Обява

Свий
Няма добавени обяви.

II кръг от РШЕ "Хисар 2007" - коментарии и снимки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • II кръг от РШЕ "Хисар 2007" - коментарии и снимки.

    Колеги и приятели на ендурото,
    завърши и този кръг от РШЕ 2007. Много труд хвърлихме с колегата Гълъбин за него, та чак по едно време си мислих, че съм се преместил да живея в Хисаря, но стана хубаво състезание! Когато има ред и за него полагаме усилия всички и организатори, и състезатели нещата вървят добре.
    За организацията на този кръг искам да благодарим на много хора, като започнем от домакина на мото клуб "Крепост Хисар" - Румен, на секретаря на БФМ - Иво, на община Хисаря, на кмета на общината, на пичовете от града, които помагаха много, на многобройната публика, на старанието на състезателите и дори на мажоретките!
    Състезанието като цяло не бе трудно, но си имаше трудни елементи, които бяха разположени предимно около старта за атракция на публиката. Трасето мисля, че беше много разнообразно, както в навигацията през съботния ден, така и по време на затворения кръг в неделя. Нашето общо мнение е, че и състезатели, и зрители останаха доволни от шоуто, като по този начин ендурото спечели още повече почитатели и то в утвърдени с традициите си в този спорт градове, какъвто е и Хисаря. В пикник на поляната може да участвува всеки индурист, газ до дупка там може да дава също всеки, но малко биха минали през дърво с диаметър 70 см или биха се изкачили по стъпаловиден наклон от 60 градуса, завършващ с обратен праг без място за засилка. Ето това е интересно за всички и привлича все повече почитатели на ендурото.
    Това състезание за мен се превърна в един голям празник по време на друг голям празник - Възкресение христово !
    Искам тук да благодаря на състезателите от всички категории за показаното майсторство и воля за победа ! Сигурно ще се повторя, но виждам как ендурото в шампионата върви видимо нагоре и това е много радостен факт.
    И този кръг не се размина за съжаление без контузии, но както каза колегата Веско (JRC), който иска да не рискува, да играе шах, макар че и в шаха офицерът е твърде опасен.
    Всичко това не значи, че ще спрем до тук с мерките за безопасност, а дори напротив, ще ги доразвиваме още повече.
    Съжалявам за това, че много състезатели бяха наказани заради напускане на трасето или скъсани ленти, но съдиите бяха предварително добре инструктирани, така че всяко препятствие и всяко преграждение се наблюдаваше строго този път. Трябва да се разбере, че правилата са написани за това, за да се спазват и майсторството включва и това, да караш в очертаното трасе !
    Ето снимки от двата дни, макар че повечето време отново снимах с видео камера:


    С новата мрежа, която взехме, вече всичко изглеждаше много по-различно. Навсякъде имаше и т.н. двойна лента ! Поглед към част от екстрийм теста.


    И Събин се сбръчка от работа в петък вечер. Отново имаше закъснели GPS-и, макар и далеч по-малко този път Колеги, изтривайте си траковете от предишни състезания, тъй като ако имената на траковете се дублират, тези от последното качване,отиват на кино. Имаше такива сличаи сега на Хисар.

    Верчето и тя свърши огромна работа. Няма да я хваля, защото трябва да го правя всеки път и ще я разглезя много. Съдийката комисия начело с Вальо Пантев вече работеше в ритъм и резултатите излязоха точно в определения час.


    Това е положението. Една касетка с GPS-и.


    Поредната шега в Crazy job. Тъй като в предишната тренировка, Чукура се оплака, че нещо го напънало в гората, клубът оборудва мотора му с тоалетна хартия за всеки случай, ако стане пак нещо такова и по време на състезанието.


    Събота сутринта. От 8:00 часа тече трескава работа на старт/финала.


    Последни напътствия преди старта. Иван Маринов към Долфи: "Само гледай да биеш Кокера, другите не те интересуват!"


    Около Средна гора явно бъка от мажоретки ?! Миналата година в Сопот, сега в Хисаря ...


    Приветствие към състезателите направи и кметът на гр. Хисар. Браво за този жест


    Състезанието започна точно в 10:00 часа. Първото по-сериозно препятствие.


    Тарзан от Боляри е върху дървото.


    Камъните.


    Имаше и чудесни естествени препятствия, които не убягнаха от погледите на трасе координаторите! Антон вече се състезава към Crazy job и оправда трансфера си в новия клуб напълно!


    Светльо Деведжиев с нова Beta 250. Изборът се оказа правилен - първо място в клас Е1. Сага трябва Еди да почерпи!


    Брейчев отново кара добре, но имаше някакви проблеми по трасето ...


    Чудесно стартихара и в добро темпо Ицо Лачев и Ясен Попов, но нещо явно и на тях им се случи по 120 км трасе ?!


    Чукура беше много навит на този кръг, но "набра" много цветя по трасето и това му стигна само за третото място в Е3.


    Боецът Пламен Йоцов имаше този път малка, но качествена конкуренция. Прави чест на Пламен, че и поражения и победи посреща с усмивка! Колко хубаво е да си позитивна личност!


    Такъв "панаир" беше около екстрийм теста и още толкова публика имаше по околните скали и в близкото дере. През това време Долфи твори своеобразна сага на платформата.


    ATV-тата отново изненадаха публиката много приятно !


    Ива КХ уверено "прекара" набързо пистата за мотокрос, но гледам, че навигацията нещо и куца ?! Имаше забежки от по няколкостотин метра до километър.


    Новата дама на Crazy job - Диляна Лагадова тръгна по трасето така уверено, като че ли стартира за 10-ти път.


    Трасето по 60 км дистанция беше бавно и след около 2 часа пристигнаха първите състезатели на ендуро теста в дерето, където ги чакаха отново още по-големи камъни.


    Всеки ги атакуваше откъдето намери за добре, но разбира се в границите на огражденията.


    Венци Радославов е много актуален за пролетта в този екип-минзухарче.


    Данчо с новата Хускварна се е спуснал по стръмния бряг към дерето.


    Тук бях поставил на изпитание съобразителността на състезателите. Скалите не бяха трудни при положение, че гумите на мотора са сухи. Просто трябваше да се скочи от един малък камък на отсрешния бряг за да не се мокрят гумите, но в напрежението и умората никой не се сети за тази тънкост.


    Малкия Чавдар от "Екстрийм Сопот" изкара БАЯ почерпки на тези камъни и дори междувременно спечели бас за 3 лева !


    Янчо Терзиев се отъркаля яко на 3 км след старта и кракът му в бедрото отече като самун.


    Ако състезателят е свеж тук няма да има проблем никой, но при условие, че си карал под напрежение 60 или 120 км ...


    Тумангела караше извън класирането за кеф. Уж щял да чака Кокера на първа контрола и да кара с него, ама докато запали и Кокера вече бил изчезнал.


    Веско Тончев кара много добре в клас Е1.


    Ден втори. Кокера минава камъните все едно, че кара по равното и набързо откъсна конкурентите си. После само подържаше преднината си тактически.


    Геле от Виктори Екстрийм даде трето време в неделя.


    Антон стартира много добре на пистата, но после в гората изгуби инициативата, повреди си спирачката и дори намери време да "откъсне" междувременно някое друго минзухарче и остана четвърти.


    Брейчев този ден отстъпи на много добрия Здравко Йорданов в клас Е3.


    Ето го и самият Тарзан в гората. Браво на Здравко за неделното каране!


    Данчо Йорданов и той се отъркаля на един от скоковете по пистата рано-рано.


    След като водеше през първата обиколка, Жасмин получи прищипване на нерв и дори искаше да спира, защото го болеше много, но Кокера го натири отново да кара с едно дърво. Днес му изтегляха нерва с вакуум.


    Максим кара все още в хобито, но се вижда голям напредък в карането му и сигурно скоро ще го видим при експертите.


    Победителят от Overall-a в двата дни си събува 47-ми номер ботуши.


    Ето ги и призовите тройки: Е1 - Светльо Деведжиев (Еди Моторс), Веско Тончев (JRC Motorsport) и Пламен Йоцов (4X4 Адвенчър)


    Е2 - Георги Петров "Кокера" (Crazy job), Антон Найденов (Crazy job) и Ангел Минков "Геле" (Victory Extreme)


    Клуб Crazy job отново грабна купата за отборен победител при моторите.


    Е3 - Славомир Брейчев (Еди Моторс), Жасмин Николов (Crazy job) и Димитър Чукуров (Crazy job).


    Хобито Мотоциклети - Ивайло Пройнов "Барни" (Боляри) направо разби противниците си Илиян Тотев и Юлиян Нанев (РИСК Габрово) .


    АТV Експерт - Еди Пенчев, Десо Цеков и Краси Грудев (и тримата от ЕДИ МОТОРС). Заслужена отборна титла за Еди Моторс !


    АТV Хоби - Александър Чернодрински, Иван Иванов, Калин Бошнаков (и тримата от Еди Моторс). Само първият от снимката е в оригинал


    Жени - Диляна Лагадова (Crazy job), Ива Станоева (Crazy job) и Надежда Пацова (Еди Моторс)


    Деца - Велимир Йорданов (Боляри)
    Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 09-04-07, 23:09.
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

  • #2
    Re: II кръг от РШЕ "Хисар 2007" - коментарии и снимки.

    Пусни някаде и видеото , ако е възможно
    http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

    Коментар


    • #3
      Re: II кръг от РШЕ "Хисар 2007" - коментарии и снимки.

      пуцкай снимките..Жоре?..
      ANTON-101

      Коментар


      • #4
        Re: II кръг от РШЕ "Хисар 2007" - коментарии и снимки.

        Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
        Съжалявам за това, че много състезатели бяха наказани заради напускане на трасето или скъсани ленти, но съдиите бяха предварително добре инструктирани, така че всяко препятствие и всяко преграждение се наблюдаваше строго този път. Трябва да се разбере, че правилата са написани за това, за да се спазват и майсторството включва и това, да караш в очертаното трасе!
        В правилника пише: "03.1.7. Умишлено преминаване през огражденията на трасето- събаряне на колче или късане на лента се наказва с 15мин." Наистина правилата са за това, за да се спазват и съдиите би трябвало да са добре инструктирани.

        В правилника пише: "03.2.2 Контестации за резултати се подават най-късно 30 мин. след издаване на извлечението от резултатите."
        Писмено или устно? На Жоро или на Вера? Пламен Янков (32) така и не е получил смислен отговор от никого. Щом някой не ти е стар приятел и се появява за пръв път, трябва ли да го отсвирваш с пренебрежение?

        Иначе присъствалите казаха, че организацията, екстрем теста и трасето са били супер. Поздравления. Надяваме се, че Сопот ще се напънат и ще ги надскочат
        Ride to arrive.

        Коментар


        • #5
          Re: II кръг от РШЕ "Хисар 2007" - коментарии и снимки.

          Цецо, видеото ще видите в предаването на RTV в петък от 22:30 часа.

          Пламене
          , не ми се иска никой да бъде така баламски наказан и момчето наистина кара добре, но изрично питах съдията на камъните и отговорът му беше, че No. 32 и още двама състезатели за него УМИШЛЕНО СА СКЪСАЛИ ЛЕНТАТА
          Наказанията не са приоритет за по-неизвестните. Миналата година Кокера беше наказван няколкократно и това сигурно му коства шампионската титла, но правилата са еднакви за всички !!!
          Не можем да пренебрегнем съдийсдко решение и да работим субективно на честна дума на състезател. Никога не сме се компромитирали в това отношение, няма да го направим нито сега, нито по-нататък
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • #6
            Re: II кръг от РШЕ "Хисар 2007" - коментарии и снимки.

            Перфектно трасе и организация,Браво на комисия Ендуро и на пичовете от Хисаря.
            Втория ден трасето не се хареса от АТВистите,много тежко и тясно дойде,но да не забравяме че ендуро в превод значи издържливост....
            Евала на пичовете които не се отказаха и показаха че нивото на развитие на този нов спорт у нас е високо/на Балканиадата се надявам че това ще проличи още повече/.

            Ако не се лъжа това е първият кръг от РШЕ в който учасниците с АТВ са повече от мотористите.
            Наказаните за отклониние от трака бяха супер малко,и дори и най големите песимисти относно навигирането по ГПС дадоха завидни резултати.
            Ето и малко снимки от мен








            Тоя екстрийм беше






            За някои не беше никъв проблем



            На сафари с муле

            Бат Спас все още е от публиката но скоро ще пуснем звяра на трасето

            А това е Муле в ТИР

            Този път от Еди Моторс бяхме яка тумба 50 места в ресторанта не ни стигнаха над 24 състезателя


            И въпреки това дисциплината е на ниво


            Ето го и страшния съд /по точно скала/

            Не затрудни даже и хобито

            Старт на затрорения кръг


            Малко стана като в пустинна буря




            Е тая каска ми спаси живота след салто муртале

            Тия Жоро ти е качил ама някой може да се хареса повече тук








            Е аре наздраве

            Коментар


            • #7
              Re: II кръг от РШЕ "Хисар 2007" - коментарии и снимки.

              здравеите имам питане кам Жоро Хаджиев аз сам Иван Иванов които го обаркаха отначалото общо взето вав всичко при награждаването като стана този гаф с обарканите номера за които никои не ме иформира разбахме се да ми направат нова купа и да ми се даде на следващия краг в сопот но от това смисал ниама за това понеже сами направихте тези грешки мислиа че е редно сами да си иа поправите и да се получат купите както им е реда и кога сте излезе каслирането с времената от парви и втори ден от хисаря мерси предварително


              извиниавам се за правописните грешки не сам свикнал да пиша на пц-то
              [url="http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8870"][IMG]http://ftp.domainbg.com/krasi-atv/Razni/50.jpg[/IMG][/url]

              Коментар


              • #8
                Re: II кръг от РШЕ "Хисар 2007" - коментарии и снимки.

                Иване, аз не правя класирането.
                Съдийският екип ти се извинява за грешката и тя е оправена.
                Класиранията ще бъдат публикувани предполагам утре, след като се прегледат отново щателно.
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #9
                  Re: II кръг от РШЕ "Хисар 2007" - коментарии и снимки.

                  Стана супер състезание!Браво на организаторите.Имам само една забележка - отново клас АТВ стартираха след мноого чакане.Според мен за момента те са по атрактивни и зрителите искат именно това.Предлагам пробен старт първо АТВ,после мотори.
                  Eто и снимки от мен.

                  https://htftp.offroad-bulgaria.com/outback/HISAR/HISAR.html
                  Последно редактирано от Александър Вълков - Outback; 10-04-07, 08:42.
                  IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                  Коментар


                  • #10
                    Re: II кръг от РШЕ "Хисар 2007" - коментарии и снимки.

                    Значи аз също се придържам към мнението на Краси за трудноста на трасетата, все пак наистина това е ендурото. Трябва да има много трудности а нали пък и затова има два класа експерт и хоби.
                    И аз благодаря за положения труд и перфектната организация по провеждането на II-кръг. Наистина всички се стараеха и двата дни за перфектното провеждане на състезанието.
                    Ето и от мен малко снимки:
                    3 в 1



                    mule



                    Краси загрява


                    добри скокове но някои не успяха да се приземят както трябва, но все пак рампата беше добре направена-поне според мен.











                    гумите не бяха голям проблем за АТВ-истите. Даже Краси ги мина на предни гуми.







                    Стамо и Анжело финишират с леки повреди по АТВ-тата и един счупен GPS


                    преди старта на затворения кръг някои решиха да полегнат.

                    така или иначе неможах да разбера защо не го допуснаха да се състезава. )))))


                    има и много clip-чета ще ги кача скоро.
                    Последно редактирано от Desislav Cekov; 10-04-07, 10:23.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: II кръг от РШЕ "Хисар 2007" - коментарии и снимки.

                      И аз съм впечатлен от организацията този път всичко беше страхотно, браво на организаторите. Ето малко снимки и от мен.
                      http://www.snimka.bg/album.php?album_id=122129

                      Коментар


                      • #12
                        Re: II кръг от РШЕ "Хисар 2007" - коментарии и снимки.

                        Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                        Иване, аз не правя класирането.
                        Съдийският екип ти се извинява за грешката и тя е оправена.
                        Класиранията ще бъдат публикувани предполагам утре, след като се прегледат отново щателно.

                        ок както се вижда не сам правил скандали и кaквото и да било тихо и кротко се разбрахме но не всичко е оправено а просто незнам кам кои да се обарна аз мислиа че и вие сте от организаторите така че редно е да ми обиасните кам кои тогава да се обарна това е просто искам си това което си е мое
                        [url="http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8870"][IMG]http://ftp.domainbg.com/krasi-atv/Razni/50.jpg[/IMG][/url]

                        Коментар


                        • #13
                          Re: II кръг от РШЕ "Хисар 2007" - коментарии и снимки.

                          Първоначално публикуван от DUNIO Преглед на мнение
                          ок както се вижда не сам правил скандали и кaквото и да било тихо и кротко се разбрахме но не всичко е оправено а просто незнам кам кои да се обарна аз мислиа че и вие сте от организаторите така че редно е да ми обиасните кам кои тогава да се обарна това е просто искам си това което си е мое
                          Това е вярно-не си правил скандали.Още веднъж нашите извинения!
                          Вальо после намери грешката в програмата, заради която е пропуснат твоя номер в таблицата.
                          Ще си получиш купата и реалните точки за шампионата и успех на другите състезания!!!!


                          И понеже всеки иска нещо - може ли и аз!!!!!!
                          Искам за съдиите и времеизмерването шатри за дъжд и слънце,филтри за прах,наушници против шум и поне по едно кебапче и една бира. И ако може за да няма грешки-едно денонощие за пълна проверка на резултатите. Или най-добре награждаването да става на следващия кръг

                          Коментар


                          • #14
                            Re: II кръг от РШЕ "Хисар 2007" - коментарии и снимки.

                            дайте да ги видим тея класирания че ми е много интересно
                            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: II кръг от РШЕ "Хисар 2007" - коментарии и снимки.

                              Още малко снимки
                              Втори ден:
                              Тоя renegate участва 1ден но втория си стоя на ремаркето

                              Преди старта

                              Старт атвета експерт

                              Много пушилка се дигна

                              Айде по склона






















                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X