Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мита за внос на мотоциклети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мита за внос на мотоциклети

    знае ли някой как се изчисляват митата за внос на нови и употребявани мотоциклети. има ли някъде публикувана таблица или наредба. предполагам както при колите ще има значение конските сили, година на производство, страна на произхода и т.н.
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

  • #2
    За мотоциклети е:
    (((фактурна стойност + транспортни разходи) х 6% мито) х 20% ДДС)
    За мотопеди и скутери е същото с таз разлика, че митото е 8%
    Обаче ако вноса е от Евро съюза и мотоциклета има някакъв сертификат(не си спомням точно какво беше) имаш някакви отстъпки, доколкото си спомням отпадаше митото, но не съм сигурен за последното.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Жоро XR 600
      За мотоциклети е:
      (((фактурна стойност + транспортни разходи) х 6% мито) х 20% ДДС)
      За мотопеди и скутери е същото с таз разлика, че митото е 8%
      Обаче ако вноса е от Евро съюза и мотоциклета има някакъв сертификат(не си спомням точно какво беше) имаш някакви отстъпки, доколкото си спомням отпадаше митото, но не съм сигурен за последното.
      както при колите ако мотоциклета е произведен в европа и има евро 1 отпада само митото, ако фактурната стойност не е реална митничаря има право да промени стойността винаги на горе...
      LZ1RED

      Коментар


      • #4
        То тая думичка "реална" нали се сещаш, че е страшно условна

        Коментар


        • #5
          ...

          Същото важи и за транспортните разходи - един познат вкара мотор със съдействието на спедиторска фирма - транспорта беше напълно изряден като документация, с данъчни фактури и т.н. ... и пак му надписаха транспортнте разходи ...
          Път без препятствия обикновено не води до никъде.

          Коментар


          • #6
            Re: ...

            при моторите почти винаги "реалната" цена трябва да се доказва...
            като ми вземат на буксир във европата поне ддс-то ще отпадне ;-)
            LZ1RED

            Коментар


            • #7
              е от какъв зор се слага процент и върху транспортните разходи, що за дивотия е това? че аз може и да тикане да съм си го докарал от някъде си
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от краси
                е от какъв зор се слага процент и върху транспортните разходи, що за дивотия е това? че аз може и да тикане да съм си го докарал от някъде си
                Дори и един лев да не си дал за транспорт, наште задължително ти праскат някаква сума по тяхно усмотрение.
                Далаверата е да намалиш фактурната стойност при покупката, но пък да не я направиш наистина нереалистична, че пък тогава пак от нашите митници ти казват колко ти е струвал мотора и може да се окаже, че струва двойно от това което действително си платил.

                Коментар


                • #9
                  Евро 1 незнам на кои мотоциклети може да се издава. Но даже мотоциклета да има издадено Евро 1 мишели маде ин Япония и пак има мито. Примерно Ямаха, Сузуки, Кавазаки и т.н. Незнам обаче за КТМ, защото са австрийски. Абе тъпа работа. Когато влезем в Евросъюза това мито ще отпадне до тогава ща плащаме якооооо. А за преоценката е още по тъпо. Абе ако нямаш познат митничар на границата където ще минаваш, по добре недей, че винаги ще те прекарат с преоценка и прочие.

                  Коментар


                  • #10
                    бе и да не е познат ще се запознаете като трябва
                    и там работата пак е на наши и ваши

                    Коментар


                    • #11
                      първият път няма да имаш познат, втория път може и да имаш може и да нямяш, зависи колко си платил първиа път
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #12
                        Такива познати много лесно се печелят, а също и толкова лесно се губят

                        Коментар


                        • #13
                          А при АТВ-тата въпроса по същия начин ли стои.
                          Някой има ли представа какво е митото.
                          Предполагам, че пак мотор се води.
                          The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

                          Коментар


                          • #14
                            Продължавам темата...Искам да ви питам нещо...имаше ена прогамка из нета за пресмятане на митата...наще митничари я бяха правили...щото съм си избрал един "звяр" и искам да знам колко ще ми струва митото

                            Коментар


                            • #15
                              Значи виж аз така смятам. Ако мотоциклета стува 5000 лв. събираш тази сума с цената на транспорта, за която си го докарал по документи примено 200 лв. и цялото го умножаваш по 30% тоест 6760 лв. се получава. В тези 30% влизат мито и ДДС.

                              Аз поне така смятам

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X