки

              иначе, те в Скорпион 13 не правят разлика, та аз ли......
              оная седмица им искам тампони за задна стабилизираща щанга, момето ми вика........ ама ти си на ресьори отзад, ква щанга
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                До: Моля помогнете (Откъде и от какво да започна - JEEP GRAND CHEROKEE)

                Първоначално публикуван от ogii Преглед на мнение
                моето е 2,5 тд VM, от италия с парт тайм раздатка.
                Защо мислиш че раздатката е ПартТаим.
                Маслото за раздатката е Mopar ATF Plus 7176. Ако не можеш да го намериш можеш да сложиш и Dextron III, до сега не съм забелязал разлика ако говорим конкретно за раздатката. Взима нещо към 1.4л.
                Сменя се на 30-50 000км. Аз го сменям на 10 000км защото е евтино а раздатката е скъпа.

                Коментар


                • #9
                  До: Моля помогнете (Откъде и от какво да започна - JEEP GRAND CHEROKEE)

                  Колега , честита машина и от мен . Като стигна до Плевен , ще ти пиша на ЛС да се видим и да го огледаме . Ама по принцип се започва от смяна на всечки масла течности ремъци и т.н. В Плевен не знам кой може да го направи , аз моя го обслужвам в София. Още веднъж ЧЕСТИТО !!!
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #10
                    До: Моля помогнете (Откъде и от какво да започна - JEEP GRAND CHEROKEE)

                    благодаря за поздравленията.
                    защо мисля че е парт тайм? - ами до лоста на раздатката пише command track и има 2, 4, N и 4lo. в руската енциклопедия за jeep, често цитирана от quadra прочетох че е парт тайм. там обаче има много изписано

                    Коментар


                    • #11
                      До: Моля помогнете (Откъде и от какво да започна - JEEP GRAND CHEROKEE)

                      пак в руската енциклопедия за джип пише за някаква добавка към раздатката, малко се скъсявал кардан, която позволява фул тайм каране. това става ли наистина?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Моля помогнете (Откъде и от какво да започна - JEEP GRAND CHEROKEE)

                        Относително... Не се превръща в истински фултайм а по-скоро в нещо като синхро....
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Моля помогнете (Откъде и от какво да започна - JEEP GRAND CHEROKEE)

                          Първоначално публикуван от ogii Преглед на мнение
                          пак в руската енциклопедия за джип пише за някаква добавка към раздатката, малко се скъсявал кардан, която позволява фул тайм каране. това става ли наистина?
                          Общо взето фултайм режим можеш да постигнеш и просто ползвайки раздатка на 4H режим , примерно ....Я дай некаква контактна информация , за да като бъда на Плевен да се видим ...
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #14
                            До: Моля помогнете (Откъде и от какво да започна - JEEP GRAND CHEROKEE)

                            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                            Общо взето фултайм режим можеш да постигнеш и просто ползвайки раздатка на 4H режим , примерно ....
                            Абсолютно противопоказно е да се включва 4Н на асвалт.
                            Ако е NV231 разбира се.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Моля помогнете (Откъде и от какво да започна - JEEP GRAND CHEROKEE)

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              Абсолютно противопоказно е да се включва 4Н на асвалт.
                              Ако е NV231 разбира се.
                              Не знам каква му е раздатка Ама не знам и за какво му на човека фултайм през лято и то в Плевен . Та за това искам да се запозная с него
                              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X