Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане преди покупка на Паджеро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане преди покупка на Паджеро

    След много надежди да имам джип май момента настъпи. С баща ми ще си разделим парите за една машина. Фаворит ни е паджерото, макар че и по други се заглеждам. Сигурно ще го поръчаме от чужбина. Четох във форума за него, но някои неща ми остават неясни:
    1. По старите модели, които НЕ са със Super Select part time ли са или full time?
    2. Разбрах, че има с LSD и с твърд блокаж на задния мост. Има ли без блокаж? Кой от двата блокажа е за предпочитане?
    3. Всички ли дълги бази заводско са с въздушни възглавници?

    Най-вероятно джипа ще е с дизелов 2.5 двигател. Чел съм, че идва малък за късата база. Но ако не се изискват високи скорости ( повече от 100 км/ч) става.
    4. За дългата база как стои въпроса?

  • #2
    От: Питане преди покупка на Паджеро

    1. Парт тайм са.
    2. Има и без блокаж. Както ти харесва и според предназначението.
    3. AirBag-s ли имаш предвид?
    4. За 100 км/ч няма проблем.

    Коментар


    • #3
      От: Питане преди покупка на Паджеро

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      2. Има и без блокаж. Както ти харесва и според предназначението.
      Нямам представа какво ми харесва, т.к. никога не съм карал нещо имащо блокажи. Идеята е колата да се използва като товарна и за разходки в балкана (първоначално леки, пък после накъдето избие)

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      3. AirBag-s ли имаш предвид?
      Не. Доколкото разбрах отзад дългата база не е на пружини, а на въздушни възглавници. Които може да се сменят с пружини и амортисьори. Но не разбрах всички ли са на въздушни или има и заводски с пружини.

      Коментар


      • #4
        От: Питане преди покупка на Паджеро

        В такъв случай може би заден диф с работещо LSD ще ти свърши работа.
        Паджеро 2 отзад е цял мост с пружини, амортисьори и стабилизираща щанга.

        Коментар


        • #5
          От: Питане преди покупка на Паджеро

          Явно съм се объркал с Дискавъри. А Паджерото имало някакви амортисьори с ел. управление на твърдостта

          Благодаря много за бързите отговори

          Коментар


          • #6
            От: Питане преди покупка на Паджеро

            Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
            Нямам представа какво ми харесва, т.к. никога не съм карал нещо имащо блокажи. Идеята е колата да се използва като товарна и за разходки в балкана (първоначално леки, пък после накъдето избие)
            Ако избие после на по-хард "изпълнения" ще търсиш 100% блокаж, така че направо, ако можеш да избираш си вземи с такъв. То и без това при Паджерото заводски има много с LSD и твърд блокаж отзад. Твърдия (100%) блокаж се включва принудително с копче, само когато ти се наложи, а през останалото време си ползваш LSD-то - перфектната комбинация е това .
            Успех!

            Коментар


            • #7
              От: Питане преди покупка на Паджеро

              Добре звучи

              Коментар


              • #8
                От: Питане преди покупка на Паджеро

                Освен това, има на някои Паджера и "един вид" въздушни възглавници, които обаче се използват за нивомат - промяна на височината на окачването. За него също си има копче, с което се регулира височината, иначе самото окачване си е конвенционалното за Паджеро (независимо с надлъжни торсиони отпред и цял мост на пружини отзад).
                За мен това също е уникална "благина" (този нивомат), лошото е, че се среща сравнително рядко.

                Коментар


                • #9
                  От: Питане преди покупка на Паджеро

                  Аз имам 2 Pajero-та, по отношение комфорт-проходимост за мен е перфектната кола.
                  Освен това има части под път и над път и са евтини.
                  Според мен правилно си се насочил.

                  Успех в покупката

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане преди покупка на Паджеро

                    За сега ме офертират за L200, другата седмица ще го видя. Но ми идва малко дълго и се надявах да минеме по-тънко. А иначе за товарен ще ни е перфектен

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане преди покупка на Паджеро

                      Струва ми се, че не може да се очаква LSD на оффроудър над 10-тина годишен да бачка. За джип: само 100% твърд блокаж.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане преди покупка на Паджеро

                        Първоначално публикуван от ф-008 Преглед на мнение
                        Струва ми се, че не може да се очаква LSD на оффроудър над 10-тина годишен да бачка. За джип: само 100% твърд блокаж.
                        И защо да не може? Едното правилно масло с правилна добавка и навременни смени... Страните като нашата, в които колите се "поддържат" масово на принципа "най-евтиното е най-добро", от пишман механици въоръжени с китайски инструменти и голям чук, не са чак толкова много вече.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане преди покупка на Паджеро

                          Казах "струва ми се". Поне от практиката до момента съм се сблъскал с доста неработещи всъщност LSD-та. А, че може и да е работещ на конкретен джип то това е ясно. А и това което казваш колега, че вече автомобилите се поддържат добре не знам колко се отнася за джип на 15-20 години - просто щото е с дълга монтьорска история.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане преди покупка на Паджеро

                            A как се проверява дали LSD-то работи?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане преди покупка на Паджеро

                              вдигаш на подемник и въртиш едното задно колело...след което пишеш тук ,накъде се е завъртяло другото и получаваш отговор работи или не
                              куче или вълк?
                              в клетка ,или свободен?
                              въпрос на личен избор.
                              Вихрен Илиев
                              0888249888
                              blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                              Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X