Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашни климатици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Домашни климатици

    Ще си монтирам климатик на караваната и се итересувам от фирми които монтират а и цените са поносими.Спрял съм се на дом. климатик на 220 в. Поради спецификата на ситуацията мисля сам да си монтирам вътрешното и външно тяло и спецовете само да ми направят връзките(маркучите). Молбата ми е , ако можете да ми препоръчате някои интелигентни момчета ..... дето монтират, продават , а и гаранционно обслужват после

  • #2
    добре де,монтажа на климатик е 90 кинта.в него влиза и газ за зареждане,връзки и монтаж на телата.колко ще икономисаш от монтажа на телата?да кажем половината от монтажа(ама няма да е така)и има ли смисъл за 40-50 лева икономия.пък и трябва да си купиш сам планките,крепежните елементи,те пък се купуват с автомобила който и той харчи,ще ти отнеме и време.според мен няма смисъл.викни си хора за целия монтаж.
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

    Коментар


    • #3
      Не мисля, че ще ти дадат гаранция на нещо, което не е коструирано за пренасяне, вибрации, сътресения и т.н., а и гаранцията върви с монтаж.
      В понеделник, ще видя в офиса, имам един познат, който се занимава с това.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
        добре де,монтажа на климатик е 90 кинта.в него влиза и газ за зареждане,връзки и монтаж на телата.колко ще икономисаш от монтажа на телата?да кажем половината от монтажа(ама няма да е така)и има ли смисъл за 40-50 лева икономия.пък и трябва да си купиш сам планките,крепежните елементи,те пък се купуват с автомобила който и той харчи,ще ти отнеме и време.според мен няма смисъл.викни си хора за целия монтаж.
        Приятелю, не става дума за парите просто караваните са направени от стиропор и алуминиево фолио и не може да закрпваш нищо безразборно- ще падне а има и големи вибрации при транспорта защото нямат окачването на колите!!! а иначе всички климатици са заредени след като се направат връзките само отвараш крановете, газа е включен в цената

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
          Приятелю, не става дума за парите просто караваните са направени от стиропор и алуминиево фолио и не може да закрпваш нищо безразборно- ще падне а има и големи вибрации при транспорта защото нямат окачването на колите!!! а иначе всички климатици са заредени след като се направат връзките само отвараш крановете, газа е включен в цената
          Трябва да изтеглиш преди това въздуха и да стои под вакуум 10 минути, първо да проба за пропуск и второ - да изкараш влагата, иначе прави кристал и замръзва на входа на дроселиращата тръбичка.
          Ако монтираш външното тяло по-високо от вътрешното /на покрива/ задължително трябва да направиш "маслен трап", едно ухо на тръбите, за да не остане компресора без масло!
          Ще го ползваш ли за отопление? Ако не - достатъчна ти е една "седмица" - 7000 BTU, само на охлаждане, по-леки и опростени са - без четирипътен вентил..
          Има преносими модели, нещо като газова печка - изкарваш един гъвкав възуховод навън и през него изхвърляш топлината..
          После си го носиш в къщи!

          Коментар


          • #6
            в понеделник мога да дам телефона на булклима които монтират климатици.
            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

            Коментар


            • #7
              Булклима продават китайски машини на цени на шедьоври на изкуството!
              Ако колегата не се спрял на мрка, може да разровим въпроса...
              Мобилния климатик можеда то охлажда и навън под фортсейла..

              Коментар


              • #8
                На прдишната каравана бях с прозоръчен и съм много доволен ! Сега искам нормален с две тела и да може да топли. Ще направя всички профили и стоики и прдварително. спрял съм се на алуминиеви профили . Може да мина до Голди за някоя и друга заварка

                Коментар


                • #9
                  Те маи всичките са китаиски климатици

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                    Булклима продават китайски машини на цени на шедьоври на изкуството!
                    Ако колегата не се спрял на мрка, може да разровим въпроса...
                    Мобилния климатик можеда то охлажда и навън под фортсейла..
                    аз имам предвид само монтаж от тях.иначе климатика от техномаркет.цените там хич не са космически.
                    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                    Коментар


                    • #11
                      РЕ:

                      И после да качиш снимки, сигурен съм че ще бъде интересно за всички .
                      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                      Коментар


                      • #12
                        Има си китове за монтаж, всеки който може да си смени маслото, може и да си монтира климатика, без да купува оборудване и материали, със сигурност ще го направи по-мераклийски от външен човек!

                        Коментар


                        • #13
                          климатизация

                          Тамън се канех да пусна една тема по въпроса -
                          има ли някой от форума (или пък проверена фирма)
                          кой(я)то се занимава с клитатици.
                          Нужни са ми за: цялостна климатизация и отопление на къща 200 кв.
                          както и за офис помещения около 500 квадрата.

                          Коментар


                          • #14
                            Slick, съвет, не питай за мнение монтажници, отиди при някой печен, но млад проектант, да ти сметне нещата като хората..
                            В Рувекс работи едно момче - Николай и негов колега, който е оффроудист, иди при тях - за никакви пари ще ти направят професионални сметки, няма да си скубеш косите после...
                            Инсталаторите понякога забравят, че монтажа е само реализация на инженерните познания, ако ставаше така нямаше тоя занаят да се учи по 5 години в университета!
                            Монтажа на климатик е фасулска работа, иска малко оборудване и елементарни познания, повечето фирми за климатизация всъщност са обикновенни монтажни фирми, но създават лъжливо впечатление за голяма компетентност!

                            Коментар


                            • #15
                              Ако търсиш най-добро и ефективно първо търсиш да е инвертер - имат по-високо КПД от останалите
                              Иначе като марки - Тошиба, Митсубиши и Фуджитсу - това са водещите в сектора
                              Миналата есен слагахме вкъщи и проучвах доста дълго пазара и се консултирах....и трябва да ви кажа, че има страшно много ментета и "оригинали" от Китай, трябва много да се внимава....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X