Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телевизия, реклами, празна и неправилен говор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Телевизия, реклами, празна и неправилен говор

    Гледате ли рекламите, които прекъсват филми, новини, че и президенти, за да ни убедят, че няма да сме щастливи, ако не купим дамските превръзки с крилца, луканка Орехите и трябва на всяка цена да си купим новата Нокиа.

    Бяхме само чували, че така правят в Америка. Но не ни се вярваше, че ще прекъснат агента 007, когато арестува руски разузнавач.
    Също и с американските дебели като дюшеци вестници, в които половината страници били реклама.

    Днес най-гледаният у нас "Стъклен дом" се състои предимно от реклами.

    "АКО БЯХ ЦАР..." Т.е. ако зависеше от мен,

    1. Бих пуснал един час реклама преди филма, и един час собствено филм, без прекъсване.

    2. Бих спрял всякакви глупави шоу-та. На първо време Слави!

    3. Вкъщи гледам доста чужди телевизии. Но предпочитам албанската пред португалската.

    4. На говорещите неправилно български език бих дал отначало жълт картон със солена глоба, а при червен картон - да си търси вестник, или да пише мемоари.

    5. Да спре клонирането на телевизиите: бт новини, бт екшън, бт спорт, вт синема...

    Пред телевизора сядам ( по-често лягам) с лист и молив. Записвам си всичко недочуто, интересно, неизвестно. Като ми омръзне телевизора, включвам компютъра и... ви омръзвам. Но и чета полезни неща.
    Обичам историческите предавания. Виасат хистори, Руско-еврейската RTVi, руската Канал 1, От българско по-българско по СКАТ с Божидар Димитров.
    Новините: щт(Щ)ракам в 19.00 Евронюз, БТв, Нова , CNN, китайската CCCtv. Така получавам кратко, но проверено мнение за световните събития. А после коментирам във Форума.
    Много често вземам думата и ви омръзвам, но какво да правя - маса свободно време.

    А вие?
    Последно редактирано от Goblin; 18-05-11, 16:24.

  • #2
    От: Телевизия, реклами, празна и неправилен говор

    Симе, аз филми по ТВто гледам само от ДВДто през флашката. Торентите за какво са?
    И са без дублаж, а и повечето с 5+1 звук.
    Последно редактирано от Пенчо; 18-05-11, 16:17. Причина: доп

    Коментар


    • #3
      От: Телевизия, реклами, празна и неправилен говор

      Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
      ...
      Днес най-гледаният у нас "Стъклен дом" се състои предимно от реклами.
      "АКО БЯХ ЦАР..." Т.е. ако зависеше от мен,
      1. Бих пуснал един час реклама преди филма, и един час собствено филм, без прекъсвоне.
      2. Бих спрял всякакви глупави шоу-та. На първо време Слави!
      ...
      Стъклен дом - най-гледан у нас филм - от бабичките. За мен е безумно тъп!
      Слави правеше добро шоу, ама напоследък го домързя. Щом е сметнал, че обичаме да гледаме танци и песни - добре. Аз го зачеркнах от гледаемите предавания.

      Та... въпрос на вкус.

      п.с. Да се спре това, да се пусне онова... май не си се отърсил от Онова време. Кой ще решава кое ми е интересно?
      А иначе гледаш прогнила капиталистическа класова пропаганда, а?

      п.с.2 Единствено за рекламите съм съгласен с теб. Безумно тъпи са, и в досадно голямо количество.
      Последно редактирано от Rabin; 18-05-11, 16:30.

      Коментар


      • #4
        От: Телевизия, реклами, празна и неправилен говор

        Здравейте
        Моето мнение е ,че дамски превръзки,препарати против гъбички плесени и други гадости в банята и по краката,лекарства срещу диария,и разни други реклами който ме дразнят,а и хората около мен нямат място в най-гледаното време.Защото обикновенно най-гледаното време съвпада с вечерята в къщи.Знам,че става въпрос за пари обаче би трябвало да има и някъква етическа мярка. Бате Симеоне ако гледаш разни AXN канали там да видиш за какво рекламно време става въпрос , обикновенна серия от някой сериал 60 минути с рекламите сигурно без реклами е максимум 45 минути.
        ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

        Коментар


        • #5
          От: Телевизия, реклами, празна и неправилен говор

          Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
          .....
          "АКО БЯХ ЦАР..." Т.е. ако зависеше от мен,

          .....
          Добре е, че не зависи.

          Рекламите движат медиите и телевизията и печатните издания и радиата и интернет медиите.
          Ако на някой не му се гледат реклами има "Pay-per-view", но май всички предпочитат да гледат реклами отколкото да плащат и да гледат без реклами.
          Аз лично нямам против рекламите (особено от групата на bTV),мога спокойно да си се навечерям, да отскоча до магазина и други полезни неща.
          За тъпите шоу програми и сериали - тъпи са за някои, и интересни на други, хубаво е че има избор.

          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
          ......п.с.2 Единствено за рекламите съм съгласен с теб. Безумно тъпи са, и в досадно голямо количество.
          Замислете се колко тъпи реклами са ви се набили в главите, и колко умни сте запомнили

          Първоначално публикуван от константин трендафилов Преглед на мнение
          ......
          Все пак и рекламите се развиват, вече поне на мачове (спортни предавания) не показват чисто женски реклами, и по време на "бабешките" сериали няма реклами на бира например.
          Преди години Камен Воденичаров казваше по повод на хората които се оплакват какво гледат (и не сменят канала) "Тъпият човек гледа тъпа телевизия"

          Коментар


          • #6
            От: Телевизия, реклами, празна и неправилен говор

            Недолюбваният от много Слави има такъв лаф:"Негово величество зрителят има дистанционно.."
            Животът е толкова прекрасен!JEEP Grand Cherokee 5,2

            Коментар


            • #7
              От: Телевизия, реклами, празна и неправилен говор

              Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
              ..
              Замислете се колко тъпи реклами са ви се набили в главите, и колко умни сте запомнили
              ...
              Веднага сменям друг канал, от'де да знам... Но си е досадно!

              Коментар


              • #8
                От: Телевизия, реклами, празна и неправилен говор

                Негово величество зрителя, като усети тъпотията, повярвай ми, хич не се и замисля да остави канала. Директно маха програмата и дълго след това си спомня какви глупости е гледал в шоуто на слави /пример/, като освен че помни, не пуска и да го гледа повече. За радост на всички има интернет, а той убива телевизията и вестниците. И странното е, че те хич не се стараят да си подобрят програмата, а на някакви страни шуробаджанашки принципи са оставили да водят глупаци и пиянки. Всички филми са с дублаж. Единственото което гледам е разните му политически предавания, но гледам да не прекалявам с тях.

                Коментар


                • #9
                  От: Телевизия, реклами, празна и неправилен говор

                  Телевизия много рядко поглеждам. Предпочитам да затъпявам по естествен път.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Телевизия, реклами, празна и неправилен говор

                    Аз лично много се дразня от повишеното ниво на звука по време на рекламните блокове, спрямо нормалното ниво на нещото, което върви..
                    На една новинарска емисия се налаща 3-4 пъти да коригирам силата на звука..

                    Ще си направя дистанционното с адаптер за 220V

                    Коментар


                    • #11
                      От: Телевизия, реклами, празна и неправилен говор

                      Ние пък сме си добре, защото просто спряхме телевизията вкъщи. Новините ги четем, когато имаме настроение за това, в Интернет. Разнообразни гледни точки се намират по-лесно. А и някак не ти оставят толкова тягостно усещане, че целият свят е на свършек, както като изгледаш една новинарска емисия по ТВ. Децата гледат само качествени филми на DVD и компютър. Не се заблейваме по инерция по телевизора, докато вечеряме. И други подобни благини...
                      Сещам се за един лаф на Козма Прутков, звучеше приблизително така: "Кой казва, че човечеството отбелязва напредък? Едно време семейството се събирало около огъня, който светел и топлел от всички страни. Днес се събира пред телевизора, който не топли и свети само отпред"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Телевизия, реклами, празна и неправилен говор

                        И бездруго новите телевизори са със софтуер - моят, доколкото знам е с ядро на Линукс - чудя се дали някой не се е сетил да модне софта така, щото да изключва звука при реклами, или директно да превключва на друг канал. Всичко това може да се префлашне после през USB порта.
                        Ние по принцип не обичаме да даваме пари за софтуер, но точно за такъв съм съгласен да платя.
                        Иначе има опасност телевизорът да излети през прозореца.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Телевизия, реклами, празна и неправилен говор

                          Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                          Много често вземам думата и ви омръзвам, но какво да правя - маса свободно време.

                          А вие?
                          Щудя се защо попадам все на безмислици във форума !
                          Ако имаш проблем със свободното време си намери хоби
                          Аз почти не гледам ТВ ! Все не остава време .......
                          Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Телевизия, реклами, празна и неправилен говор

                            Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                            Щудя се защо попадам все на безмислици във форума !
                            Ако имаш проблем със свободното време си намери хоби
                            Аз почти не гледам ТВ ! Все не остава време .......
                            ========================================================================================
                            Всеки да се Щуди на каквото си иска...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Телевизия, реклами, празна и неправилен говор

                              Ами вие къкво очаквате ? В началото на демокрацията някъде към 1997 година питах един съсед дългогодишен режисьор на ТВ предавания защо от ден на ден нещата стават по комерсиални и лоши та човека без да се замисли ми отговори : Разглеждай всяка телевизия като твоя завод правят се едни инвестиций има бизнес план кога и колко печалба трябва да дойде естествено с минимум производствени разходи .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X