Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Взех още едно Гранд Чероки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Взех още едно Гранд Чероки.

    питай него аз си слагам електроника направо

    Коментар


    • #62
      До: Взех още едно Гранд Чероки.

      Първоначално публикуван от Kaishin Преглед на мнение
      не очаквах от теб да купиш най-големите измами на пазара съпротивлението се прави с потенциометър 10 килоома мисла че беше и можеш да настройваш другите не ги коментирам
      Братчет, нали трябваше да разработвам канала. Все нещо трябваше да се поръчва.
      В интерес на истината двигателя работи много по-добре. Обаче не знам заради коя от всичките глупости.
      Тва съпротивление струва сигурно десет стотинки, ама като не знам точно какво трябва да е. Та го платих 25лв за да е мирен компа.

      Коментар


      • #63
        До: Взех още едно Гранд Чероки.

        колко по малко гори и колко повече върви? сигурен ли си? защото съпротивлението по принцип дава грешни данни от датчика и увеличава бензина , като на студен мотор пробвал съм на турбо бензин имаше ефект но трябва да гори повече

        Коментар


        • #64
          До: Взех още едно Гранд Чероки.

          Първоначално публикуван от Kaishin Преглед на мнение
          колко по малко гори и колко повече върви? сигурен ли си? защото съпротивлението по принцип дава грешни данни от датчика и увеличава бензина , като на студен мотор пробвал съм на турбо бензин имаше ефект но трябва да гори повече
          Точно така. Лъжи компа и тои дава повече бензин в сместа. И в упътването пишеше че увеличава мощноста и разхода по равно.
          Разхода падна с два литра като сложиш магнита и тая перка в тръбата след филтъра. Не знам в кое от двете е причината да падне разхода но като сложих перката двигателя стана един спокоен. Като дизел. Натискаш газта - тои поема плавно. Иначе пак си върви на висока скорост ама няма ряз.
          Като сложих съпротивлението стана по нервна от колкото беше в самото начало.
          Не знам точно колко повече върви но понеже съм отвикнал да се засилвам като изпреварвам преди ми беше проблем. Сега давам газ и тя си тръгва.

          Коментар


          • #65
            До: Взех още едно Гранд Чероки.

            Честито и от мен.
            Съжалявам, че чак сега, но дори бях пропуснал и новата придобивка на "redair".

            Някой май беше казал нещо много подходящо за случая:

            "Има само едно нещо, което е по-хубаво от гърненце с мед ... и това са две гърненца с мед"
            Мечо Пух

            ... to be continued

            Коментар


            • #66
              До: Взех още едно Гранд Чероки.

              Първоначално публикуван от Ivich Преглед на мнение
              Честито и от мен. "Има само едно нещо, което е по-хубаво от гърненце с мед ... и това са две гърненца с мед"
              Мечо Пух
              LZ1RED

              Коментар


              • #67
                До: Взех още едно Гранд Чероки.

                Най-после и аз да разваля нещо.
                Преди три дена сложих 10л бензин от една селска бензиностанция. Еи така за всеки случаи че беше на привършване.
                Вчера жена ми вика на тая кола и чувам помпата. Викам си нормално. Някъф боклук е влезнал. Ще и мине. На колата!
                Днеска газ до Пловдив, помпата вече не се чува, и по едно време кюф-кюф и загасна. Няма волан няма спирачки, лудница.
                Жена ми пали аз чукам отдоло с ръка по резервоара - работи. Като спра да чукам - гасне. Викам даваи ти карай аз ще чукам с една брадва в багажника. Така до БалканСтар за да взема горивен филтър.
                На връщане в Асеновград вече ме заболяха ръцете.
                Лягам отдоло да сменям филтъра и се оказа че на новия накрайниците са различни. Това го разбрах след като се окъпах с бензин. А жената (мама и) се киска с пожарогасител в ръка.
                С едно въженце криво ляво я дръпнахме до Кърджали.
                Сега Събота и Неделя - дни за размисъл.

                Някои знае ли тия помпи как умират. Или просто е задръстена.
                Съзнавам че въпроса може и да няма точен отговор, ама лаф да става.

                Коментар


                • #68
                  До: Взех още едно Гранд Чероки.

                  братчед ако не са някакви хлабави връзки сменяй помпата ако не искаш другия път пак да се возиш в багажника с брадвата

                  Коментар


                  • #69
                    До: Взех още едно Гранд Чероки.

                    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                    Някои знае ли тия помпи как умират. Или просто е задръстена.
                    Умират мамка им и помпи... моята умря 5 дни след като купих гранда... оказа се, че вече веднъж са я сваляли и ремонтирали След като свалиш резервоара и извадиш сондата, вътре помпата смуче бензин от една фина цедка, дано само тя е задръстена. Благодарение на Димата и брат ми аз си карам с външна помпа и си свиркам
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • #70
                      До: Взех още едно Гранд Чероки.

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      Жена ми пали аз чукам отдоло с ръка по резервоара - работи. Като спра да чукам - гасне.

                      Каква е връзката с чукането по резервоара.И със спирането на чукането.
                      Сега сериозно.
                      Вземи да я замериш тая помпа .
                      B+

                      Коментар


                      • #71
                        До: Взех още едно Гранд Чероки.

                        Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение

                        Каква е връзката с чукането по резервоара.И със спирането на чукането.
                        Сега сериозно.
                        Вземи да я замериш тая помпа .
                        Така си беше.
                        Жена ми вика "Чукаи по силно че тоя ще го изпреваря."

                        Коментар


                        • #72
                          До: Взех още едно Гранд Чероки.

                          чукането помага някой път когато помпата е заседнала от ръжда или боклуци вътре и спира да се върти най-добрият вариант е смяна

                          Коментар


                          • #73
                            До: Взех още едно Гранд Чероки.

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Най-после и аз да разваля нещо.
                            Преди три дена сложих 10л бензин от една селска бензиностанция. Еи така за всеки случаи че беше на привършване.
                            Вчера жена ми вика на тая кола и чувам помпата. Викам си нормално. Някъф боклук е влезнал. Ще и мине. На колата!
                            Днеска газ до Пловдив, помпата вече не се чува, и по едно време кюф-кюф и загасна. Няма волан няма спирачки, лудница.
                            Жена ми пали аз чукам отдоло с ръка по резервоара - работи. Като спра да чукам - гасне. Викам даваи ти карай аз ще чукам с една брадва в багажника. Така до БалканСтар за да взема горивен филтър.
                            На връщане в Асеновград вече ме заболяха ръцете.
                            Лягам отдоло да сменям филтъра и се оказа че на новия накрайниците са различни. Това го разбрах след като се окъпах с бензин. А жената (мама и) се киска с пожарогасител в ръка.
                            С едно въженце криво ляво я дръпнахме до Кърджали.
                            Сега Събота и Неделя - дни за размисъл.

                            Някои знае ли тия помпи как умират. Или просто е задръстена.
                            Съзнавам че въпроса може и да няма точен отговор, ама лаф да става.
                            Точно така умират... Не е задръстена, просто вече е мъртва. Не си знаел да си сипал един литър ATF в резервоара, поне нямаше да ти се наложи да чукаш по него... Иначе изхвърляй помпата и слагай външна, а на мястото на старата парче тръбичка и готово.
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Взех още едно Гранд Чероки.

                              поне да гледа да е със същия дебит и налягане да не му умре и колата

                              Коментар


                              • #75
                                До: Взех още едно Гранд Чероки.

                                повечето помпи са бош.или принципа е като на бошовска.даже и японските са на същия принцип.електромотора върти зъбна помпа.състояща се от две ролки .даже японска и бош са взаемозаменяеми.както и на ситроен.без значение дали е бензин или дизел.по принцип ако спре са изядени четките или по често е издълбан ротора.помпи потопяеми и външни вътрешно са еднакви

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X