Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да карам ли с това масло?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да карам ли с това масло?

    Здравейте. Свърши ми маслото и реших да сменя марката да видя с друго масло как е. Та обаждам се в магазин "Ендуро" там ми казаха че въпбще нямат 2Т масла. Отивам в Никомотор там нямаха отново точно каквото ми трябва. След това се набутах в магазин Априлия, защото само за него се сетих в околността а имах две капки бензин. Таааа там жената ми извади маслата и си харесах едно на Castrol чета отзад какво пише и абсолютно всичко е точно каквото ми трябва- полу синтетика, JASO FC, 2Т, без дим и обичайните неща където си ги пише че смазва добре не цапа ауспух и тн. Но накрая пише "...based two-stroke engine oil for SCOOTERS..." (масло за двутактови двигатели за скутери. Та въпроса ми е като пише че е за скутери нещо ще ми стане ли на моторчето? Иначе всичко останало дето го пише е точно като за моя мотор. Маслото наистина не прави никъв дим наистина мирише хубаво и всичко перфектно. Но просто искам да питам че това "за скутери" ще ми направи някакъв проблем. Мерси.
    [img]http://images26.snimka.bg/005951842.jpg[/img]

  • #2
    Re: Да карам ли с това масло?

    Никой ли няма мнение по въпроса? Единственото ми впечатление е че мотора не пали лесно както с другото масли ами от 3-тото ритане някъде. Иначе мотора върви много добре с него. А и всъщност каква толкоз е разликата между скутера и мойта 75 сс бръмчалка?
    [img]http://images26.snimka.bg/005951842.jpg[/img]

    Коментар


    • #3
      Re: Да карам ли с това масло?

      Карай смело , нищо няма да стане на мотора.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • #4
        Re: Да карам ли с това масло?

        и аз така мисля 10х
        [img]http://images26.snimka.bg/005951842.jpg[/img]

        Коментар


        • #5
          Re: Да карам ли с това масло?

          Първоначално публикуван от SIRIUS Преглед на мнение
          ..... А и всъщност каква толкоз е разликата между скутера и мойта 75 сс бръмчалка?
          Разликата е че на скутерите двигателите са по-натоварени и трябва да се карат с по-хубаво масло
          2010 CRF 250 R

          Коментар


          • #6
            От: Re: Да карам ли с това масло?

            Купих си наскоро велосипед с двигателче , двутактово , 70 кубика , 3 коня ... В момента го разработвам . Първоначално го карах с полусинтетично масло за 2Т на OMV цена 26 лв./л. Сега видях същото като марка и външност , пак пише , че е за двутактови двигатели , но е минерално и с цена 15 лв./л. Пропуснах да спомена , че с досегашното масло ужасно омаслява ауспуха даже и отвън . Мога ли да сипвам минералното масло в бензина . Не зная какъв двигател се води моя , натоварен или не , след като съм 105 кила и катеря 5 километров баир до бачкането само на двигател (работя в Малинова долина в полите на Витоша и от 4-ти км. до горе си е все баир).

            Коментар


            • #7
              От: Да карам ли с това масло?

              Това двигателче не е форсирано и смятам, че спокойно може да се кара с минерално масло, но не очаквай да спре омасляването на аспуха.
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • #8
                От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                Какво масло да купя за Ямаха ДТ 125
                Мерси предварително!
                Yamaha WR 200

                Коментар


                • #9
                  От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                  Колеги какво ви в мнението за Agip 2t city hi-tec Натиснете снимката за да я уголемите

Име:196831A.jpg
Прегледи:1
Размер:19.6 КБ
ID:5189258

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                    За Ямаха ДТ какво масло е подходящо?
                    Поздрави!
                    Yamaha WR 200

                    Коментар


                    • #11
                      От: Да карам ли с това масло?

                      Купи си МОUL

                      Коментар


                      • #12
                        От: Да карам ли с това масло?

                        Такова Агип слагах,и изобщо не бях доволен.
                        Имаше едно ужасно дрънчене на сегменти с това масло.
                        След като спрях да го слагам мотора се оправи и работи добре.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да карам ли с това масло?

                          Колеги, примерно ако се кара с масло предназначено за мотопеди, ще има ли проблеми?
                          Поздрави!
                          Yamaha WR 200

                          Коментар


                          • #14
                            От: Да карам ли с това масло?

                            Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
                            Колеги, примерно ако се кара с масло предназначено за мотопеди, ще има ли проблеми?
                            Поздрави!
                            Препоръчвам ти да ползваш поне полусинтетично масло.
                            ДТ125 има високооборотен двигател и си иска хубаво масълце.
                            2010 CRF 250 R

                            Коментар


                            • #15
                              От: Да карам ли с това масло?

                              Благодаря за отговора, ще търся синтетично или полу-синтетично значи
                              Yamaha WR 200

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X