Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nuvi 1310 - проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nuvi 1310 - проблем

    Здравейте,
    Първо - съжалявам ако има подобна тема. Аз самия мразя да виждам по 5 еднакви въпроса във форума, зададени в 50 различни теми, но... опря ножа до колкала...

    Преди няколко месеца си купих въпросния Гармин - nuvi 1310. До момента работеше добре но в миг на безумие реших да обновявам картата (предишната беше 5.30). Направих си регистрация в karta.bg и следвайки инструкцията свалих новата версия. Първо пробвах с TOPO LT. Свалих файл с име "gmapsupp.img" и замених стария със същото име в папка "Map" на GPS-a.
    Първоначално всичко изглеждаше на ред, показваше градове, обекти... с едно малко изкючение - местоположението ми беше на 1.5 - 2 км от реалното ми такова или иначе казано - според GPS-a бях някъде на средата на полето далеч извън града, въпреки че си бях у нас. (Е, вярно че съм в предградията ама...)
    Знаех че 1310 е един от най смотаните модели на Гармин, пък и от karta.bg препоръчват CITY версията за модела така че се отказах от ТОРО версията и изтеглих CITY. Файла беше със същото име но два пъти по малкък. Отново направих замяна в папка "Мар" но уви - проблема си остана - според устройството се намирах далеч извън града...
    Реших че трябва да стигна по далеч - обновяване не само на картата но и на софтуера на самата навигация. Последвах линка от инстрикциите от karta.bg и стигнах до тук: http://www8.garmin.com/products/webu...wtoinstall.jsp .
    Изтеглих програмата и последната версия на софт-а но освен че запаметените ми "любими места" се изтриха нищо друго не се промени.
    Като последна мярка върнах всичко в папка "Мар" както си беше (не само .img но .unl и .тхт файла) за гъжаление дори след това GPS-a смята че съм на средата на някава нива на 2 км от реалното ми местоположение...
    Имам някои идеи но те са свързани с прилагане на ъпдейта на въздушната ми пупка върху ъпдейтнатия ми GPS, така че ако някои друг има идея за решаване на проблема без разрушаване на сутройството - нека сподели.
    Всяка помощ ще бъде полезна!

  • #2
    От: nuvi 1310 - проблем

    С хард ресет опита ли?
    Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

    Коментар


    • #3
      От: nuvi 1310 - проблем

      Ако имаш предвид включване със задържан пръст на долния десен ъгъл - опитах - пак е същото.
      Според GPS-a съм на координати N 42.53.753 E 023.48.106 и надморска височина от 1288 метра! За координатите не знам но за надморската височина съм сигурен че няма нищо вярно!

      Коментар


      • #4
        От: nuvi 1310 - проблем

        А пробва ли да излезеш от вас и да изчакаш известно време неподвижно на широка открита поляна!

        П.П. Резет на това устройство се прави така:
        Покажи карта > долу в дясно индикатора за скоростта > натискаш и задържаш в центъра на големия кръгъл километраж в появилия се екран на бордкомпютъра , докато се появи сервизно меню > Developer Info > Nonvol Available > Clear Nonvol (долу в средата).
        Последно редактирано от milstan; 11-07-11, 21:52.

        Коментар


        • #5
          От: nuvi 1310 - проблем

          Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
          П.П. Резет на това устройство се прави така:
          Покажи карта > долу в дясно индикатора за скоростта > натискаш и задържаш в центъра на големия кръгъл километраж в появилия се екран на бордкомпютъра , докато се появи сервизно меню > Developer Info > Nonvol Available > Clear Nonvol (долу в средата).
          Това помогна.
          Благодаря!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X