Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой къде мисли да почива тази година.Или как "Скъпотията прогони туристите от морето"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой къде мисли да почива тази година.Или как "Скъпотията прогони туристите от морето"

    Статията е от в-к Стандарт (http://standartnews.com/bg/article.p...article=195258) и разбира се 100% доверие на наш вестник нямам, но си мисля че едва ли са далеч от истината.

    Та въпроса е "Къде ще почивате тази година"? В родината или в чужбина? Кой курорт и защо?
    40
    България
    47.50%
    19
    Гърция
    15.00%
    6
    Турция
    7.50%
    3
    Испания
    7.50%
    3
    Италия
    0.00%
    0
    Някъде из ЕС
    5.00%
    2
    На екзотично място
    7.50%
    3
    Друго
    10.00%
    4

    Анкетата е изтекла.

    Последно редактирано от nikidd; 10-07-07, 15:18.

  • #2
    До: Кой къде мисли да почива тази година.Или как "Скъпотията прогони туристите от мор

    Труден въпрос... Май нещата клонят към палатка в някое от малкото все още останали по-девствени местенца...
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #3
      До: Кой къде мисли да почива тази година.Или как "Скъпотията прогони туристите от мор

      По цени минахме Турция и Гърция, а звездите на хотелите ни леко измислени и като цяло се предлагат по-малко удобства отколкото предлагат нашите съседи...

      Коментар


      • #4
        До: Кой къде мисли да почива тази година.Или как "Скъпотията прогони туристите от мор

        Те цените на хотели са нормални, ама доходите са ни малки. Инвеститора като строи хотела изобщо не е имал предвид средностатистическия българин като клиент. Но проблема не е само в парите, курортите заприличаха на големи градове. Аз лично не бих могъл да релаксирам там, дори и да мога да си го позволя..... Варианта с палатката на девствено място е по добър не само от финансова гледна точка.
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • #5
          До: Кой къде мисли да почива тази година.Или как "Скъпотията прогони туристите от мор

          Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
          Те цените на хотели са нормални, ама доходите са ни малки...
          Бе не е само това - примерно 4 звезден хотел тук предлага по-малко от 4 звезден хотел там. Иначе като цени са същите...

          Коментар


          • #6
            До: Кой къде мисли да почива тази година.Или как "Скъпотията прогони туристите от мор

            Цените тук наистина са по-високи от при съседите ни като абсолютна сума, без да гледаме доходите.

            Палатката не е ясно доколко е икономически по-изгодна, защото има и евтини квартири и хотелчета, а една наистина добра палатка, в която няма да се чустваш като в сауна плюс другото оборудване си е цифра, но определено е по-спокойно. Какви са другите варянти?

            Слънчев бряг? Не, мерси. Миналата година пътьом спрях там за малко и няма и час по-късно панически бягах към колата, за да се махна. Дори и не хапнахме там, както бяхме планирали. А, не е като да не бяхме изгладнели. По радиото чух един коментар "Между почивка в Слънчев бряг и Люлин категорично бих избрал Люлин. Той предлага значително по-малко бетон и значително повече зеленина.". Намирам го за доста точен.

            Несебър, Созопол? Леееекичко по-поносимо. Да кажем, че мога да издържа за около час и половина в тях, за да хапна примерно... ако съм много гладен.

            Повечето останали градчета хем са ги застроили без огледно, хем са си останали същите дупки не предлагащи нищо.

            Пак миналата година минах за малко и през Лозенец. Като че ли ми направи леко по-малко гадно впечатление от другите. Може и да намина идната седмица за уикенда да го видя става ли или съм тотално заблуден.

            Къмпинзите. След като осраха курортите дори и на мутрите им стана гадно там и се изнесоха да почиват по къмпинзи :/ На южния край на Смокиня все още се ядва... ама черния ми дроб не може да понесе повече от 2 - 3 дни "почивка" в такава близост до Бара Бара .

            Между другото сравнително спокойно е по хотелчетата покрай брега между Равда и Несебър... обаче вечер не можеш да си седиш в стаята и все трябва да има прецакан, който да не пие, защото 20 лева за такси за половин километър НЯМА ДА ДАМ ПОСМЪРТНО! Особено без касова бележка и обявена тарифа около 50 стотинки за километър...

            За щастие все още има девствени "островчета" по брега... някои достъпни само с джип
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Кой къде мисли да почива тази година.Или как "Скъпотията прогони туристите от мор

              Където ми видят очите. Направих една седмица в Тунис, мисля една седмица на вила на приятел на Свети Константин и Елена, после седмица на Ахтопол - Силистар... Това ще да е. Ако нещо изкрейзат нещата може и 1 седмица някъде в Турция, но надали ще остане време.
              VW Touareg V10, 5000cc

              Коментар


              • #8
                До: Кой къде мисли да почива тази година.Или как "Скъпотията прогони туристите от мор

                Една от причините да пусна темата е разбира се користна . Все още не съм решил къде да почивам и чета по темата.

                Варианти:
                1) Албена - плюсове: хубава плажна ивица, не е презастроен; минуси - нямам информация как е като цяло (условия, обслужване, спокойствие)
                2) Гърция/Халкидики - плюсове: не е много далеч, не съм ходил там; минуси - по руските форуми хората, които са ходили тази година пишат, че техния All Inclusive няма нищо общо с останалия свят и че дори 4* им хотели са на нивото на нашите 3* .
                3) Турция - плюсове: ходил съм и ми хареса обстановката и обслужването; минуси - далече е, а съм с малко дете.

                Т.к. имам време събирам информация и от приятелите ми, които са били вече или заминават скоро. Може да изпадне нещо интересно.

                Коментар


                • #9
                  До: Кой къде мисли да почива тази година.Или как "Скъпотията прогони туристите от мор

                  Абе не ми се ще, че да не се разчуе, обаче наистина на Силистар е много добре. Не е пренаселено, чиста вода, няма дискотека на плажа. Има и едни вече относително самотни плажове м/у Ахтопол и Силистар - много е приятно.
                  VW Touareg V10, 5000cc

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кой къде мисли да почива тази година.Или как "Скъпотията прогони туристите от мор

                    Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
                    Абе не ми се ще, че да не се разчуе, обаче наистина на Силистар е много добре. Не е пренаселено, чиста вода, няма дискотека на плажа. Има и едни вече относително самотни плажове м/у Ахтопол и Силистар - много е приятно.
                    то вече се разчу, ами я поне да дам и една панорамна снимка:

                    Силистар
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кой къде мисли да почива тази година.Или как "Скъпотията прогони туристите от мор

                      Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                      Една от причините да пусна темата е разбира се користна . Все още не съм решил къде да почивам и чета по темата.

                      Варианти:
                      1) Албена - плюсове: хубава плажна ивица, не е презастроен; минуси - нямам информация как е като цяло (условия, обслужване, спокойствие)
                      2) Гърция/Халкидики - плюсове: не е много далеч, не съм ходил там; минуси - по руските форуми хората, които са ходили тази година пишат, че техния All Inclusive няма нищо общо с останалия свят и че дори 4* им хотели са на нивото на нашите 3* .
                      3) Турция - плюсове: ходил съм и ми хареса обстановката и обслужването; минуси - далече е, а съм с малко дете.

                      Т.к. имам време събирам информация и от приятелите ми, които са били вече или заминават скоро. Може да изпадне нещо интересно.
                      Албена. Чувам доста хора да казват, че ще ходят я във Варна, я в по-затънтени селца наоколо... а на плаж палят колата и на Албена... Та не знам как ще е на плажа...

                      Гърция. Бе нещо не ме кефи там . Иначе, ако това е избора най-читавия вариант е не хотел, а да се наеме студио и никакви ол инклузив...

                      Турция. Ако търсиш по-пенсионерска почивка това е правилния избора. Обаче по-далечните курорти и пътя със самолет... Хубави хотели, истински ол инклузив... и почти никакво излизане от тях...
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кой къде мисли да почива тази година.Или как "Скъпотията прогони туристите от мор

                        ИСКАМ СИ ДЕВСТВЕНИТЕ ПЛАЖОВЕ и ПЛАНИНИ!
                        НЕЖЕЛАЯ ХОТЕЛИ и ХОТЕЛСКИ ВЕРИГИ!
                        ОСТАВЕТЕ БЪЛГАРИЯ КАКВАТО СИ БЕШЕ!
                        НЕ Я РАЗПРОДАВАЙТЕ НА ЧУЖДЕНЦИТЕ!
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кой къде мисли да почива тази година.Или как "Скъпотията прогони туристите от мор

                          Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                          ИСКАМ СИ ДЕВСТВЕНИТЕ ПЛАЖОВЕ и ПЛАНИНИ!
                          НЕЖЕЛАЯ ХОТЕЛИ и ХОТЕЛСКИ ВЕРИГИ!
                          ОСТАВЕТЕ БЪЛГАРИЯ КАКВАТО СИ БЕШЕ!
                          НЕ Я РАЗПРОДАВАЙТЕ НА ЧУЖДЕНЦИТЕ!
                          Подкрепям с две ръце първите три точки!

                          Обаче нещо последната не ми е много ясно, защто е вкючена?! За съжаление чужденците нямат нищо общо. Целият бетон е налят от български фирми и дори напротив - чуждунците ги изгонихме доста ефективно и да им се молим на колене не са толкова луди, че да инвестират в бетонната джунгла, която си спретнахме тук . Нека не завираме глави, като щтраусите и да търсим чужди фантоми, които са ни виновни за това, че допуснахме да се случи това. И най-тъжното всъщност е, че е от унищожаването на курортите и празните хотели всъщност "инвеститорите" са на печалба. И колкото по-празни по-добре... . Схемата мисля, че вече е ясна на всички... Така обаче тези, които наистина искат да развиват туризъм загиват...
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кой къде мисли да почива тази година.Или как "Скъпотията прогони туристите от мор

                            Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                            Подкрепям с две ръце първите три точки!

                            Обаче нещо последната не ми е много ясно, защто е вкючена?! За съжаление чужденците нямат нищо общо. Целият бетон е налят от български фирми и дори напротив - чуждунците ги изгонихме доста ефективно и да им се молим на колене не са толкова луди, че да инвестират в бетонната джунгла, която си спретнахме тук . Нека не завираме глави, като щтраусите и да търсим чужди фантоми, които са ни виновни за това, че допуснахме да се случи това. И най-тъжното всъщност е, че е от унищожаването на курортите и празните хотели всъщност "инвеститорите" са на печалба . Схемата мисля, че вече е ясна на всички...
                            Несъм съгласен че няма чужденци в тая работа.Миналото лято ме наеха да превозвам с джипа едни Англичани които влагат пари за изграждане на хотелска верига и апартаменти на един от малкото останали девствени плажове край гр.Бяла местноста се казва Кара дере.Вярно с българско участие но парите са от вънка.Моето мнение по въпроса съм им го казал но парите започват да се влагат.Проучванията на района са в ход така че очаквам в най-скоро време и там да няма плаж.
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • #15
                              До: Кой къде мисли да почива тази година.Или как "Скъпотията прогони туристите от мор

                              Хъм... Това сигурно ще е един от малкото проекти, на който целта му няма да е пране и/или източване на пари . Или пък просто и англичанина има такива за пране или е пълен балък(във второто се съмнявам). Още повече предвид факта колко е "подходяща" за строеж местноста около Кара дере . Просто не мога да повярвам, че съществуват толкова тъпи хора, че да очакват да изкарват пари точно от туризма инвестирайки в подобни бетонни джунгли...
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X