Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля помогнете за изработване на точна анкета относно интересът към темата оцеляване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля помогнете за изработване на точна анкета относно интересът към темата оцеляване

    Уважаеми колеги,

    Понеже в тази тема:
    Философия на оцеляването


    се повдигнаха интересни въпроси, намирам за смислено, заедно да изработим анкета, с която точно да определим отношението по темата от участниците тук. Моля дайте Вашите предложения за въпроси в анкетата...


    Пример:


    1. Няма шанс да се случи каквото и да е катастрофично, което да ме касае лично, сега или в обозримото бъдеще.
    2. Има малък шанс за катастрофа, която да ме засегне, но това е малко вероятно и не е повод за безпокойство.
    3....
    VPetrov.photography

  • #2
    От: Моля помогнете за изработване на точна анкета относно интересът към темата оцеляв

    Не искам да се замислям, каквото е писано.

    Коментар


    • #3
      От: Моля помогнете за изработване на точна анкета относно интересът към темата оцеляв

      ...3. Няма шанс да излъжа късмета си!
      Затова - за да оцелявам в неизвестното утре, първо трябва да оцелея днес.

      Коментар


      • #4
        От: Моля помогнете за изработване на точна анкета относно интересът към темата оцеляв

        Смятам, че въпроса не трябва да се задава директно, защото това явно стресира участниците. По-добре заобиколно и с уловка, нещо като в хипнозата. Например:

        Заглавие на анкетата: "Разчитате ли на българските институции"

        1. В случай на евентуално голямо бедствие бих разчитал много на животоспасяваща помощ и последваща подкрепа от българската армия, червен кръст, полиция и др.
        2. В случай на голям катаклизъм бих разчитал единствено на себе си и на подкрепата на най-близките.
        3. Не вярвам голямо бедствие да се случи скоро. Ние и в момента преживяваме катастрофа...

        Коментар


        • #5
          От: Моля помогнете за изработване на точна анкета относно интересът към темата оцеляв

          3. Техногенна катастрофа с масштаб при който ще засегне всеки един от нас е возможна всеки момент.
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            От: Моля помогнете за изработване на точна анкета относно интересът към темата оцеляв

            Обобщение дотук:

            1. Няма шанс да се случи каквото и да е катастрофично, което да ме касае лично, сега или в обозримото бъдеще.
            2. Има малък шанс за катастрофа, която да ме засегне, но не е повод за безпокойство, няма шанс да си излъжа късмета си.
            3. Има някакъв шанс да се случи катастрофично явление което да ме засегне, но за целта си има институции които ще се погрижат.
            4. Има шанс да се случи катастрофично явление което да ме засегне, но разчитам на своите дух и възможности да се справя. Не е необходимо специално да се подготвям защото не знам за какво и това обезсмисля каквато и да е подготовка.
            5. Има шанс да ме засегне катастрофично явление, се подготвям заедно с най-близките ми, да преживея докато дойде помощта от съответните институции. Подготовката ми включва вещи и знания от първа необходимост и възможност да живеем автономно поне няколко дни до седмица.
            6. Има шанс да ме засегне глобално катастрофично явление и съм готов/готвя се да мога да съществувам автономно поне няколко месеца заедно с близките ми. Инвестирал съм в съответните запаси както и всестранна подготовка.
            7. Има шанс глобална катастрофа в обозримо бъдеще за мен или за моите деца да унищожи цивилизацията във вида в който я познаваме. Подготвям се за автономно съществуване произволно дълго време, както и за изграждане на съответните условия за общност от такива които споделят тази възможност.

            Давайте корекции нататък...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              От: Моля помогнете за изработване на точна анкета относно интересът към темата оцеляв

              Има и още една значима група:
              "Аз (и близките ми) сме подготвени за всичко, ще оцелеем каквото и да стане"

              Коментар


              • #8
                От: Моля помогнете за изработване на точна анкета относно интересът към темата оцеляв

                Обобщение дотук:

                1. Няма шанс да се случи каквото и да е катастрофично, което да ме касае лично, сега или в обозримото бъдеще.
                2. Има малък шанс за катастрофа, която да ме засегне, но не е повод за безпокойство, няма шанс да си излъжа късмета си.
                3. Има някакъв шанс да се случи катастрофично явление което да ме засегне, но за целта си има институции които ще се погрижат.
                4. Има шанс да се случи катастрофично явление което да ме засегне, но разчитам на своите дух и възможности да се справя. Не е необходимо специално да се подготвям защото не знам за какво и това обезсмисля каквато и да е подготовка.
                5. Има шанс да ме засегне катастрофично явление, се подготвям заедно с най-близките ми, да преживея докато дойде помощта от съответните институции. Подготовката ми включва вещи и знания от първа необходимост и възможност да живеем автономно поне няколко дни до седмица.
                6. Има шанс да ме засегне глобално катастрофично явление и съм готов/готвя се да мога да съществувам автономно поне няколко месеца заедно с близките ми. Инвестирал съм в съответните запаси както и всестранна подготовка.
                7. Има шанс глобална катастрофа в обозримо бъдеще за мен или за моите деца да унищожи цивилизацията във вида в който я познаваме. Подготвям се за автономно съществуване произволно дълго време, както и за изграждане на съответните условия за общност от такива които споделят тази възможност.
                8. Аз (и близките ми) сме подготвени за всичко, ще оцелеем каквото и да стане.


                Давайте нататък...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  От: Моля помогнете за изработване на точна анкета относно интересът към темата оцеляв

                  Всъщност повечето хора живея с илюзията, че това което не се е случило в относително близкото минало (примерно след появата на писмеността), няма да се случи днес, или утре. И ако шансът за природна катастрофа, която да се случи в този времеви отрязък, който наричаме съзнателен живот, колкото и невероятно малък да е, все пак си съществува, то вероятността от глобална катастрофа, плод на техническия прогрес и човешката небрежност, нараства с всеки изминал ден.

                  Предвид горното, има още една група - аз съм подготвен до някъде, затова продължавам с подготовката си, но не и близките ми.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля помогнете за изработване на точна анкета относно интересът към темата оцеляв

                    Добавка по телефона:

                    Обобщение дотук:

                    1. Няма шанс да се случи каквото и да е катастрофично, което да ме касае лично, сега или в обозримото бъдеще.
                    2. Има малък шанс за катастрофа, която да ме засегне, но не е повод за безпокойство, няма шанс да си излъжа късмета си.
                    3. Има някакъв шанс да се случи катастрофично явление което да ме засегне, но за целта си има институции които ще се погрижат.
                    4. Има шанс да се случи катастрофично явление което да ме засегне, но разчитам на своите дух и възможности да се справя. Не е необходимо специално да се подготвям защото не знам за какво и това обезсмисля каквато и да е подготовка.
                    5. Има шанс да ме засегне катастрофично явление, се подготвям заедно с най-близките ми, да преживея докато дойде помощта от съответните институции. Подготовката ми включва вещи и знания от първа необходимост и възможност да живеем автономно поне няколко дни до седмица.
                    6. Има шанс да ме засегне глобално катастрофично явление и съм готов/готвя се да мога да съществувам автономно поне няколко месеца заедно с близките ми. Инвестирал съм в съответните запаси както и всестранна подготовка.
                    7. Има шанс глобална катастрофа в обозримо бъдеще за мен или за моите деца да унищожи цивилизацията във вида в който я познаваме. Подготвям се за автономно съществуване произволно дълго време, както и за изграждане на съответните условия за общност от такива които споделят тази възможност.
                    8. Аз (и близките ми) сме подготвени за всичко, ще оцелеем каквото и да стане.
                    9. Ако се случи глобална катастрофа е ясно ще няма да оцелеем, никаква подготовка няма смисъл, да става каквото ще.

                    Давайте нататък...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля помогнете за изработване на точна анкета относно интересът към темата оцеляв

                      .. Най-вероятна е локална катастрофа ( земетресение наводнение пожар) Осигурен съм да не тежа на никого.

                      .. Имате ли сателитен телефон сега, в момента ?
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля помогнете за изработване на точна анкета относно интересът към темата оцеляв

                        Всъщност въпросите са два отделни:

                        1. Може ли да стане глобална или достатъчно значима локална беля от природен, техногенен или социален вид
                        2. Готови ли сме за нея, има ли смисъл да се подготвяме и колко ресурси можем да отделим

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля помогнете за изработване на точна анкета относно интересът към темата оцеляв

                          Дискусията в преходната тема, до голяма степен, освен степента на очакване на кризисна ситуация, застъпваше и колко от свободното си време и финанси, всеки един би бил склонен да инвестира за специална подготовка за подобна предполагаема ситуация.
                          Този аспект не виждам в анкетата.
                          Може би нещо такова:
                          -не влиза в приоритетите ми, подготовка и запасяване за кризисна ситуация, поради ниската вероятност да се случи сериозна такава.
                          -бих отделил известна част от свободното си време и финансов ресурс, за подготовка и запасяване за кризисна ситуация, особено ако намеря съмишленици или организирана вече група.
                          -една голяма част от свободното си време и финансов ресурс, инвестирам в подготовка, запасяване и популяризиране на идеята за оцеляване в евентуалната бъдеща кризисна ситуация.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моля помогнете за изработване на точна анкета относно интересът към темата оцеляв

                            Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                            .. Имате ли сателитен телефон сега, в момента ?
                            В случай на сериозен катаклизъм - Кому ще звъниш по този телефон? - На "112"! И ще функционира ли той изобщо...
                            Това: ГСМ; ГПС и др. под. - Ще са абсолютно безпредметни тамагочита!
                            Последно редактирано от davc; 26-05-11, 20:15.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моля помогнете за изработване на точна анкета относно интересът към темата оцеляв

                              " Всички генерали са подготвени за предишната война!"
                              И аз като тях, не съм подготвен, но ще се боря с каквато и беля да стане. "А ти ще се бориш ли?"
                              А анкета трудно може да се създаде, защото думата бедствие е сложно оплетена.
                              Какво губи даден индивид при: срив във банковия сектор; локална ядрена авария; отнасяне на дома; потапянето му; заразяване на водоизточничите и т.н.? Май не губя много от изброените (поне не толкова, че да се хвърля от терасата, пък и няма да я има), така че ми остава да започна да се боря. Според моята граница на загубите.

                              П.С. Исках да отговоря в тази тема, пък май отговорих за другата.
                              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X