Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смазване на преден мост на Патрол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смазване на преден мост на Патрол

    Има ли нещо специфично по отношение на гресирането на "сферите" на предния дифф. на Патрол Y61?
    Аз гресьорка неможах да намеря и се чудя как и откъде става гресирането? Изобщо гресьорки видях само на каретата на кардана. Има ли другаде?

  • #2
    Re: Смазване на преден мост на Патрол

    Да не би пък тези големите Сфери да се мажат от самия диференциал? Едва ли!
    А що се касае до маслата за предния и задния мост какви е хубаво да сложа? В скоростите друго ли трябва като вид?

    Коментар


    • #3
      Re: Смазване на преден мост на Патрол

      на моя нисан също няма гресйорки.разглобявам капачето на сферата и от там гресирам.ако досега не си гресирал хубаво ще е да разглобиш цялата сфера и да я измиеш с бензин и нова грес.

      Коментар


      • #4
        Re: Смазване на преден мост на Патрол

        Днес (в реномиран пловдивски off-road сервиз) ми смениха маслото във двата дифф(Texaco-75W90)., скорости(Motul-75W90) и раздатка(Motul-75W90). Операциии в които аз(незнам защо) дълбоко се съмнявам, че са свършени така както трябва.
        Гресираха ми каретата и кардана(с Texaco), там където има гресьорки, с два вида грес - черна и бяла(защо - незнам), но като стигнаха до сферите на предния дифф. ми казаха, че най-вероятно щом няма гресьорки, значи или не се гресира, или се смазва от маслото вътре...(а според мен незнаеха откъде и как...и трябваше да се учат на моята джипка, което не ми се понрави!)
        При което аз си взех колата и си тръгнах...

        ...И ми казаха да не чета "разни форуми"...защото им било писнало от "разбирачи"!
        Чудя се дали да отида отново там...

        Коментар


        • #5
          Re: Смазване на преден мост на Патрол

          тия са олигофренинямам думития хора дали са виждали джип. не паркетник дето никога не се каля.

          Коментар


          • #6
            Re: Смазване на преден мост на Патрол

            Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
            на моя нисан също няма гресйорки.разглобявам капачето на сферата и от там гресирам.ако досега не си гресирал хубаво ще е да разглобиш цялата сфера и да я измиеш с бензин и нова грес.
            Кое капаче колега ? А иначе за разглобяването си прав . Греста обаче трябва да е молибденова - за карета .

            Коментар


            • #7
              Re: Смазване на преден мост на Патрол

              Явно ще трябва да идвам до София...

              Коментар


              • #8
                Re: Смазване на преден мост на Патрол

                всъшност капачетата са две.едното е на гарния опорен лагер другото на долния.тия лагери на които лагерува сферата.сори че не се изразих правилно в предния пост

                Коментар


                • #9
                  Re: Смазване на преден мост на Патрол

                  Точно от там става най-добре ако карето вътре разбира се не е с маншон, но и така да е - лагерчетата на сверата ще бъдат смазани и пак няма лошо, а карето ако нему е скъсан маншона няма да има никъкви нужди от гресиране. Та въпеосния метод е махаш капачката и нагниташ вътре с един такаламит. И да прекалиш със количеството няма проблеми - системата ще изхвърли излишната грес. На тойотите има един винт отстрани. Той се одвива и там се завива гресьорка и от там се оправят нещата.
                  Лек ден и късмет
                  Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Смазване на преден мост на Патрол

                    Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                    всъшност капачетата са две.едното е на гарния опорен лагер другото на долния.тия лагери на които лагерува сферата.сори че не се изразих правилно в предния пост
                    Само че при Нисана под шенкелните лагери има тапи ...

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Смазване на преден мост на Патрол

                      Има тапи ако неса сменяни Пробива на горния една дупка да закрепи гресьорката и патува с вятъра.
                      Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Смазване на преден мост на Патрол

                        Първоначално публикуван от cicovesko Преглед на мнение
                        Има ли нещо специфично по отношение на гресирането на "сферите" на предния дифф. на Патрол Y61?
                        Аз гресьорка неможах да намеря и се чудя как и откъде става гресирането? Изобщо гресьорки видях само на каретата на кардана. Има ли другаде?
                        Здравей доколкото аз знам Y61 се гресира когато се свалят предните гуми.Веднъж "ми ги гресираха" без да ги свалят а то се оказа че няма начин това да стане защото неможе да се развие пробката и да се стигне изобщо до нея-това е мнението на друг монтьор който дейътвително ги напални с грес

                        Коментар


                        • #13
                          До: Смазване на преден мост на Патрол

                          Без сваляне на капачките(ако ги има ) няма гресиране.Вервайте ми .Вече насън мога да го разглобявам този преден мост.Писна ми .

                          Коментар


                          • #14
                            До: Смазване на преден мост на Патрол

                            Първоначално публикуван от edd2 Преглед на мнение
                            Без сваляне на капачките(ако ги има ) няма гресиране.Вервайте ми .Вече насън мога да го разглобявам този преден мост.Писна ми .
                            Задължително ли е да се гресира, щом е толкова сложно?! Може пък щом няма гресьорка японците да са сметнали, че няма нужда от такива мъки...
                            И как се разбира дали е дошло време за гресиране, и с каква грес...?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Смазване на преден мост на Патрол

                              японците са сметнали, че и ние няма да ги караме повече от 10 години ама ей на... на по 20 30 и пак ги мъчим, така че гресирай и несе беспокой. Всеки случай на тойотите има болт, от който се вкарва грес, така че и затова са помислили в някои марки.
                              4ао
                              Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X