Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha Power Valve System (YPVS)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yamaha Power Valve System (YPVS)

    Някой може ли да ми каже как да си риголирам клапите че нещо маи не са наред.Неможе да се ицеди до край и почва да прекасва.Или пак ако някой знае от какво е това нека помогне.10x

  • #2
    Форе трябва ти нов мотор мой човек.

    Коментар


    • #3
      ами свалил ли си ги да ги почистиш
      най често проблема е че се натрупва нагар и започват да затягат и се движат трудно
      освен това в крайният стадий на зацапването не могат да идат на крайно отворено положение

      Коментар


      • #4
        А сервото исгурен ли си че работи, аз имам същия сега го стягам и съм чувал че електрониката на серво-машинката се скапва. Аз нямам такива проблеми, но пък на мен друго ми изгърмя.

        Коментар


        • #5
          не сам ги свалял да вида как са.Ще ги отворя за да погледна какво е положението.Ще пробжам и с друга машинка ако трябва,но целия проблем е там.Първо мислех че е от карбуратора но след като го изчистих пак е сащото положение.А нова клапа или машинка дали мога да си закупя от някаде?

          Коментар


          • #6
            Аз имам един мотор за части, но трябва да погледна какво точно ми е останало. Клапата е една и съща при Ямаха Дт125, Рд125 и 350, при последната имаше значение лява или дясна но съм забравил вече, един приятел имаше и ги сравнявахме.
            Я обясни какво точно става, над определени обороти прекъсва, така ли?

            Коментар


            • #7
              да над опредилени обороти почва да прекъсва и неможе да се изцеди до краи.Незнам над колко оборота става това че жилото на обортомера ми се скаса но прекасва.Незнам от какво е но не е от карбуратора.Ако имаш представа от какво е помогни ми че много ме ядосва;-).Пак провери за моторче за клапите.

              Коментар


              • #8
                Абе и при мен така беше станало, но проблема беше в свещта-NGK на една седмица и се беше спукала керамиката, гледал ли си я ако имаш някоя стара пробвай да не е от това. Но и в нискките се усеща загуба на мощност при тази ситуация.

                Коментар


                • #9
                  не е от свеща защото сам я сложил чисто нова.И аз първо мислих че е от нея и затова я смених но пак същото.Само ще да е от клапите

                  Коментар


                  • #10
                    сваляй цилиндъра и ги чисти
                    може да пробваш да ги извадиш и без да го сваляш ама е по рисковано и няма да стане много добре

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от mitkov
                      сваляй цилиндъра и ги чисти
                      може да пробваш да ги извадиш и без да го сваляш ама е по рисковано и няма да стане много добре
                      Защо точно тези клапи мисля че нямат проблем със свалянето, 2 болта оляво, два отдясно и се изважда на две полувини клапата, ма свали гърнето и погледни през отвора да ги огледаш първо. Тя се вижда без проблем може и дая опипаш как е с нагара.

                      Коментар


                      • #12
                        Ще се опитам да ги сваля.Но ако е в машинката триабва ли нова или може да се поправи

                        Коментар


                        • #13
                          Тук ме хвана неподготвен, но съм сигурен че зависи какво и е развалено, при положение че тя е със серво моторче "развалянето"и трябва да се състои в счупване на зъбните колелца вътре което е непоправимо. Е не точно, по-скоро икономически неизгодно, но може и електрониката да е заминала, тя е една черна кутийка над карбуратора, на един с РД350 му беше изгоряла точно тя. Преди време щеше да взема мойта, но нещо май я нагодиха, не знам жичкаджийските работи не ги разбирам.

                          Коментар


                          • #14
                            Момчета благодаря ви много за оказаното съдейсвие.Разглобих ги и ги изчистих ама не6то маи по жилата трябва да се риголира.Но ще тарся някой майстор.Пожелаван на всички безавариен сезон

                            Коментар


                            • #15
                              помощ за 2T екстри - Power Valve )

                              Така да питам на моита Яамаха Дт 125 за какво и служи ускорителната клапа и некфа клапа за некфи газове и ми казаха че така по трудно мога да прецакам двигатела отговорете ми ако може разбира се ))
                              [url]http://snimka.bg/album.php?album_id=64575&photo=1[/url]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X