Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване 10-14 август 2011 г. - природа и събори .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване 10-14 август 2011 г. - природа и събори .

    Така.... въпреки глада, мизерията и всичко останало ( странно , ама от няколко години май все така е при мен...) , ще се опитам да се повозя активно-некомерсиално-адвенчър-социално и т.н. , за да не замре традицията (демек - жив е той, жив е! ) . В тон с минорното представяне е и времетраенето и километрите – 4 дни , 1300 км . Всъщност за мен са 1800 , но заради удобство на бъдещи спътници , картата е съставена със стартова и крайна точка София. Дата – 10-14 август 2011 г. – сряда до неделя, с минимален толеранс.

    План ( това от мен звучи подвеждащо ) :

    1ден.От София , през Калотина – минаване в Сърбия, и близо до Косовската граница , парк Копаоник , после надолу към Черна гора , през планините – до Жабляк – нац.парк Дурмитор. Традиционно дълъг маршрут за първи ден – около 600 км . Спане в хотел или къща под наем (около 15 Е макс.) .
    2ден.Обиколка на района , за която си имам отделен собствен план , но той си е специфичен – мястото е разкошно , така че и без някоя предварителна идея, има какво да се види.Спане + вечерно парти (примерно).
    3ден.Отправяме се към Гуча(Сърбия) – има фестивал на духовата музика, през знайни(Каньона Увац например) и незнайни красоти – 250 км. макс., спане на палатка/и.
    4ден.Зайчар(Сърбия, на 10 км от Бг границата, под 250 км.) – мотосъбор , организиран от мои приятели и традиционната китариада – страхотно озвучаване , сцена , над 20 групи , парково място с басейн и т.н.Спане – палатка/и.

    Всеки може да си сметне разхода за бензина + начина и възможностите за харчене , мога само да кажа че местата и събитията , които споменах си струват наистина , и могат да се видят/усетят на много ниска цена.За въпроси и идеи – моля !

    http://maps.google.bg/maps/ms?ie=UTF...,10.755615&z=7

  • #2
    От: Пътуване 10-14 август 2011 г. - природа и събори .

    Внимавай по пътя от Беране до Колашин, преди три години имаше свлачища:

    Драго знае по-добре, ние минахме по асфалта: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=83421
    Последно редактирано от cek; 27-05-11, 17:18.

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване 10-14 август 2011 г. - природа и събори .

      Гоше, звучи чудесно, имам нужда от точно такова, ако сколасам с мотор и време ще се включа.

      Коментар


      • #4
        От: Пътуване 10-14 август 2011 г. - природа и събори .

        Колега, на мен също ми се струва много атрактивно, тъи като нямам възможност за по-дълги отсъствия и трипове. Ако мога да си осигуря отпуска и ме приемете можем да си правим компания. BTW по Герговден повторих твоето пътуване до Метеора, но по маршрут Бургас-Свиленград-Александропули-Кавала-Солун-Метеора и обратно. 3 дни - 1700 км.
        BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
        LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
        Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

        Коментар


        • #5
          От: Пътуване 10-14 август 2011 г. - природа и събори .

          Ако пътувате по пътища, подобни като на снимката по горе, е изкушаващо.
          Gnome Rhone AX2 800 1938
          Yamaha XT600Z 1VJ 1986
          Husqvarna Te 510 1989
          Argvmentvm ad novitatem

          Коментар


          • #6
            От: Пътуване 10-14 август 2011 г. - природа и събори .

            Даденият маршрут е 100% асфалт . Пътищата в Черна гора са теснички , но живописни . Около масива на Дурмитор има макадамови участъци , но както споменах , планът ми за там е отделна точка от пътуването , изисква малко по здрави нерви и непукизъм , подклас мотор туристическо ендуро се вписва добре в него , но мисля че няма да е проблем за каквото и да е двуколесно . За по лежерно настроените има страхотни асфалтови алеи около централният масив, езера , гори и т.н. , по нета може да се уверите, ще пусна и аз някои снимки за потвърждение. Другите места са ясни - два фестивала от сериозен мащаб.Няма вариант за лавиране , освен да се добавят дни, за който има възможност . От друга страна има достатъчно време за планиране до средата на август.Понеже получих въпроси относно изискванията , ще напиша - зелена карта и задграничен паспорт , като второто е пожелателно , и не е проблем да се пътува и само с ЛК. В Монтенегро валутата е евро, в Сърбия динар ( 104 Д - 1 Е ), цените са сходни с нашите, езика разбираем. Поради различна финансова възможност и изискване на пътуващите, не мога да кажа бюджет , но 100 лв на ден ако се смята , ще е реално+резерв в кредитна карта например -по добре да остане, от колкото да няма... На фестивала в Гуча не съм ходил , за мотосъбора и китариадата - вход 5 Е , басейн - 1 Е .

            Коментар


            • #7
              От: Пътуване 10-14 август 2011 г. - природа и събори .

              Гоше, аз може да пусна с теб, но както винаги ще знам предишния ден...
              You'll never find out - I got no key hole....

              Коментар


              • #8
                От: Пътуване 10-14 август 2011 г. - природа и събори .

                То идеята тук е 3 в 1 , но и да стане нещо , поне за Зайчар или Гуча мисля че ще успееш .

                Коментар


                • #9
                  От: Пътуване 10-14 август 2011 г. - природа и събори .

                  Малко детайли , за по мързеливите
                  По пътя има доста такива участъци , най-вече за в Черна гора:



                  Около Дурмитор - каньони and more ... аз съм пристрастен .









                  Малко от Сърбия , по пътя към фестивалите :



                  Гуча ...





                  Зайчар :



                  Басейна в парка за 1 Е ...



                  И т.н.

                  В общи линии , неангажираща особено много с време и пари обиколка , но предлагаща доста емоции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътуване 10-14 август 2011 г. - природа и събори .

                    Със снимки 3 и 7 ме нави...
                    You'll never find out - I got no key hole....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пътуване 10-14 август 2011 г. - природа и събори .

                      По последни данни , китариадата( Зайчар) е преместена една седмица напред (5-6 август) ,и най-вероятно и мотосъбора ще бъде тогава, макар че на сайтовете си стои старата дата. Ако някой го притеснява това - да си знае ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пътуване 10-14 август 2011 г. - природа и събори .

                        В събота ще се тръгва от София - 10:00ч на Екото на България - тръгване към 10:30. Аз мисля да мина през сръбско - Пирот-Княжевац-Зайчар. Който желае да заповяда.

                        п.п. Става въпрос само за събора и китариадата в Зайчар. Другото ще е отделно пътуване.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пътуване 10-14 август 2011 г. - природа и събори .

                          Такааа...
                          Инфо за интересуващите се - китариадата/събора в Зайчар е история , остава основната част. Поради факта че споменатото събитие вече мина, в плана се отвори дупка, която мисля да запълня с ходене до Черногорската ривиера - в частност - Будва. Плана придобива формат ---> море , планина , събор Гуча . Във вторник ще съм в София пакетиран , сряда сутринта 5 ч. - "Лукойл" , пътя за Калотина ( Божурище) .

                          На карта изглежда приблизително така :

                          http://maps.google.com/maps/ms?msid=...92644,3.422241

                          , но някои пътища ги няма , това е за ориентир .Има вариант да се отскочи до Дубровник. Съответно прибирането от Гуча може да е по стария път , разстоянието не е голямо . 1500 км общо , натоварен първи ден . Няма фиксиран престой или пробег , каране за удоволоствие. о884-8ооЗ15 - Георги. skype : geofkg .
                          Последно редактирано от go6o; 07-08-11, 18:09.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пътуване 10-14 август 2011 г. - природа и събори .

                            Зайчар 2011, малко снимки от мястото на събитието.

                            http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=1&theater

                            http://www.facebook.com/media/set/?s...349.1427176892
                            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пътуване 10-14 август 2011 г. - природа и събори .

                              И това пътуване е вече в историята... благодарности на участниците.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X