Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпроси за маслото на ХТ 550

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • въпроси за маслото на ХТ 550

    Здравейте, Ямахата ми ХТ 550 е с преливното казанче за маслото на двигателя отзад. Маслото беше на фул и като го сменях източих два литра и половина......до тук добре, после обаче,наливайки,забелязах,че отпред при масления филтър има пробка за обезвъздушаване......та обезвъздуших и ми побра към 3 литра. Въпросите ми са
    1. колко точно масло му дават на това ХТ по каталог
    2. Яво предишния "майстор" не е обезвъздушил при смяната и е карано така с половин литър по малко дооооста време. Какви може да са последствията? Клапаните причукваха доста, сега с повечето масло обаче заспаха....
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    До: въпроси за маслото на ХТ

    виш на пръчката трябва да пише

    Коментар


    • #3
      До: въпроси за маслото на ХТ

      Аз имах ХТ600 и по каталог му даваха 3,5литра а при смяната на маслото се изискваше развиване на доста пробки.Обезвъздушаването разбирасе е задължително но то става лесно.Палиш двигателя с отвита пробка на филтъра и като потече затваряш.По-ниското ниво смятам че не му е навредило много,аз бях източил от моя двигател само около триста грама понеже толкова бе останало от предишните собственици.След наливането на новото си работеше без проблеми и изминах много километри.Клапаните по добре ги остави да почукват защото ако ги регулираш на нормалната хлабина може да се получи ефект на трудно палене.
      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
      Дий Снайдер

      Коментар


      • #4
        До: въпроси за маслото на ХТ

        Аз имам ямаха тенере хт 600 маслото което побира е 2 литра 800 гр. и го оставам до под пълното(между средата и пълно) на пръчката да има место, като загрее маслото се разширява по този начин маслото може да се върти нормално тоест да се охлажда.

        Коментар


        • #5
          До: въпроси за маслото на ХТ 550

          не е проблем аз и без да обезвъздушавам си събирам 3л.на мах. така че карай си моторетката и не се притеснявай толкова.

          Коментар


          • #6
            До: въпроси за маслото на ХТ

            Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
            Аз имах ХТ600 и по каталог му даваха 3,5литра а при смяната на маслото се изискваше развиване на доста пробки.Обезвъздушаването разбирасе е задължително но то става лесно.Палиш двигателя с отвита пробка на филтъра и като потече затваряш.По-ниското ниво смятам че не му е навредило много,аз бях източил от моя двигател само около триста грама понеже толкова бе останало от предишните собственици.След наливането на новото си работеше без проблеми и изминах много километри.Клапаните по добре ги остави да почукват защото ако ги регулираш на нормалната хлабина може да се получи ефект на трудно палене.
            Колега би ли ми обяснил как точно става обезвъсдушаването? Аз имам XT600 и при смяната на маслото събра не повече от 2л. на макс. ,а въпросната пробка на филтъра я отвивах на запален мотор,но пак същаща работа не събра и грам повече от това което изхвърли от пробката.Има ли и други подобни пробки по мотора???
            Живей сега, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде!!!

            Коментар


            • #7
              До: въпроси за маслото на ХТ

              Първоначално публикуван от kiril_ivanov Преглед на мнение
              Колега би ли ми обяснил как точно става обезвъсдушаването? Аз имам XT600 и при смяната на маслото събра не повече от 2л. на макс. ,а въпросната пробка на филтъра я отвивах на запален мотор,но пак същаща работа не събра и грам повече от това което изхвърли от пробката.Има ли и други подобни пробки по мотора???
              Сигурен ли си че всичкото масло е било източено от двигателя и резервоара? При смянатана маслото се отвива и тръбопровода който е от долната част на двигателя. Моето ХТ беше и с датчик за температурата на маслото дори и него трябваше да се демонтира за да се източи. За обезвъздушаването процедурата е както съм я описал по горе.
              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
              Дий Снайдер

              Коментар


              • #8
                До: въпроси за маслото на ХТ

                Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                Сигурен ли си че всичкото масло е било източено от двигателя и резервоара? При смянатана маслото се отвива и тръбопровода който е от долната част на двигателя. Моето ХТ беше и с датчик за температурата на маслото дори и него трябваше да се демонтира за да се източи. За обезвъздушаването процедурата е както съм я описал по горе.
                Много ти благодаря за информацията!!!Сега разбрах каква е грешката ми,аз отвъртях само голямата пробка отдоло на двигателя от страната на скоростното лостче и нищо друго.
                Живей сега, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде!!!

                Коментар


                • #9
                  До: въпроси за маслото на ХТ 550

                  Banjo искам да те попитам още нещо,ако смеся полусинтетично масло с пълна синтетика ще му стане ли нещо???
                  Живей сега, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде!!!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X