Обява

Свий
Няма добавени обяви.

диференциал на фронтера КБ - 98 - 2.0i ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • диференциал на фронтера КБ - 98 - 2.0i ?

    Много се дискутира за масла за диференциала на фронтерата, и последно което знам е че за тези с LSD е добре да се сложи 75W140, фронтерата ми е КБ - 98г. 2.0i, но срам не срам не знам какъв ми е диференциала, намерих на него 2 табелки , на едната пише P-L , на другата 5-13, а дали е с LSD или не, това ми е въпроса. как да разбера? майстора и той не се е занимавал с джипове, а и в Казанлък не познавам някой специалист/ може и да има, аз не знам такъв/, проверявах за масло по магазините, и само на едно място откриха подобно 85W140, но то се доставя в най-малка разфасовка от 20л.
    Моля за съвет, как да разбера какъв ми е дифа, за маслото разбрах че има такъв Castrol, така че ще търся. За щастие се оказа че освен консумативите, засега няма какво друго да сменям, с забележката че маншоните на шарнирите за сцепени леко и се омасляват, а на въпроса ми дали може да се сменят само маншоните, майстора заяви че това не е проблем - не му се занимава. Така че втория ми въпрос, труден ли е демонтажа на шарнира и възможна ли е смяната на маншончетата.
    ами това е , ако някой знае а аз съм сигурен че доста хора тук знаят, ще съм много благодарен за помоща.

  • #2
    До: диференциал на фронтера КБ - 98 - 2.0i ?

    КОГАТО ИСКАШ ДА СМЕНИШ МАСЛОТО ОБАДИМИ СЕ...СТАРА ЗАГОРА ПОНЕ ТИ Е БЛИЗО ИМА НАЛИЧНИ МАСЛА НАПРАВО ХОРАТА ТИ ГО СМЕНЯТ НА МЯСТО.
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #3
      До: диференциал на фронтера КБ - 98 - 2.0i ?

      Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
      КОГАТО ИСКАШ ДА СМЕНИШ МАСЛОТО ОБАДИМИ СЕ...СТАРА ЗАГОРА ПОНЕ ТИ Е БЛИЗО ИМА НАЛИЧНИ МАСЛА НАПРАВО ХОРАТА ТИ ГО СМЕНЯТ НА МЯСТО.
      на мен утре ще ми сменят всичко, без това на диференциала, даже нещата са взети, въпроса е какъв е диференциала, за да знам какво масло да му слагам, а ако трябва да е 75W140, и до стара загора ще дойда да го взема, колкото до това да ти се обадя - дай телефон

      Коментар


      • #4
        До: диференциал на фронтера КБ - 98 - 2.0i ?

        Задния ти диф е LSD това ли е маркирано на него?
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          До: диференциал на фронтера КБ - 98 - 2.0i ?

          Първоначално публикуван от rashana Преглед на мнение
          Много се дискутира за масла за диференциала на фронтерата, и последно което знам е че за тези с LSD е добре да се сложи 75W140, фронтерата ми е КБ - 98г. 2.0i, но срам не срам не знам какъв ми е диференциала, намерих на него 2 табелки , на едната пише P-L , на другата 5-13, а дали е с LSD или не, това ми е въпроса. как да разбера? майстора и той не се е занимавал с джипове, а и в Казанлък не познавам някой специалист/ може и да има, аз не знам такъв/, проверявах за масло по магазините, и само на едно място откриха подобно 85W140, но то се доставя в най-малка разфасовка от 20л.
          Моля за съвет, как да разбера какъв ми е дифа, за маслото разбрах че има такъв Castrol, така че ще търся. За щастие се оказа че освен консумативите, засега няма какво друго да сменям, с забележката че маншоните на шарнирите за сцепени леко и се омасляват, а на въпроса ми дали може да се сменят само маншоните, майстора заяви че това не е проблем - не му се занимава. Така че втория ми въпрос, труден ли е демонтажа на шарнира и възможна ли е смяната на маншончетата.
          ами това е , ако някой знае а аз съм сигурен че доста хора тук знаят, ще съм много благодарен за помоща.
          LSD ти е дифа, наливай 75W140 или в краен случай 85W140 но чети на тубата да е за LSD или хипоидни предавки. Трябва да сипеш 1.9 литра.
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            До: диференциал на фронтера КБ - 98 - 2.0i ?

            Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
            Задния ти диф е LSD това ли е маркирано на него?
            абсолютно същото, благодаря за инфото

            Коментар


            • #7
              До: диференциал на фронтера КБ - 98 - 2.0i ?

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              LSD ти е дифа, наливай 75W140 или в краен случай 85W140 но чети на тубата да е за LSD или хипоидни предавки. Трябва да сипеш 1.9 литра.
              благодаря фанатик, сега остава само да намеря такова, ако MARINHAKER знае в Ст.Загора къде мога да взема ще съм благодарен за адреса, днес смених всички останали масла, филтри , ремъци и ролки, остана само това масло на дифа, и за маншончетата на шарнирите никй не писа могат ли да се подменят, иначе съм намерил човек за работата, но да знам възможно ли е? да не се блъска напразно.

              Коментар


              • #8
                До: диференциал на фронтера КБ - 98 - 2.0i ?

                Всичко е възможно, но не съм сигурен, че ще намериш отделно само оригинални маншончета. Преди да почнете да разглобявате вземи един шублер и премери диаметъра и виж как са закрепени. После се поразходи по магазините и виж какво е положението. Може от някой друг автомобил да стават. Разглобяването не е сложно, но е доста трудоемко. Почва се от горния шарнир иначе долния няма сваляне. Успех...
                ПС В дифа може да сипеш и Tutella W140. Има го в магазините за Фиат Ивеко. Аз карам с такова и нямам ядове и е 3 пъти по-евтино от Кастрола.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  До: диференциал на фронтера КБ - 98 - 2.0i ?

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Всичко е възможно, но не съм сигурен, че ще намериш отделно само оригинални маншончета. Преди да почнете да разглобявате вземи един шублер и премери диаметъра и виж как са закрепени. После се поразходи по магазините и виж какво е положението. Може от някой друг автомобил да стават. Разглобяването не е сложно, но е доста трудоемко. Почва се от горния шарнир иначе долния няма сваляне. Успех...
                  ПС В дифа може да сипеш и Tutella W140. Има го в магазините за Фиат Ивеко. Аз карам с такова и нямам ядове и е 3 пъти по-евтино от Кастрола.
                  аз вече ги замерих и дори открих такива в наличност- силиконови, така че ще се опитам да ги сменя, а за маслото в момента ми е мания да си приведа в ред всичко така че мога да кажа че няма значение цената му, но така или иначе благодаря за инфото , ще го имам напредвид.

                  Коментар


                  • #10
                    До: диференциал на фронтера КБ - 98 - 2.0i ?

                    където въстановяват болтове трябва да има, аз сменях
                    Bertone freeclimber 1.8 115hp

                    Коментар


                    • #11
                      До: диференциал на фронтера КБ - 98 - 2.0i ?

                      0899854187-има всякакъв вид ако искаш обади се!!
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #12
                        До: диференциал на фронтера КБ - 98 - 2.0i ?

                        Абе мамка му и фронтера всичките на терсене моята на опаки. Всичките с вискомуфи моята с ел. перка. Вчера легнах да огледам задния диф уж да видя нещо номер, ЛСД, ама йок. Видях някакъв номер ама може и на капака да е. На снимката на колегата СТЕФФ БМВ съм написал къде се намира този номер, някой знае ли какво означава. А там където е номера на диференциала от снимката на моя няма нищо.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          До: диференциал на фронтера КБ - 98 - 2.0i ?

                          Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
                          Абе мамка му и фронтера всичките на терсене моята на опаки. Всичките с вискомуфи моята с ел. перка. Вчера легнах да огледам задния диф уж да видя нещо номер, ЛСД, ама йок. Видях някакъв номер ама може и на капака да е. На снимката на колегата СТЕФФ БМВ съм написал къде се намира този номер, някой знае ли какво означава. А там където е номера на диференциала от снимката на моя няма нищо.
                          Moже и да е паднала тази табелка, PL незнам точно какво означава само знам, че така са обозначени дифовете с ЛСД а 5.13 е предавателното число. Ако нямаш табелка и имаш съмненния дали си с ЛСД можеш да вдигнеш колата на подемник и да въртиш едното задно колело наръка ако се върти и другото в същата посока си с ЛСД ако в обратна значи си без.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            До: диференциал на фронтера КБ - 98 - 2.0i ?

                            Малко неудобно,ама какво представлява LSD дидеренциала,че нещо не ми е ясно?
                            NO RISK NO FUN ! FRONTERA 2.3 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              До: диференциал на фронтера КБ - 98 - 2.0i ?

                              Ето тук ще намеиш учудващо много отговори.
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/search.php
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X