Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрала?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрала?

    Здравейте, карам Рено Сценик от 2 години и половина и от момента в който седнах вътре се влюбих във високите коли и повече не ми се слиза на ниско, но сега ми се иска да имам и 4х4 и малко по висок клиърънс. Мой познат си купи Киа Спортидж и... след като се повозих и направих едно кръгче още повече се влюбих в джипонките
    От вашия форум съм прочел доста полезни неща и мисля, че е един от най-добрите в България, да не кажа: най-добрия!
    Може ли да се намери 10 годишна бензинова джипка до 8-10 000 лева (ще слагам пак ГИ, както и на Реното).
    Загледах се в Honda CR-V, но после прочетох, че двигателите на хонда били с много тънки "стебла" на клапаните и бързо прегаряли от газта, отделно, че нямала блокаж... Гледах клипчета на закъсали хонди и ... май не върши много работа това 4*4... Тойота Рав-4 е доста малка и с малък багажник, Фрий лендъра бил с проблемен 1,8 двигател и му струвал 1000 лева съединителя... Паджерото струва 12-15 к 10-годишното и 300++ лева му струвал лагер на главината, а гумите били 1200 ++ лева...

    Сузуки гранд витара отзад е адски тясна и малка... багажника й и той е малък.

    Опела... като чуя еко-тек и ми призлява...

    Рено - Сцениците имат RX-4 модификация, но мисля повече в рено да не се качвам, освен ако не ме возят.

    Хюндай Санта-фе май не е зле, но много грознеят отпред с тези странни фарове, макар че ако го хареса жената бих склонил да взема такова.

    Значи основните ми критерии са: До 8 000 лв (максимум 10 к за голям камион), да е не по-стар от 10 годишен, да е бензинка, да има двойно предаване и блокаж, да е сравнително масов и не много скъп за поддръжка и да е по-надежеден от Рено 95% ще се кара по магистрали и извънградски пътища, рядко ще се ползва за градско, по планини почти не ходя.

  • #2
    От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

    E, те таков дзвер нема (май)...
    Пп. Сетих се за един УАЗ Патриот, който висеше на Горубляне, 2,7и - отговаря на всичките ти изисквания.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

      Добре, тогава може да вдигнем годинките с 1-2
      Вярно ли е това за клапаните на Хондите?

      Коментар


      • #4
        От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

        Първоначално публикуван от batececo Преглед на мнение
        Добре, тогава може да вдигнем годинките с 1-2
        Вярно ли е това за клапаните на Хондите?
        Вдигни и паричките с 3-4 хил.
        Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
        Dacia Duster 4WD

        Коментар


        • #5
          От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

          Първоначално публикуван от batececo Преглед на мнение
          Загледах се в Honda CR-V, но после прочетох, че двигателите на хонда били с много тънки "стебла" на клапаните и бързо прегаряли от газта, отделно, че нямала блокаж... Гледах клипчета на закъсали хонди и ... май не върши много работа това 4*4...
          ...
          ...да има двойно предаване и блокаж, да е сравнително масов и не много скъп за поддръжка и да е по-надежеден от Рено 95% ще се кара по магистрали и извънградски пътища, рядко ще се ползва за градско, по планини почти не ходя.
          За "стеблата" на клапаните има писано тук и тук, както и за "проблема" с газта. Какви клипчета си гледал на закъсали Хонди? То има клипчета за закъсали всички марки и модели джипове. Ако я вкараш в дълбоката кал е нормално после да снимаш отстрани, макар че има доста примери за колеги изтегляли и по-големи джипове с Хондите си. И още един въпрос - защо ти е блокаж на магистралата???
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

            Ясно, че на асфалта не ми трябва блокаж, но в дълбок сняг и лек черен път може би ще е полезен да не превъртат гумите?

            Коментар


            • #7
              От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

              Не ти ли харесва Киа Спортидж? За по малко от 8000лв. може да намериш прекрасна бензинова Киа 128к.с. има и блокаж на задния мост.
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • #8
                От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                Първоначално публикуван от batececo Преглед на мнение
                Добре, тогава може да вдигнем годинките с 1-2
                След като направи това ще се вместиш в те това :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1st_Jeep_Grand_Cherokee_.jpg
Прегледи:1
Размер:124.9 КБ
ID:5241400

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  УАЗ Патриот
                  Е те това ако е сравнително масов автомобил, ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                    Първоначално публикуван от batececo Преглед на мнение
                    Загледах се в Honda CR-V, но после прочетох, че двигателите на хонда били с много тънки "стебла" на клапаните и бързо прегаряли от газта, отделно, че нямала блокаж... Гледах клипчета на закъсали хонди и ... май не върши много работа това 4*4...
                    .
                    Колегата по-горе е писал за клапаните,а за закъсване,няма кола която да не закъсва,но това е друга тема.
                    Тази тема:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=89336 видя ли я?
                    0осем9осем7шест0осем7едно
                    Миро

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                      Първоначално публикуван от batececo Преглед на мнение
                      Здравейте, карам Рено Сценик от 2 години и половина и от момента в който седнах вътре се влюбих във високите коли и повече не ми се слиза на ниско, но сега ми се иска да имам и 4х4 и малко по висок клиърънс. Мой познат си купи Киа Спортидж и... след като се повозих и направих едно кръгче още повече се влюбих в джипонките
                      От вашия форум съм прочел доста полезни неща и мисля, че е един от най-добрите в България, да не кажа: най-добрия!
                      Може ли да се намери 10 годишна бензинова джипка до 8-10 000 лева (ще слагам пак ГИ, както и на Реното).
                      Загледах се в Honda CR-V, но после прочетох, че двигателите на хонда били с много тънки "стебла" на клапаните и бързо прегаряли от газта, отделно, че нямала блокаж... Гледах клипчета на закъсали хонди и ... май не върши много работа това 4*4... Тойота Рав-4 е доста малка и с малък багажник, Фрий лендъра бил с проблемен 1,8 двигател и му струвал 1000 лева съединителя... Паджерото струва 12-15 к 10-годишното и 300++ лева му струвал лагер на главината, а гумите били 1200 ++ лева...

                      Сузуки гранд витара отзад е адски тясна и малка... багажника й и той е малък.

                      Опела... като чуя еко-тек и ми призлява...

                      Рено - Сцениците имат RX-4 модификация, но мисля повече в рено да не се качвам, освен ако не ме возят.

                      Хюндай Санта-фе май не е зле, но много грознеят отпред с тези странни фарове, макар че ако го хареса жената бих склонил да взема такова.

                      Значи основните ми критерии са: До 8 000 лв (максимум 10 к за голям камион), да е не по-стар от 10 годишен, да е бензинка, да има двойно предаване и блокаж, да е сравнително масов и не много скъп за поддръжка и да е по-надежеден от Рено 95% ще се кара по магистрали и извънградски пътища, рядко ще се ползва за градско, по планини почти не ходя.
                      За тия пари и изисквания може да вземеш Г-класа,бензин дори с блокажи,но положително ще е по-дърт от 10 години.
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                        И стигнахме до Дискавърито. А парите ще стигнат за купуване и монтиране на блокаж. И лагерите са по 12 лв. Има и по-евтини.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                          Като гледам колко хора си карат Honda CR-V на газ и не се оплакват - може и да скоча на нещо такова, отделно, че е доста красива, сравнително лека е, не е кой знае колко проходима (няма блокажи), но все пак върти и 4-те колелета А аз тежък OFF-ROAD не практикувам. А и 10 годишни има и за по 8 к

                          16 клапановите двигатели не са ли с хидравлични повдигачи, какво е това регулиране на клапани, за което пишат хондаджиите? Не се ли регулират сами?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                            За тия пари и изисквания може да вземеш Г-класа,бензин дори с блокажи,но положително ще е по-дърт от 10 години.
                            Ами аз като гледам, човека е написал някъде от около 8 и после 10 бона...........поне от това което цитираш. И по дърт от 10 г., хм. Хайде намери ми Г класа дори без блокажи (не ги разбирам много коя има коя няма) не на 10, а дори на 15-17 години за такива пари. Преглеждайки дори българското мобиле (не немското, в което цените са още нагоре) и то на коли вече на 16-19 години, цените на Г класи например започват от 16-17 хиляди лв. Дори с десен волан са по-скъпи от 8-10 бона в лева.
                            Нещо да не говорите за евро

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв 10 годишен джип с 4/5 врати, бензинов, здрав - предимно за шосе и магистрал

                              Първоначално публикуван от batececo Преглед на мнение
                              Ясно, че на асфалта не ми трябва блокаж, но в дълбок сняг и лек черен път може би ще е полезен да не превъртат гумите?
                              Ами честно казано,като те гледам по какви "джипки" се заглеждаш едва ли ще стигнеш с някоя от тях до дълбокия сняг.Виж,ако говорим за това да се качиш до някой зимен курорт по разчистен път съм по-съгласен.За там паркетниците с едни Зимни гуми са много добри.За магистрала също.Но за пресечен терен,стръмни наклони,дълбок сняг/кал просто забрави.Та според мен бягай от 100% паркетници с разните им "измислени" 4х4 системи.Аз все си мисля,че една Киа Спортидж би удовлетворила голяма част от изискванията,които си написал.Неслучайно ти я препоръчвам,комфортна и пъргава е.Освен това си е с парт-тайм задвижване и разбира се бавни скорости и с нея,даже и в стандартния и вид ще стигнеш доста по-нависоко от всеки един паркетник.Освен това и на магистрала е добре до към 120-130км/ч.
                              Последно редактирано от Янко Желязков; 06-01-11, 12:31.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X