Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добри всесезонни гуми 17"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Добри всесезонни гуми 17"

    Здравейте,

    моля препоръчайте добри всесезонни гуми за каране 90/10% онроуд/офроуд. BF Goodrich (както и някои други марки) отпадат, защото не предлагат 235/65/17. Прекалено голям компромис ли е да се кара с АТ по асфалт. От друга страна ми се иска да имам и горе долу приличен офроуд и снежен грип и затова клоня към тях.

    Чудя се между:

    CONTINENTAL CONTICROSSCONTACT AT - водят ги летни ама като са АТ стават ли за зимата? Моля за лични наблюдения.

    GENERAL GRABBER AT - пак ги водят летни ама съм чул, че много хора карат целогодишно с тях

    PIRELLI S-A/T

    Lassa Competus 4x4

    Kumho Ecsta ATX KL12

    GOODYEAR VECTOR 4 SEASUV

    Благодаря, предварително за отговорите и ако имате наблюдения над други марки и модели, моля споделете.

  • #2
    От: Добри всесезонни гуми 17"

    Колеги, никой ли няма наблюдения от посочените модели гуми?

    Коментар


    • #3
      От: Добри всесезонни гуми 17"

      Ако обичаш да караш бързо, АТ са компромис, заради по-твърдия борд ще свирят по завоите. От тези изброените Ласата май са най-евтини, но и казваха колеги, че на по-тежки машини се износвали по-бързо. Това последното на Гудиър дали е АТ - по прилича на лятна гума с този посочен V-образен грайфер ще е супер за по-динамично каране.
      За Kumho Ecsta ATX KL12 мога да кажа, че на асфалт спират потресаващо бързо, пак поради V-образната шарка. Малко са шумни, приятно мек каучук и доста добра цена.

      П.П. Защо не си включил Yokohama Geolandar, Michelin Lattitude Cross или Bridgestone AT Revo II или нямат този размер? Ако питаш мен - взимай някоя от тези трите. За втората твърдят, че е АТ гума от "трето" поколение - т.е. би трябвало да е по-добра и на пътя и извън него.
      Александър

      Коментар


      • #4
        От: Добри всесезонни гуми 17"

        Мерси за отговора. Michelin Lattitude Cross или Bridgestone AT Revo II са ми малко скъпи. Kumho Ecsta летни имам на БМВто и са супер, но са малко меки за офроуд.
        Засега съм се спрял на тези General Grabber AT (това е най-новият им модел след АТ2). Отзивите от чужбина са впечатляващи, а и цената от 230лв. за 235/65 R17 е без конкуренция.

        Тъй като качествата им са почти идентични с Grabber AT2, ще се радвам ако някой сподели личните си впечатления от тези гуми. Най-вече как са на сняг и асфалт (сух/мокър). За офроуд е ясно, че стават, доста ги хвалят. Разбира се за среден офроуд, нищо екстремно.
        Благодаря за мненията.

        Коментар


        • #5
          От: Добри всесезонни гуми 17"

          Maragoni maxo 4x4 или Good Year Wrangler HP All weather. И двете са всесезонни.

          Коментар


          • #6
            От: Добри всесезонни гуми 17"

            Kumho Ecsta ATX KL12 - това е гумата за теб, ако търсиш евтино + всесезонна гума.
            Ако търсиш по-добри офроуд качества - генерала.
            Александър

            Коментар


            • #7
              От: Добри всесезонни гуми 17"

              Аз нещо не съм по компромисите, а и за тея предполагаеми 10 % по черно, сякаш няма смисъл от всетеренна, само по-здрава асфалтова и съответно летни/зимни. Ако можеш да си го позволиш, един комплект МТ ако ще караш насам натам по чукарите повечко. Ако обаче само за леки черни пътчета си говорим, няма смисъл да си жертваш пътното поведение на колата за няколко часа месечно по черни пътища.

              Коментар


              • #8
                От: Добри всесезонни гуми 17"

                Аз затова му препоръчвам Kumho-то - те са по-скоро всесезонни, нямат нищо всетеренно в тях и наистина имат чудесно пътно поведение.
                Александър

                Коментар


                • #9
                  От: Добри всесезонни гуми 17"

                  А зимата как са Kumho-то, имат ли сносен грип на сняг, студен асфалт, лед и т.н.?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Добри всесезонни гуми 17"

                    Едва ли. Никоя всесезонна или АТ гума няма, поне в сравнение с истинските зимни гуми. Мишлена ги хвалят, че имали, но те пък са по-скъпи, но гледам доста джипки, че са сложили такива.
                    Александър

                    Коментар


                    • #11
                      От: Добри всесезонни гуми 17"

                      Нов Гудиър МТ/R има страхотен грип на сняг, дори лед, много е мек. На мокър асфалт е зле обаче. И не е всетеренна, въпреки че се доближава до това повече от всички АТ гуми, които се сещам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Добри всесезонни гуми 17"

                        Тъкмо и аз щях да кажа, че най-добрата гума е новата. Просто няма начин след като покараш едно лято, да не се изпече гумата и вече не е същата. Въпроса вече е в сместа колко е качествена и колко време ще запази свойствата си. Ако ме питаш - отиваш на място, пипаш, гледаш и взимаш. Ако Marshal (Кумхо) са с най-добрата цена да ги взима колегата - няма да съжалява, освен ако не реши да пробва колко е проходимо черокито в някоя дълбока кал. И да гледа ДОТ - да са преснички. Оттам нататък - безаварийни и приятни километри. На скоро гледах един гранд с ЛАСА Компетус - не изглеждаше никак зле, и определено турските гуми за цената си са най-доброто на пазара - каучука им е страхотен.
                        Александър

                        Коментар


                        • #13
                          От: Добри всесезонни гуми 17"

                          Помисли за Toyo open country, но за наличности в конкретния размер трябва да провериш.
                          Life is too short to drive dull cars!

                          Fight global warming !
                          ... turn on your A/С !

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Добри всесезонни гуми 17"

                            Аз тази година карах с Cooper Discoverer зимни, и направо съм очарован от тях. Добра зимна гума, а в гората се представяше по добре от Goodyear Wrangler AT, и то доста по добре, драпаха добре и на сняг и относително на кал. Ако има в твоя размер такива ти ги препоръчвам.
                            Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                            http://www.facebook.com/JeepBG
                            LZ1GGC

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: Добри всесезонни гуми 17"

                              Можеш да погледнеш и Hankook RF10 (Dynapro-AT`m).

                              Вече около 5 месеца съм с такива (31х10.5х15) и съм очарован от поведението им на всякаква настилка и условия, като само в кал не съм успял да ги завра още. Бях споделял впечатления в темата за AT-гуми 2010.
                              Цената им определено е сред най-ниските, като качеството и поведението им е доста по-добро от BF Goodrich AT или General Grabber AT, поне според всички прочетени отзиви отвъд океана.
                              Ето и клипче: http://www.youtube.com/watch?v=wWQ7UuwhKW8 и някакъв тест
                              Последно редактирано от VoyagerX; 15-04-11, 01:47.
                              Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X