Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Два дни в Рила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Два дни в Рила

    Тръгваме рано и слънцето ни настига малко преди Боровец. Зареждаме вода и потъваме в планината. Първият ден ще загреем с разходка до х. Мальовица.









































    В Сапарева баня спираме да видим гейзера. Със своите 103°С е един от най горещите в света. Единствен в Европа.




    На другия ден тръгваме към 7-те езера. Заради кучето не можем да се качим с лифта.























    В ез. Бъбрека има рибки.







    Окото още е сковано в лед.




    Пътеката нагоре.


    Окото от високо.




















    Сълзата също в лед.





  • #2
    От: Два дни в Рила

    Страхотно!

    Преди 2 седмици и аз отидох до езерата. Не бях ходил досега и тази грешка трябваше да се поправи Бяхме делничен ден и нямаше много хора

    Колко трае прехода до х.Мальовица. А до върха? Какви са условията в хижата и евентуално може ли да се къмпингува там?
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #3
      От: Два дни в Рила

      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
      Страхотно!

      Преди 2 седмици и аз отидох до езерата. Не бях ходил досега и тази грешка трябваше да се поправи Бяхме делничен ден и нямаше много хора

      Колко трае прехода до х.Мальовица. А до върха? Какви са условията в хижата и евентуално може ли да се къмпингува там?
      От паркинга до хижата е горе-долу 1час. А от жижата до върха още поне 3 часа, но си зависи от това с какво темпо се качваш. Аз съм го качвал няколко пъти, но все в началото за зимата /кал, лед дъжд мъгла, вятър и т.н./ Имай впредвид, че до хижата пътя е лек и е по силите дори на деца. Но към върха си е доста качване и все по камъни. Но си заслужвава усилието. Условията в хижата - зависи как ги приемаш... аз лично бих предпочел палатка пред хижата.


      А за разказа и снимките, поздравления. Благородно ви завиждам за разходката. Поздрави
      Издържах вчера, ще издържа и днес...

      Коментар


      • #4
        От: Два дни в Рила

        Над "Първа тераса" си е направо гърч.
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • #5
          От: Два дни в Рила

          10x!

          Коментар


          • #6
            От: Два дни в Рила

            Чудесна разходка и прекрасни снимки!Благодаря.
            0осем9осем7шест0осем7едно
            Миро

            Коментар


            • #7
              От: Два дни в Рила

              Страхотни снимки! Такава разходка е мечта за всеки обичащ планината човек.

              Коментар


              • #8
                От: Два дни в Рила

                Първоначално публикуван от Видев Преглед на мнение
                Тръгваме рано и слънцето ни настига малко преди Боровец. Зареждаме вода и потъваме в планината. Първият ден ще загреем с разходка до х. Мальовица.

                ...

                На другия ден тръгваме към 7-те езера. Заради кучето не можем да се качим с лифта.
                Много хубаво сте се разходили. Когато имате възможност, бих ви препоръчал и един маршрут, който се пада точно по средата между тези за двата ви излета. Много е красиво, а няма навалица, защото няма лифт и трябва ходене ...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1240323.JPG
Прегледи:1
Размер:167.6 КБ
ID:5290669
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Два дни в Рила

                  Тези снимки на 7те езера не са от 8 и 9.07.2011г. бях там.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Два дни в Рила

                    А кой ти каза, че са от тогава?
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Два дни в Рила

                      Виж началото на статията.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Два дни в Рила

                        Първоначално публикуван от pert Преглед на мнение
                        Тези снимки на 7те езера не са от 8 и 9.07.2011г. бях там.
                        От 17.06. 2011г. са снимките.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Два дни в Рила

                          Рила е ясна, браво за снимките!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Два дни в Рила

                            Има маршрут от село Овчарци до връх Кабул и от там към езерата, но човек трябва да е добре подготвен и да може да се ориентира. Разпъването на палатка и паленето на огън са разрешени само до границата на парка, от там нататък са забранени, но за палатка никой не ми е правил проблем. Горския е готин човек и стига да не се правят глупости (да се унищожават дървета, да се създава опастност от пожар) е склонен да прави компромиси. Разпъването на палатка на самите езера е напълно забранено и ще ви глобят.Маршрута от подготвен човек се взима за 2 дни, но се носи храна поне за 3 дни!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X