Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спукан ауспух

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спукан ауспух

    Карам Suzuki dr-z400s 2000 година и днес забелязах, че на ауспуха има една цепнатина може би около 8см от която духа. Явно е от някое падане защото и кората е одраскана там. Ауспуха не е фабричния, а е HOLESHOT. Важно ли е да го оправя и ако да можете ли да ме посъветвате къде. Ако мислите, че е хубаво да кача снимка ще го направя, но в момента нямам. Снимката е на мотора, но е стара и не се вижда пукнатината. Пукнатината е точно пред скобата с която е захванат.
    Прикачени файлове

  • #2
    Re: Спукан ауспух

    може да се завари с ЦО
    ако е хром никелов има и такава тел за заваряване
    после няма и да личи
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #3
      Re: Спукан ауспух

      0888238187-Ясен,той е твоят човек занимава се с монтирането и изработката на ауспуси и др,специялно за мотори,намира се в софия,в дружба,обади му се той ще ти обясни,човекът е пич
      Успех
      MG RACING

      Коментар


      • #4
        Re: Спукан ауспух

        Благодаря. Утре ще му се обадя.

        Коментар


        • #5
          Re: Спукан ауспух

          Днес случайно един приятел който разбира ми каза, че ауспуха ми е титаниев и никой не може да го завари. Говорих и с Ясен и той каза същото. Имам ли някакви варианти изобщо (освен смяна) и ако не какво значение оказва тази цепнатина изобщо. Благодаря

          Коментар


          • #6
            Re: Спукан ауспух

            Не може ли някаква скоба да се измисли за да запуши цепнатината,Аз съм го правил но не на мотор а на камион и става.
            MG RACING

            Коментар


            • #7
              Re: Спукан ауспух

              Виждал съм да се продават едни комплекти за ремонт на ауспухови гърнета на коли. Комплекта съдържаше нещо като пластелин, предполагам някакъв вид течен метал смесен със стъклена вата ,и някакво тиксо на вид като това здравото ,американското, бронзово на цвят. С картинки на опаковката на комплекта показваха че сместа се наплясква върху дупката на гърнето ,след което гърнето се омотава с тиксото. Обаче предполагам че ако го направиш по този начин ще изглежда много грозно, а пък мотора ти е хубав.
              Ако пукнатината е къса и не е на много видно място можеш да и занитиш "кръпка" от тънка (0,5мм.) алпака, предварително намазана с термоустойчив силикон за уплътняване.
              Третия вариант ,който ще ти предложа е да попиташ този Ясен дали не може да ти опакова цялото гърне с карбонова рогозка, щото на мене ми каза че прави карбонови гърнета, така че предполагам че има материали. Гърнето ще изглежда като че ли си е карбоново , а и няма да натежи кой знае колко!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #8
                Re: Спукан ауспух

                Много благодаря за готините идеи. Утре ще ги разработя.

                Коментар


                • #9
                  Re: Спукан ауспух

                  Ами не прави карбонови гърнете ами само продава готови. Предложи ми да смени цялата риза с нова от стомана, но каза, че ще тежи доста повече. Баджо (от Баджо спорт) ми препоръча светла (от светла-99). говорих с нея и каза, че заваряват титаний и в понеделник вероятно ще ходя. Това е развитието за сега.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Спукан ауспух

                    Титана са заварява с аргонов апарат и става перфектно,само добавъчния материал трябва да е същия.
                    четири е повече от два

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Спукан ауспух

                      Готово е гърнето. Завариха го доста бързо. Казаха че било много трудно защото ватата отдолу горяла. Струваше 71лв. Изглежда доста зле ама може би не може да се очаква повече. Ако някой има интерес ще сложа снимка.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Спукан ауспух

                        ауууууу

                        как е тази космическа цена
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Спукан ауспух

                          И аз бях учуден малко защото питах колко ше струва няколко пъти, но не получих отговор. Чак като отидох да го взема ми го сервираха това 71лв. (как пък го сметнаха и 1) ама нямах друг вариант.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Спукан ауспух

                            На такива заварки обикновенно цената се определя на см. или мм. дължина на заварочен шев. За да се направи такава заварка са нужни 3 условия : 1. Аргонов апарат (такива има на много места).
                            2. Специалист ,който да умее да заварява на аргонов апарат (и такива има много).
                            3.Електроди от титанова сплав - е те такива не се срещат често, даже съм много изненадан че изобщо някой в България поддържа такива наличности затова и него предложих като идея!
                            И в крайна сметка едно нещо струва толкова за колкото може да се продаде .
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Спукан ауспух

                              Първоначално публикуван от nkrustev Преглед на мнение
                              .... Завариха го доста бързо. Казаха че било много трудно защото ватата отдолу горяла. ...
                              Ами да бяхте го раглобили този аспух преди да отиде за заваряване

                              Пусни някоя снимка да видим какво е това чудо - заварка на титаний. Моля.
                              2010 CRF 250 R

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X