Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за първия ми джип ....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети за първия ми джип ....

    Здравейте, надявам се бъдещи колеги. Досега съм карал само автомобили,сега сме се наканили да купуваме малък джип Сузуки Витара 93-94 1.6. Причината е ,че ще се ползва за разходка и жената да се учи да кара,че отскоро е шофьорка. Интересева ме какво да гледам преди покупката,как се разпознава дали има проблеми с 4х4 . Мога ли да разчитам на ,някой понеже съм набелязал в Габрово един за съдействие и оглед. Благодарности за отговорите предварително. Надявам се и скоро повече активност след като го купя.
    Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
    0885544754 Светослав Стоянов

  • #2
    От: Съвети за първия ми джип ....

    Инфо тук : http://offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=78

    Коментар


    • #3
      От: Съвети за първия ми джип ....

      От това ,което изчетох все повече си мисля ,че Витарата ще е новата ми играчка. А същевременно да попитам за Киа Спортидж какво Ви е мнението и кое от двете е за педпочитане?
      Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
      0885544754 Светослав Стоянов

      Коментар


      • #4
        От: Съвети за първия ми джип ....

        Здравей и добре дошъл, колега.
        Оставам с впечатлението, че си от Габрово.
        Там има много хора, разбиращи от джипки, дано се отзове някой за помощ.
        Изборът ти е добър, остава да попаднеш на запазен екземпляр.
        Успех!
        Life is too short to drive dull cars!

        Fight global warming !
        ... turn on your A/С !

        Коментар


        • #5
          От: Съвети за първия ми джип ....

          Не съм от Габрово , от В.Търново съм но в габровско харесах една Витара и ще прескочим да я гледаме. Дано да случим.
          Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
          0885544754 Светослав Стоянов

          Коментар


          • #6
            От: Съвети за първия ми джип ....

            Колега,първо погледни обичайните неща като при леките коли-покарай,ослушвай се за шумове,виене,стържене ,а също така покарай и по неравен път за да изпиташ окачването!Включвай на всичките режими и пак се ослушвай!Чуй как работи мотора-шумен ли е,пуши ли от аспуха/сиво,черно или бяло/,прекъсване?!Погледни и двата кардана ли са на място-без майтап,че във форума имаше колега който къпи джипка без преден кардан без да е видял!Ръжда по рамата и т.н!Първоначално пипни мотора да видиш дали умишлено не са го палили ,за да го подгреят!Желателно е да е студен !Има и още неща,но не се сещам в момента!Успех!
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #7
              От: Съвети за първия ми джип ....

              Смятам, че няма да се получи по този начин! Колегата С.Стоянов е писал, че досега е карал само лек автомобил, със сигурност "нормалните" шумове от джипката ще го притеснят. Отделно, всеки модел автомобил си има специфики, та в случая/аз минах по този път/ съвета ми е - вземи със себе си при огледа колега, карал Витара, ще ти е от полза! Желая успех!
              "Make love, not war!"

              Коментар


              • #8
                От: Съвети за първия ми джип ....

                Преди време избирах между Кия, Витара и още няколко. Между кията и витарата избрах първото заради по-доброто возене на Киа-та. Разликата е, че Киа-та е на рама а Витарата не е и да тръгнеш с нея на дълъг път не е много приятно изживяване
                От Киа-та съм страшно доволен, до сега не съм се возил така. Мога да кажа даже, че по черен път вози по-добре отколкото по асфалт
                В началото докато избирах някои беше написал, че които веднъж се е качил на джип трудно се връща на лека кола. ПРАВ Е!
                Тези дни се возих на няколко леки коли, имах чувството, че съм карам седнал скейтборд по асфалт.... Едно, че е много ниско и второ, всяка неравност се усеща...

                Коментар


                • #9
                  От: Съвети за първия ми джип ....

                  И аз станах фен на Спортиджа, макар случайно да попаднах на него.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвети за първия ми джип ....

                    Моята Киа Спортидж я купих също съвсем случайно преди 6 месеца и сега ако трябва да избирам отново ще си купя Киа! Прекрасна джипка е!
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвети за първия ми джип ....

                      Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
                      Разликата е, че Киа-та е на рама а Витарата не е и да тръгнеш с нея на дълъг път не е много приятно изживяване
                      ...Невежеството не е грях, но вкарването в заблуждение е...! Надявам се, грешката е от невнимание! Ако не, легни под първата срещната Витара и се самообразовай! Поздрави!
                      "Make love, not war!"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвети за първия ми джип ....

                        [QUOTE=noel;1492329] Разликата е, че Киа-та е на рама а Витарата не е
                        Сигурен ли си?
                        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвети за първия ми джип ....

                          Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
                          .. Разликата е, че Киа-та е на рама а Витарата не е и да тръгнеш с нея на дълъг път не е много приятно изживяване
                          Махането на рамата при Витарата с цел олекотяване ли е?
                          Съветвам те да трупаш експириънс от живота а не от кой какво казал в бръснарницата.
                          Колко дълъг път си минал с Витара и колко с Киа?
                          Между другото преспапието на бюрото ми е парче от колянов вал на Киа - собственокрачно строшено, без зор.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвети за първия ми джип ....

                            Може да съм се объркал... Защо тогава друса?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвети за първия ми джип ....

                              С какво се друса?
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X