Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПЕРМАНЕНТНО 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: ПЕРМАНЕНТНО 4x4

    Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
    Голфа е с постоянно зацепен заден мост. Муфата действа като бушон, когато стане голямо натоварването. Това го обяснявам за 10-ти път и пак никой не разбира.
    дамммм, неслушат хората
    drive alive

    Коментар


    • #17
      Re: ПЕРМАНЕНТНО 4x4

      Сава даи да видя тоя Торсен на СуперСелект2 че не вярвам.

      Коментар


      • #18
        Re: ПЕРМАНЕНТНО 4x4

        торсена е отзад, в раздатката има активен диф като този на лансер ево 8 - 9 и огромен електронен блок, който чете данни за позицията на волана, ръчната, това колко газ си дал и Г сензор, много умна кутийка тя казва на дифа колко % да предава на предния и колко на задния мост.

        начина по който работи не ми е известен в подробности, но е нещо управлявано от масло
        drive alive

        Коментар


        • #19
          Re: ПЕРМАНЕНТНО 4x4

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          Или трите Тосена на Хамъра. Макар че не прехвърлят до 100% от въртящия момент но пак е нещо.
          Не знам какво толкова го харесвате тоя Хамър и не знам колко от хората във форума въобще някога са виждали Хамър от близо, но моето мнение, основано на личния ми опит е, че това е една много добра многоцелева, дуракоустойчива бойна машина, но в никакъв случай не е толкова проходима, колкото си мислите, въпреки 6500 кубиковия турбодизел и блокажите. Вадил съм ги от нищо и никакви локви, закопани до средата на вратите, а бяха с чисто нови гуми.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #20
            Re: ПЕРМАНЕНТНО 4x4

            тук пак опираме до човешкия фактор
            drive alive

            Коментар


            • #21
              Re: ПЕРМАНЕНТНО 4x4

              Не само! Тези машини тежат над 3,5 т и буквално потъват в по-мек терен, дори и чакъл. Когато карам в по-мека почва съпротивлението е много осезаемо дори на волана, въпреки, че хидравликата е перфектна...
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #22
                Re: ПЕРМАНЕНТНО 4x4

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Не знам какво толкова го харесвате тоя Хамър и не знам колко от хората във форума въобще някога са виждали Хамър от близо, но моето мнение, основано на личния ми опит е, че това е една много добра многоцелева, дуракоустойчива бойна машина, но в никакъв случай не е толкова проходима, колкото си мислите, въпреки 6500 кубиковия турбодизел и блокажите. Вадил съм ги от нищо и никакви локви, закопани до средата на вратите, а бяха с чисто нови гуми.
                Харесвам му неща които малко хора могат да видят камоли да проумеят.

                Коментар


                • #23
                  Re: ПЕРМАНЕНТНО 4x4

                  Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                  Голфа е с постоянно зацепен заден мост. Муфата действа като бушон, когато стане голямо натоварването. Това го обяснявам за 10-ти път и пак никой не разбира.
                  Йори виж как е на новите и ще видиш че е точно обратното. При пробуксуване на предницата електроникта се намесва и подава въртене назад. Другия случай е при рязко потегляне - тогава го прави превантивно. Затова много хора се изтрепаха с ТТ куатро (което не е никакво куатро всъщност), щото като влезат в мокър завой тя се държи като автомобил с предно, а после като усети че се пързаля и включва задния мост. Да ама в това време ти вече си навил волана да парираш изплъзването навън и в този момент задницата тръгва и обикновенно те изпреварва. Имаше една моного хубава и задълбочена статия за това на разни тестпилоти, дори те казаха че автомобилът е опасен в такива ситуации.
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #24
                    Re: ПЕРМАНЕНТНО 4x4

                    [QUOTE=Yordan Kolev;162938]Голфа е с постоянно зацепен заден мост. Муфата действа като бушон, когато стане голямо натоварването-----------------------------------------------------------------
                    за задния мост мога да се съглася но(бушон е нещо което исключва а виско муфата на синхро ,е нещо друго--тя е клъчар--работата и е когато оборотите на входящия вал станат по големи от тези на исходящия--значи има приплъзване на водещите колела ,тя се втвърдява и прехвърля усилие към задния диф с цел да компесира приплъзването на водешите, със две думи муфата не е бушон които да исключва а е наи просто казано бендикс вързан на кардана
                    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                    Коментар


                    • #25
                      Re: ПЕРМАНЕНТНО 4x4

                      Да се уточним - вискомуфата не е халдекс - калдекса е многодисков съединител работещ в маслена баня който се задейства по команда от бордовата електроника и има изпълнителен механизъм който да притиска дисковете!
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #26
                        Re: ПЕРМАНЕНТНО 4x4

                        Престанете с глупостите щото става дразнещо. Дима, някой по горе беше споменал за Кънтри, а то е със синхро задвижване. Тук не става въпрос за новия вариант който действа на обратно.
                        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                        Коментар


                        • #27
                          Re: ПЕРМАНЕНТНО 4x4

                          АЗ споменах КЪНТРИ ,А ЗА ГЛУПОСТИТЕ ...........................................................
                          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                          Коментар


                          • #28
                            Re: ПЕРМАНЕНТНО 4x4

                            Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                            АЗ споменах КЪНТРИ ,А ЗА ГЛУПОСТИТЕ ...........................................................
                            Да ме прощаваш,ама ти виждал ли си на живо "виско" на Голф?Или по-точно,опитвал ли си да "работи в ръцете ти"?
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #29
                              Re: ПЕРМАНЕНТНО 4x4

                              извинявамсе но ако видите някаде черно кънтри със широки брони ,18 16v ас съм го създал от търкаляно кънтри разглобено на части и вкарано в българия и голф ,със много труд и болче по болче,защото кънтри е оборудване което се прикача към голф
                              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                              Коментар


                              • #30
                                Re: ПЕРМАНЕНТНО 4x4

                                Добре,де.Това което си обяснил за виско-то,не е правилно.Не е така,а обратното.Опитай да го подкараш само на задно...
                                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X