Обява

Свий
Няма добавени обяви.

как да се отърва от продадена кола още на мое име

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • как да се отърва от продадена кола още на мое име

    Преди години единприятел, търговец на коли предложи да ме отърве от старата ми Аскона. Дадох му ключовете и талона да я покайел на някой си. Онзи я купил и този му дал документите. После този изчезнал за исвестно време и когато се появил казал че е продал колата на трети.

    Абе с 2 думи колата няма издирване! Поне е със старите номера, но то като знам какво и беше състоянието най вероятно вече е на вторични суровини. Въпросът е как да си я отпиша, защото ми виси и като данъци и в кат си е на мое име???

    Моля помагайте с идеи!

  • #2
    Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

    Стигнало се е до тук, тъй като при т.нар. "препродажби" е нямало прехвърляне на собственост. Препродажбите са ставали или без документ или само с пълномощно. Пълномощното е предпочитания начин, когато взимаш пари за нещо, което реално не притежваш. Накрая друг опира пишкира. Вариантите са два или започваш издирване, докато се добереш до документите си, или я обявяваш за открадната. Като за последното трябва да си сигурен какви последствия може д аима.

    Успех!

    Коментар


    • #3
      Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

      Ами тя си е като открадната "Дал съм я на еди кой си и не ми я връща"

      Даже знам и как се казва този на който съм я дал да я продава.

      Коментар


      • #4
        Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

        Пускай я за издирване. Няма друг вариант.
        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

        Коментар


        • #5
          Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

          В такъв случай, колата не е открадната, ами е обсебена и направо отиваш и я обявяваш за такава в РПУто, като пишеш кой, какво и как. Виждал съм го напрактика и действа.

          Нов талон не можеш да си изкараш, щото ще искат да й видят номерата.

          Коментар


          • #6
            Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

            Моят случай е аналогичен...
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

              Можеш да я бракуваш,нямаш нужда от никакви документи.

              Коментар


              • #8
                Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                Първоначално публикуван от Антон Пенчев Преглед на мнение
                Можеш да я бракуваш,нямаш нужда от никакви документи.
                Не трябва ли да предадеш номерата?

                Коментар


                • #9
                  Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                  Аз казах,че е изгорял,то така си и беше.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                    Аз имах същия случай-продадена с пълномощно.3 години ми се трупаха данъци и опитвах какво ли не,включително да я обявя за открадната.В крайна сметка един познат ми каза да отида в КАТ и да поискам справка,че колата вече не е на мое име.Не си спомням как точно се казваше тая справка,беше нещо от рода на "за сменена собственост" или нещо от тоя род.В КАТзнаят за какво става дума и издават такъв документ с подпис и печат.Струва 7-8 лева и върши работа пред данъчните.В моя слчай новия собственик я е регистрирал на себе си преди 2г. и половина.Отидох в данъчното и ми я отчислиха със стара дата.Ако искаш обади ми се на 0888/202706 и ще ти обясня по-подробно.
                    Прости мя Господи,че чух вся премудрости твои,но бидох простак и невозползвaхся.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                      Това е "бивша собственост"
                      Ако с пълномощното е продадена, регистрирана на друг човек.
                      А ако са си я карали с пълномощното е не е извършена пререгистрация, в кат си стои на негово име.
                      Тия нашите коли с белите номера,изчезнали безследно, като са снети от регистрация служебно,не следва ли да се отчисляват и от даначното безпроблемно? Аз познавам поне 20 човека на които се трупат данаци за автомобили , продадени по "наивен и глупав" начин.
                      Включително и аз.
                      Уморените коне не ги убиват , нали ??

                      Коментар


                      • #12
                        Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                        А, вие не знаете ли, че генерално или прочее пълномощно се прави с валидност до 1 г. и толкова. Ако и след това не са я продали, можеш напълно основателно да я обявиш за обсебена и полицията ще я прибере.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                          Pриеха нещо в смисъл,че колата ако не е бракувана и оставена в морга,се дължат данъци.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                            Първоначално публикуван от Антон Пенчев Преглед на мнение
                            Можеш да я бракуваш,нямаш нужда от никакви документи.
                            за да се бракува /спре от движение/ в КАТ искат една бала документи:
                            бележка от фирма за вторични суровини, талон, номера и т.н.
                            като си регистрирах пасат до мен на опашката имаше един дядо, който го връщаха за някакви бумаги за 3-ти път...

                            допреди 2-3 години в данъчното минаваше номера да кажеш, че си я продал без да даваш копие от нотариален договор... но сега се изхитриха...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              Re: как да се отърва от продадена кола още на мое име

                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                              за да се бракува /спре от движение/ в КАТ искат една бала документи:
                              бележка от фирма за вторични суровини, талон, номера и т.н.
                              Това за бележка от вторични не е вярно, поне преди 4 месеца не се искаше. Само номера и талон. Връщаш номерата, а на талона ти бият печат бракувано. И после с тоя талон можеш да продадеш двигателя и чрез него се прави новата регистрация на МПС-то на което е монтиран. Поне при мен така стана.

                              Към Събин:
                              Ако обявиш табелите за откраднати, дали няма да можеш да я бракуваш без тях... Защото има случай, при откраднати номера се вадят нови. Може би да може и да се бракува...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X