Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обиколка на Черно море (по суша)...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обиколка на Черно море (по суша)...

    Това пътуване е вдъхновено от Черноморското приключение на Димо, Дафин и Дърк от 2008-ма. Обмисляме го вече една година и беше отложено във времето за неопределен период, заради липса на време. Първоначалните планове включваха само Крим и Сочи и обратно.

    Преди две седмици, обаче се оказа че ще успеем да намерим 23-25 свободни дни от средата на Август и пак прегледах всички източници за възможността за минаване през Грузия и Абхазия. И ако преди 6 месеца ситуацията за минаване по суша между Грузия и Абхазия оставаше неясна, то сега нещата изглеждат доста по-добре. Всички информации в момента сочат, че няма проблем с влизането в Абхазия от Грузия по суша (моста на река Ингури) и последващо влизане в Русия. Всъщност това е и най-трудния момент в цялото пътуване - неяснотите между Абхазия и Грузия. Хубавото е че прочетох за няколко човека, които са минали без никакви проблеми от там, а след около месец едни финланци трябва да влязат в Абхазия през пункта Ингури. Заради невъзможността да се влезе в Грузия от Абхазия трябва да се кара обратно на часовникавата стрелка около морето. Не искам да ползваме ферибота Трабзон - Сочи заради мизерията и безумната му цена. Със сигурност ще е по-бързо, по-интересно и по-евтино ако се кара по сушата, пък и тогава обиколката ще е пълна.

    Прегледал съм и продължавам да преглеждам всичко писано за региона, но приемаме всякакви точки, координати, тракове и напътствия за интересни места по маршрута. Има доста хора, които са карали по турското черноморие и със сигурност знаят хубави места за гледане, палатки и хотели...
    LZ2NKM

  • #2
    От: Обиколка на Черно море (по суша)...

    Eто и потвърждението от "посланика" на Абхазия

    Dear Mr.N.Kitanov,
    Sure, you can come to Abkhazia from Georgia and then go to Russia but this is possible if you don't enter Georgia after your trip since Georgia considers it a violation of their extravagant law and border formalities. They consider that crossing from Abkhazia to Russia and vice virsa as elligal.
    Please make sure that you have Russian visas to enter russia Russia form Abkhazia.
    Have a nice trip.

    Best Regards,
    Omer Mersan-Marshan

    Representative of the Republic of Abkhazia in Bulgaria and Balkan Countries
    LZ2NKM

    Коментар


    • #3
      От: Обиколка на Черно море (по суша)...

      А дано! Аз миналата година го мислех, но тогава варианта беше само през Верхний Ларс - единствения пункт между Грузия и Русия който тогава можеше да се използва!!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        От: Обиколка на Черно море (по суша)...

        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
        А дано! Аз миналата година го мислех, но тогава варианта беше само през Верхний Ларс - единствения пункт между Грузия и Русия който тогава можеше да се използва!!
        Всъщност Верхний Ларс не знам да може да се ползва за нас. Пункта е отворен едва от миналата година, но само за граждани на държавите от CIS. Лятото на 2010 едни унгарци са се опитали да минат оттам, но след 4 часови разправии, с тях е бил и консула на Унгария в Грузия, предлагали са пари и т.н., не са ги пуснали и са се върнали в Трабзон: http://www.horizonsunlimited.com/hub...5-4#post318688
        Верхний ларс е хубаво място, но съм абсолютно сигурен, че от там няма път за нас. Аз мислех евентуално разходка по пътя нагоре (Грузинския военен път) до КПП-то, но няма да има време и за това...Пък и това е Южна осетия, Цхинвали е наблизо. В момента най-лесния и достъпен начин си остава моста на р. Ингури. Май има и по-източни варианти през Дагестан и Чечня, но там е вече много рисковано.
        LZ2NKM

        Коментар


        • #5
          От: Обиколка на Черно море (по суша)...

          Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
          Всъщност Верхний Ларс не знам да може да се ползва за нас. Пункта е отворен едва от миналата година, но само за граждани на държавите от CIS. Лятото на 2010 едни унгарци са се опитали да минат оттам, но след 4 часови разправии, с тях е бил и консула на Унгария в Грузия, предлагали са пари и т.н., не са ги пуснали и са се върнали в Трабзон: http://www.horizonsunlimited.com/hub...5-4#post318688
          Верхний ларс е хубаво място, но съм абсолютно сигурен, че от там няма път за нас. Аз мислех евентуално разходка по пътя нагоре (Грузинския военен път) до КПП-то, но няма да има време и за това...Пък и това е Южна осетия, Цхинвали е наблизо. В момента най-лесния и достъпен начин си остава моста на р. Ингури. Май има и по-източни варианти през Дагестан и Чечня, но там е вече много рисковано.
          Хъм! Може и да си прав - така и не стигнах до там! Макар, че аз щях да мина - имам и руско гражданство! А по-източни варианти нямаше, май и сега няма! Имам впредвид директно от Грузия! Но през Азърбейджан май може! Но става много голям кръг! Иначе в Дагестан не е толкова страшно!
          Ето тук за пътуване от Русия през Азърбейджан в Грузия:
          http://www.avtoturistu.ru/blog/otchety/1417.html
          Последно редактирано от Skorpion_BG; 13-06-11, 08:26.
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            От: Обиколка на Черно море (по суша)...

            Поздравления за начинанието!
            "Дългата" обиколка /Русия, Дагестан, Азърбейджан, Грузия/ не е толкова страшна, стига човек да има времето,
            търпението и нагласата за такова "извъневропейско" пътуване.
            През Март тази година, една симпатична млада двойка от Краснодар ми гостува точно след такава обиколка.
            Поради ранното им тръгване, Крестовый перевал беше затворен поради лавини, та обиколиха през Каспийско море.
            Тук започнаха разказа си, дано го довършат.

            Успех на проекта!!

            п.п. Анатоли, да вземем да се видим на по бира, а?

            Коментар


            • #7
              От: Обиколка на Черно море (по суша)...

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              Хъм! Може и да си прав - така и не стигнах до там! Макар, че аз щях да мина - имам и руско гражданство!
              В такъв случай ще минеш лесно и на Ингури, и на Верхний Ларс. Аз бих избрал може би "военния път".
              LZ2NKM

              Коментар


              • #8
                От: Обиколка на Черно море (по суша)...

                На някой да му се намира пътна карта на Грузия и на Русия (Краснодарски край)? Не мога да намеря никакви карти онлайн, а искам да прегледам разни опции...
                LZ2NKM

                Коментар


                • #9
                  От: Обиколка на Черно море (по суша)...

                  В Amazon (UK) има пътна карта на Кавказ- Грузия, Армения и Азърбайджан:
                  http://www.amazon.co.uk/gp/product/3...sr=8-1&seller=
                  Мога да я поръчам още сега на мой приятел в Лондон и на 5 Юли картата ще бъде в Бургас.
                  Карта на Русия ще намерите по-лесно.
                  There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                  No wahalla.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обиколка на Черно море (по суша)...

                    На Русия (Краснодарски район) картата я имате от мен Прясна, прясна ... миналогодишна.
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Обиколка на Черно море (по суша)...

                      Благодаря. В амазон не бях проверил. Сега ще си я поръчам, няма нужда да те занимавам.

                      Димо, благодаря. Сложи картата в куфара и като се видим другата седмица ще я взема.
                      LZ2NKM

                      Коментар


                      • #12
                        От: Обиколка на Черно море (по суша)...

                        Мога да помогна с подробен атлас на Русия,
                        включително и ако те интересуват авиационни карти на района.
                        Има наличен и още по-подробен атлас на Краснодарския край и Адигея.
                        На Украйна също, но за там нямате нужда, имате два три леви и толкова десни завоя.
                        нула осем 88 девет 78 едно 88

                        Коментар


                        • #13
                          От: Обиколка на Черно море (по суша)...

                          Имам пътна карта на Грузия от 2004г, която мога да предоставя

                          Коментар


                          • #14
                            От: Обиколка на Черно море (по суша)...

                            Благодаря. Ще се разберем на лични.
                            LZ2NKM

                            Коментар


                            • #15
                              От: Обиколка на Черно море (по суша)...

                              Вече имаме руски визи и разрешителни за влизане в Абхазия през чекпойнта на р. Ингури. Разрешителните нещо се забавиха, но все пак ги пратиха навреме без допълнителни въпроси. До 1 седмица един финландец трябва да мине от там с мотор и ще знаем дали има някакъв проблем... По моторите има разни дребни неща за оправяне и консумативи за смяна, но до 15 август всичко трябва да е наредено.
                              LZ2NKM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X