Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ или Метан за Паджеро 2 3000-V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газ или Метан за Паджеро 2 3000-V6

    Колеги ще съм благодарен да ми помогнете, понеже до момента никога не съм карал кола с въпросните две горива.И по възможност да ми препоръчате сервиз или човек,който би ми монтирал една от двете уредби, като цяла система разбира се.Предварително благодаря
    Последно редактирано от papirion1; 02-03-11, 00:02.

  • #2
    От: Газ или Метан за Паджеро 2 3000-V6

    Бензин.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #3
      От: Газ или Метан за Паджеро 2 3000-V6

      Аз карам на бензин метан и пропан-бутан , на метан е най-евтино но и колата е най-спъната . На пропан-бутан цената е 60% от цената на бензина а метана е наполовина на пропан-бутана. Всеки сам си преценява, за ежедевна градска кола (джипка) метана е прекрасен поради смешната цена за киломтър изминато разтояние .
      Николай Георгиев 0+
      тел.0887357722

      Коментар


      • #4
        От: Газ или Метан за Паджеро 2 3000-V6

        По скоро няма да я карам в града, ще я карам най вече извънградско и по планината.

        Коментар


        • #5
          От: Газ или Метан за Паджеро 2 3000-V6

          Най добре бензин(но малко скъпо ) ,с метана колата направо умира (но е най ефтино ),с гаста е усреднено ,вървене и цена ...аз моя го карам още на бензин ,но се замислям за газов инжекцион ,каквото и да слагаш гледай да е инжекцион ...
          П.П.пиши като монтираш ,да кажеш колко пари и колко харчи ...
          MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
          MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

          Коментар


          • #6
            От: Газ или Метан за Паджеро 2 3000-V6

            Карах такова паджеро на метан 80% извън града 20% градско ,15 лв =160км
            Mitsubishi Padjero 2, 2.5
            тел 0898-31-о8-41

            Коментар


            • #7
              От: Газ или Метан за Паджеро 2 3000-V6

              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
              Бензин.
              Абсолютно подкрепям.
              Аз карам моето на газ, всичко е монтирано и работи максимално добре, но да се твърди, че разлика като вървене между бензина и газта "почти няма" е нелепо. Пуста криза, иначе не бих се замислил за газ...
              3.0 V6 каран на бензин е на границата на приличното вървене- с пропан- бутан в задръстванията и на магистралата (при добра засилка) е поносимо, но искаш ли да се изкефиш от колата се налага копчето от зелено да светне в червено- неприятно, но факт... Поради тази причина, когато съм с жената и детето копчето свети в зелено и си повтарям идиотски "в крайна сметка за никъде не бързам...", когато съм сам добавям едни 20-30 лева към предвидения бюджет за гориво и карам с копчето на червено .
              За метан не мисля, че има смисъл да се говори изобщо- ако бюджета е разпилен до такава степен, то карането на камион е единствено избиване на комплекси.
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • #8
                От: Газ или Метан за Паджеро 2 3000-V6

                Благодаря колеги явно няма тагава да си правя експерименти с колата, защото причината да си купя 3000 кубика бензин беше една Тойота 2.4 тд, с която се движех като бабичка по магистралата.Разликата в проходимоста сигурно ще е голяма, но поне няма да ме изпреварват тировете.Незнам дали ще съжалявам за размяната но времето ще покаже.

                Коментар


                • #9
                  От: Газ или Метан за Паджеро 2 3000-V6

                  То идеята на джиповете не е да се движат по магистрала.
                  На тия магистралните им викат СУВ
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • #10
                    От: Газ или Метан за Паджеро 2 3000-V6

                    С метана на всеки 10000км. спестявам по 800 лв. това е разликата в цената между пропан-бутан и метан. Отделно неискам да говоря за екологията защото е несравнима. Има начин да се накара джипа да върви доста прилично и на метан.
                    Николай Георгиев 0+
                    тел.0887357722

                    Коментар


                    • #11
                      От: Газ или Метан за Паджеро 2 3000-V6

                      Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
                      С метана на всеки 10000км. спестявам по 800 лв. това е разликата в цената между пропан-бутан и метан. Отделно неискам да говоря за екологията защото е несравнима. Има начин да се накара джипа да върви доста прилично и на метан.
                      Де да знам, колега...нещо 2.5 тонен камион с V6 двигател никак не ми се вмества в представите нито за икономия, нито за екология, дори и на пр@дня да се конвертира.
                      Разкажи за твоя опит с метана и дай малко примерни сметки, конкретно върху обсъжданият двигател, който нормално харчи 10-12 бензин извън града и 16-18 бензин в града. Преди да сложа пропан- бутан и аз оглеждах метаните (при това най- добрите инжекциони), но нещо не успяха да ме спечелят за каузата- отвратително малък пробег, безобразно тежки и обемни бутилки, незадоволителна мощност и пъргавина. А, и как смяташ да накараш джипа да върви "доста прилично" при условие, че не започне да харчи като ЗИЛ?
                      Ще ми бъде интересно мнението ти, особено ако се базира на конкретен опит.
                      Поздрави.
                      08седемшест5едно513четири

                      Коментар


                      • #12
                        От: Газ или Метан за Паджеро 2 3000-V6

                        Твърдо За пропан-бутан/бензин.
                        Хипопотамът е интересно животно- колкото по-затъва в калта, толкова по-голяма уста отваря.
                        0878226696; 0876927507

                        Коментар


                        • #13
                          От: Газ или Метан за Паджеро 2 3000-V6

                          Трябва ми за лов колега,но докато стигна до мястото, кадето ловувам трябва да се движа и по асфалтови пътища.А относно SUV-а, за това взех Паджеро, което според мен не е много джип.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Газ или Метан за Паджеро 2 3000-V6

                            Джип е, джип е. Не се притеснявай за това. Ама и според мен е по-добре да си се кара с предвиденото от производителя гориво. Пожелавам ти да можеш да си го позволиш. Иначе при всички случаи губиш обем. А и да си карам бомба в автомобила не ми се иска, Ако да е по-евтино.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Газ или Метан за Паджеро 2 3000-V6

                              Надявам се да си прав колега, а да ли ще мога да си го позволя вече зависи само от Бойко, Дянков и Вальо Златев, че като гледам как са трагнали цените на горивата нагоре скоро сигурно ще пускам обява заменям Паджеро за Кобила : )

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X