Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете да спасим патето!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помогнете да спасим патето!

    Е, отидохме на тийм билдинг с риболов. Много хубаво беше, но за това в другата тема ще пиша.
    И от риболова се върнахме, вместо с риба, с едно пате. Нямаше други патки наблизо, а и то само дойде при нас. Решихме, че или се е загубило или майка му не го иска. Както дойде само при нас, предположихме, че може някой да го е пипал преди нас и майката да го е отхвърлила. Така стигнахме до извода, че няма да оцелее само. Е, да, но явно сме сбъркали. Сега прозвъних няколко телефона и хората казаха, че сигурно все пак майката е била на близо и ние като сме дошли (имаше още 2 групи рибари), сме ги подплашили и тя е разгонила малките, за да са по-защитени. Казаха, че е било по-добре, да не го взимам и едва ли е било само. Сигурно са прави. Следващия път ще знам.
    Е, сега имам пате, но нямам къде да го гледам. В апартамента няма да оцелее. Нито имам познания с какво да го храня освен мокър хляб, нито знам дали може само да спре да се храни или изяжда всичко, което му сложиш. Посъветваха ме да му дам и сварен жълтък с хляб или сварено и смачкано жито или ориз.
    Та търся спешно дом за патето. Някой от вас да може да го вземе? В темата за домашните любимци, churov показа, че има диви патета в басейна си (беше в темата "Имате ли си животно?"). Churov, дали ще може и това да вземеш? Или някой, който на село да гледа патета и да сложи и това редом с домашните? Утре е неделя, може да го закарам до 100 км. от София.
    Посъветваха ме утре да го заведа в зоологическата градина и да дам там да го отгледат. Мисля така да направя, ако не ми дадете друго предложение.
    Помагайте, че ще ме е яд, ако вместо да направя добро на животното, вземе че умре.

    Ето и снимки на малчугана - много е фотогеничен и от малко знае да позира пред обектива ;-)






    И видео с малкия:
    https://htftp.offroad-bulgaria.com/T...o/PICT0075.MOV


    П.П. Съжалявзам, че не намалих снимките, но малкото спи върху дясната ми ръка и не мога много да работя на компа.

  • #2
    До: Помогнете да спасим патето!

    Е, сега му дадох жълтък да яде и оправих снимките.
    Да имахме повече обхват на локвата за риболов... можеше по-рано да разбера, че е по-добре да го оставим там.

    Коментар


    • #3
      До: Помогнете да спасим патето!

      Никой ли не може да вземе отношение по темата? Ако в зоопарка нямат бебета патки, ще трябва да намеря селска къща с такива бебоци, към които да го присъединим. Иначе едва ли има шанс да стане голяма патица.

      Коментар


      • #4
        До: Помогнете да спасим патето!

        Утре (неделя) или най-късно понеделник татко ще идва до София с дъщеря ми да вземат братовчед й. Ако мислиш, че патето ще вирее с домашни патки, може да го включим към групата на домашните любимци на татко
        Принцеса Александра ще полудее от радост
        НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
        Omnia vincit amor !

        Коментар


        • #5
          До: Помогнете да спасим патето!

          Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
          Утре (неделя) или най-късно понеделник татко ще идва до София с дъщеря ми да вземат братовчед й. Ако мислиш, че патето ще вирее с домашни патки, може да го включим към групата на домашните любимци на татко
          Принцеса Александра ще полудее от радост
          Това е най-добрият вариант!!!!!!
          А като порасне, ако не му подрежете крилата,
          ще излети един ден и ще стане пак диво и свободно!!!!

          Коментар


          • #6
            До: Помогнете да спасим патето!

            Всякакви птица стават, стига да има малки, към които да се включи. Петя, имате ли малки, с рамерите на тоя бебок?

            В зоопарка в София ли да го водя или направо на някое село, като при Петя?
            Кое е по-добро за животното?
            Gad, защо не препоръчваш зоопарка?

            Коментар


            • #7
              До: Помогнете да спасим патето!

              Първоначално публикуван от Tiger Преглед на мнение
              Всякакви птица стават, стига да има малки, към които да се включи. Петя, имате ли малки, с рамерите на тоя бебок?

              В зоопарка в София ли да го водя или направо на някое село, като при Петя?
              Кое е по-добро за животното?
              Gad, защо не препоръчваш зоопарка?
              Домашните малки са на на около месец. Това май е по-мъничко..
              НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
              Omnia vincit amor !

              Коментар


              • #8
                До: Помогнете да спасим патето!

                Първоначално публикуван от Tiger Преглед на мнение
                Всякакви птица стават, стига да има малки, към които да се включи. Петя, имате ли малки, с рамерите на тоя бебок?

                В зоопарка в София ли да го водя или направо на някое село, като при Петя?
                Кое е по-добро за животното?
                Gad, защо не препоръчваш зоопарка?
                Там ще бъде на доживотна присъда, между мрежите.....!!!!!
                А то е диво, от истинската природа и не ни принадлежи...!!!!
                Не отнемай тази свобода, дай му шанс да стане истински,
                див, красив и неописуем в летежа си паток...!!!!

                Коментар


                • #9
                  До: Помогнете да спасим патето!

                  Хммм, понеже има различни видове и имена - патки, гъски и юрдечки, които по различните краища на страната се разминават, да поясня, че нашите са гъски - от най-големите, бели птици, които съскат.
                  Много е късно да питам някой ветеринар дали ще го приютят, мога да го направя утре сутринта.
                  НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                  Omnia vincit amor !

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помогнете да спасим патето!

                    Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                    Хммм, понеже има различни видове и имена - патки, гъски и юрдечки, които по различните краища на страната се разминават, да поясня, че нашите са гъски - от най-големите, бели птици, които съскат.
                    Няма значение, важното е да го приемат!
                    И да обещаеш, че като пролитне, ще го пуснете на свобода!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помогнете да спасим патето!

                      Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                      Там ще бъде на доживотна присъда, между мрежите.....!!!!!
                      А то е диво, от истинската природа и не ни принадлежи...!!!!
                      Не отнемай тази свобода, дай му шанс да стане истински,
                      див, красив и неописуем в летежа си паток...!!!!
                      Обаче там са специалисти и може да го обезпаразитяват при нужда, а и знаят как се гледат диви животни.

                      Но пък ме озадачи, че орнитолога, с който се чух (също ми препоръча зоопарка) каза, че там сега нямало много патици...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помогнете да спасим патето!

                        Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                        Няма значение, важното е да го приемат!
                        И да обещаеш, че като пролитне, ще го пуснете на свобода!!!
                        И после да ходиш да го отстреляш ли?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помогнете да спасим патето!

                          Между другото, гъските съвсем не са глупави птици, както им се носи име. Те са силно стадни животни и при тях цари ред. Когато наложихме две от тях да мътят, мъжкият ги пазеше от другите и помежду им и въдворяваше дисциплина. Въпреки това едната гъска успя да открадне от другата 4 яйца. Първата беше с 15, а втората - с 6. След кражбата бройката на яйцата беше почти изравнена. Така по-младата гъска положи успешен изпит по математика Как го направи този номер???
                          А сега гъските застават в кръг около малките и им дават възможност да си изберат по-крехката тревичка и да хапнат първи. Големите ядат след това. Родители!
                          НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                          Omnia vincit amor !

                          Коментар


                          • #14
                            До: Помогнете да спасим патето!

                            Първоначално публикуван от Tiger Преглед на мнение
                            И после да ходиш да го отстреляш ли?
                            Едва ли, точно аз, забравил съм да стрелям,
                            може някой друг, но едва ли!!!!
                            И по-добре да умре свободно,
                            от колкото да нахранят помиярите в зоопарка,
                            като закъсат с бюджета за месо...!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Помогнете да спасим патето!

                              Но гъсетата на Петя са на месец. А по моя сметка, това птиче при мен е на около седмица. На снимките изглежда по-голямо.
                              Е, тази разлика не е ли твърде голяма, за да може да отрасне с другите и да оцелее? Или ще го тъпчат и избутват от храната, защото е малко, а в живота само силните оцеляват?

                              Утре сутрин ще звънна в зоопарка да разпитам дали биха взели паточе, при какви условия ще го гледат и т.н.

                              Но при Петя е алтернатива.

                              Още някой да се включи с предложение? С по-малки патета?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X