Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимни въпроси за CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Зимни въпроси за CR-V

    Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
    2 ро . Кажи как разви болта на шаибата на вала, видя ли зор с него?
    3 то . Шаибата на вала лесно ли излза от шлиците , нужни ли са некви спец изнтрументи и скоби за да се извади. В книгата на картинката оня я сваля на ръка ама то там много лесно.
    4 то. И последно как законтри двигателя за да развииеш болта на шаибата
    Ще си ми много полезен с тея отговори Пък после ще си поприказваме за обтягането на ремъка да не си объркал там нещо че да свири сега.
    2. При възможност - най-лесно се развива като отидеш на гумаджийна за камиони. Имат там едни яки пистолети. После притягаш леко и се прибираш да сменяш.

    3. Лесно си излиза
    4. Ако изпълниш т. 2 - нямаш грижи. А ако не - има на шайбата вътрешен шестогран - около 50мм. за него си требе спешъл туул. Имам го правен в гаража от подръчни материали.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #92
      От: Зимни въпроси за CR-V

      Аз ще сменям водна помпа така 4е откачането на тампона отпада щот ремака няма да се вади, спешъл ключа в момента ми се прави 50мм към шаибата 46 от другия краи имам една огромна лула 46 от ковано железо дълка 60 санта която мисля да подпра в земята и да напъна после болта ако не стане така при гумаджията ще стане За съжаление канал няма и ще се вра някък зарад тея ремъци ако се наложи. Макар че в руската книга оня на снимките всичко си сваля така през калника, ама докато не я почна нема да разбера
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

      Коментар


      • #93
        От: Зимни въпроси за CR-V

        По повод въпросите:
        1 во . Ще мине и без канал но си има доста легане, ставане.Ремъците около климатика и динамото ,ако са все още оригинални имай предвид ,че японецо всичко е стягал на динамометричен ключ(поне при мене беше така).
        2 ро . С болта на шаибата на вала, видях доста зор(имаше и колебание лява -дясна резба),но накрая се предаде с двуметрово рамо на 2-та чашка 19 (както казах за надежността при стягане)и то с нормална резба се оказа.
        3 то . Шаибата на вала лесно излиза от шлиците !
        4 то. Двигателят се законтря като по книгата.Сваля се от долу капаче(ламаринка) върху маховика,и насамия него има отвори около 6мм. ,където сложих накраиник от "гедоре" или нещо закалено ,за да опре в кожуха.

        Коментар


        • #94
          От: Зимни въпроси за CR-V

          А , те тва вече при мене не е така т.4, под тва кпаче на маховика нямам място не накраиник на гедоре да вкарам ами отверка не влиза, абсолютно там няма къде да се законтри. А пък в книгата на снимката гледам как пича слага щанга там и законтря в зъбите. Е да ама моята не е така, зъбите на маховика минават на 3-4мм от кожуха а тои е абсолютно еднакъв без място да се законтри някъде по него като на снимката. За това сега ми правят ключа, не че на вулканизатор нема се развие , ама после кат имам ключ лесно ще въртя мотора от шаибата, ще си я стегна с дино ключа колкото трябва, и така, абе спец. иструмента си е балгинка, не ще ни хляб ни сол А последно шаибата и ремъците са сменяни през април 2009 така че идея нямам в сервиза на Хонда по книга ли ги стягат или на ръка до откат
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

          Коментар


          • #95
            От: Зимни въпроси за CR-V

            Днес почистих IACV клапана:
            http://forums.hondabg.com/index.php?...ntry1057184291

            Ето как изглеждаше преди:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard11.jpg
Прегледи:1
Размер:139.2 КБ
ID:5252957

            ...и след почистването:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard12.jpg
Прегледи:1
Размер:161.6 КБ
ID:5252958

            Интересното, е че сутринта като я запалих си държеше около 1200 оборота, а след като почистих и монтирах следобяд клапана и я запалих задържа на 1500 Започнаха и нещо да се колебаят оборотите, но в много малки граници и сигурно е от стрелката, защото не се усещаше иначе да се променят. Утре сутринта като ида на работа ще имам вече представа за какво иде реч

            ПС - за почистването използвах четка за зъби и спирт. Стана бързо и добре.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #96
              От: Зимни въпроси за CR-V

              На мойта като я почистих също беше така с оборотите,но там има едно като жинглюр навих го още два оборота и заби оборотите на около 600 а преди почистването на 900 и се сменяха нагоре и надолу

              Коментар


              • #97
                От: Зимни въпроси за CR-V

                Моята сега е на около 800, но не мисля да ги намалям.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #98
                  От: Зимни въпроси за CR-V

                  Познайте какво е това това е още един "майстор" гладен
                  ....Е бати как се качват фаилове?
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • #99
                    От: Зимни въпроси за CR-V

                    Колегата mimo13 предлага това------- Оригинален HONDA комплект е само с доставка - 158лв (ремък+ролка), иначе ремъка може да бъде Gates 90лв или Mitsuboshi 40лв, а ролката Koyo 50лв , SKF 90лв или GMB 40лв.

                    Какво ще ме посъветвате
                    -------Honda CR-V 128к.с.--------
                    "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                    Коментар


                    • От: Зимни въпроси за CR-V

                      Хм, много евтино за оригинален, мислех че са поне 200 лева, ако наистина са оригинални те съветвам да си вземеш тях Щото и да вземеш геитс за 90 и ролка за 50 пак отиде 140 лева. Та за тва 158 си е оферта но само и едиснтвено ако е оригинален , на ремъка си пише Хонда а на ролката незнам кво таман се опитвам аз да кача снимки на спешъл ключа за шаибата на вала ама или аз съм тъп или не знам
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                      Коментар


                      • От: Зимни въпроси за CR-V

                        [/IMG]Ееееееееееее бати простотията, 40 мин немога да кача снимка, ъплоуд мъплоуд курци. момци давам линк то се е видяло че нема стане инак
                        http://alfa.kachi-snimka.info/viewer...297883054d.jpg
                        http://alfa.kachi-snimka.info/viewer...297883198u.jpg
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • От: Зимни въпроси за CR-V

                          Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                          [/IMG]Ееееееееееее бати простотията, 40 мин немога да кача снимка, ъплоуд мъплоуд курци. момци давам линк то се е видяло че нема стане инак
                          http://alfa.kachi-snimka.info/viewer...297883054d.jpg
                          http://alfa.kachi-snimka.info/viewer...297883198u.jpg
                          Прочети тази тема:http://www.offroad-bulgaria.com/show...02#post1420102
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • От: Зимни въпроси за CR-V

                            Ако си мислиш че не съм опитал и така и пак не става, ето опитвам пак, цъкам на "Вмъкни изображение" и вмъквам линка към снимката:[/IMG] = Invalid file опитвам и от компа и от него не става, снимките са намалени до 800/600. Предавам се, малко ми са другите дертове ами ся да се напъвам да чета и да си блъскам главата как се качват снимки, аиде нема нужда. Щом не е направено като в нормалните сайтове ич нема се занимавам.
                            Сори за спама , да продължим нататък с темата
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • От: Зимни въпроси за CR-V

                              Здравейте,
                              искам да попитам знаещите и можещите да отговорят на моя проблем.Температурата в градско е нормална, но в извънградско започва да се вдига от обичаиното си положение и като включа парното стрелката моментално пада на нормалното си положение..На какво може да се дължи- темостат или нещо друго.

                              Коментар


                              • От: Зимни въпроси за CR-V

                                с газ ли е колата?
                                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X