Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова верига състезания с Ендуро и АТВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Нова верига състезания с Ендуро и АТВ

    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
    Благодаря Ви, за такива игри, състезания и мероприятия и аз съм твърдо ЗА.
    Горното го заявявам най-сериозно.
    Абе полу-адаш, ти да не помисли, че правим преврат
    Eвгени Филчев
    Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

    Коментар


    • #62
      От: Нова верига състезания с Ендуро и АТВ

      Колеги, не може да намерим компромис във формата на УЕМ, трябва да се разбере ! Там ще бъде на тестове и това е положението. За какви компромиси става дума ?
      Това, че на някой така му отърва, няма нищо общо с действителността ! И за да дам пример ще кажа, че Кокера бие и в двата формата, Пламен е винаги втори, а Сиренцето - трети. Така било е и така ще бъде. Само дето на тези състезатели не им харесва формата и НЯМА ДА КАРАТ през сезон 2011 в РШЕ заради това. Не е етично да ги отстраним, защото половината младежи, които карат колело в Стара Загора са си сложили прякор "Малкия Кокер" и той е кумир за тях. Какво по-ясно и как да го кажа, че да ме разберете ?!!!
      Не желая нещата да се разглеждат на парче, да се хващате за грешни тълкования и да се разделят хората на лагери !
      Кой където му харесва там ще кара.
      Ендуро-кроса в Х шампионата ще е препятствие в препятствие, така, както е в щатския шампионат, затова тренирайте и се стягайте, както го правят Мартин и Ади ! Само с акъли и приказки не става.
      Ванка, добре си дошъл в ендуро-кроса, никого няма да върнем, защото целта ни е колкото си може повече състезатели да израснат още повече в тази майсторска дисциплина, а не да се търсят оправдания, че препятствията били много високи ! Не, всъщност отговорът на неможещите до сега беше: "Защо да си чупя мотора ?!"
      На времето Амбарев имаше една много хубава приказка: "Като се съберем на маса, всички се хваляме разгорещено как сме карали, какви подвизи сме извършили, а не можем едно състезание да завършим и все някой ни пречи."

      Хайде, успокойте духовете ! Всичко си е в реда на нещата и нищо ново под слънцето !
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #63
        От: Нова верига състезания с Ендуро и АТВ

        Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
        ........обаче след като сам си плащам за масрафа, мисля че имам право да карам както искам и където искам.шампионат ще има.
        Еми Шефа го каза!
        Ама аз съм съгласен със ШЕфа!

        Коментар


        • #64
          От: Нова верига състезания с Ендуро и АТВ

          Значи едно съзтезание на първо място е обвързано със финансиране за да може да се направи, после идат главоболията по организацията, не разбирам ЗАЩО некой като иска да направи нещо и си залага собствения задник за успеха или неуспеха на подобно начинание требва да има некои да му казват колко не е правилно вместо да се поощрява. Не знам до колко ще е вярно ама клубове които водеха много участници допреди 2години сега ги нема изобщо на тепиха, щом ще се включват ще става интересно дано не се окажат само "добри намерения". Моторите не съм ги следил ама имаше съзтезания където се събираха по 30-40АТВ-та и купона беше пълен тогава. В момента ей така като си излизаме да караме само на бензиностанцията се събираме по 3-4групи от по 7-8човека, и никой неще и да чуе за съзтезание, защото без да са били участници и чули недочули неща РШЕ ги отказва много бързо било то верни или неверни, а други алтернативи нема кой знае какви освем МХ-а което пък съвсем ги стресира да отидат да премерят за сефте сили там. Мен лично не ми пречи да бъда оптимист и да не се случи нищо не е кой знае ква болка.

          п.п. Ако има такива мероприятия обещавам да доведем още един човек от отбора, което си е кажи-речи близо 50% участие на нашийо клуб.
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • #65
            От: Нова верига състезания с Ендуро и АТВ

            Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
            Ванка според мен няма да са няколко човека. На играта тримата братя имаше около 100 записани.

            Кажете кого в РШЕ е имало подобен случай.

            Имало е...
            Просто забравяш за София 2009 - над 160 души участници. А по трасето заедно със "съпровода" на дъщери, синове, "подопечени" и т.н. сигурно бяхме над 200.

            Ехх..спомени.Такива многобройни състезания няма да видим скоро.

            Аааа... ето точния брой:http://www.offroad-bulgaria.com/show...767#post721767
            Последно редактирано от miki64; 15-12-10, 21:56. Причина: намерих поста на Грудев
            Mitsubishi L200 DobbleCab

            KTM XC 450 RW 2009
            KTM 350 SX 2011

            Коментар


            • #66
              От: Нова верига състезания с Ендуро и АТВ

              Винаги съм повтарял, че основната причина да няма достатъно състезатели след 2008г е финансовата криза, хората си следят изкъсо бизнеса,други въобще вече нямат такъв... Всичко се е свило,кой ти мисли за състезания,от къде време - пари.
              Това е и причината през 2010г да няма частни състезания (няма спонсори и желаещи да рекламират, има само достатъчно безработни за контроли).

              2011 ще е същия *уй. Повече от 6-7 състезания общо в БГ не са нужни. Всъщност точно толкова са и сериозните състезатели.

              Аз и клуба имаме доста идеи, основно за приключенски ендуро надпревари (което няма,ама хич няма нищо общо с правилника на УЕМ), но и следващата година вероятно ще пропуснем.

              Повечето знаят, че идеята за традиционни или частни състезания,по една шапка не е нова,свободата за организаторите само може да роди нови идеи и разбира се нови състезатели.
              Но не наводнявайте със състезания, не му е сега времето,леко по леко за 2-3 години нещата ще се нагласят.


              ПП
              И при мотокроса има много традиционни състезания. Дори някои с повече участници отколкото в Шампионата и какво от това? Щом има желаещи нека спорта да се развива.
              Последно редактирано от Краси Грудев; 15-12-10, 22:50. Причина: Допълнение

              Коментар


              • #67
                От: Нова верига състезания с Ендуро и АТВ

                Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
                Имало е...
                Просто забравяш за София 2009 - над 160 души участници. А по трасето заедно със "съпровода" на дъщери, синове, "подопечени" и т.н. сигурно бяхме над 200.

                Ехх..спомени.Такива многобройни състезания няма да видим скоро.

                Аааа... ето точния брой:http://www.offroad-bulgaria.com/show...767#post721767
                Верно готини спомени...
                За броя състезатели - и аз така мисля .

                Тази тема държи и друг рекорд за брой посещения почти 40 000

                После нещата се разводниха...
                След всеки връх следва и спад - закон, неизбежно е. Но това е циклично ,така че съм оптимист

                Коментар


                • #68
                  От: Нова верига състезания с Ендуро и АТВ

                  Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                  Ванка според мен няма да са няколко човека. На играта тримата братя имаше около 100 записани.

                  Кажете кого в РШЕ е имало подобен случай.
                  Мисля, че във въпроса ти е и отговора! Ама ти нали си АмаТИор! Ще видим колко участници ще има на Ендурокроса! И тогава да говорим!
                  Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                  Коментар


                  • #69
                    От: Нова верига състезания с Ендуро и АТВ

                    Да не забравяте от къде сте тръгнали,през какво сте минали и накъде отивате...???



                    ако не бъркам: участниците в първата организирана среща за шампионат 2004 г.

                    ...Или как се заражда Ендурото
                    (цитатите са от форума и произволно избрани)

                    ………….През далечната 2004 г.
                    Жоро
                    .... До всички ендуро - драйвъри: Гответе се,напролет ще направим за първи път ендуро кръг и в Стара Загора!
                    Сабине,не е лошо да се помисли за една верига от такива състезания и генерално класиране накрая
                    Гълъбин Колев
                    ... идеята за верига ми харесва съм твърдо "за"
                    Жоро
                    Нека се съберем и да го обмислим добре.Ще поканим и пичове от други Ендуро центрове в страната,за да се получи верига.Около Стара планина и на север и на юг ендурото е много популярно и за такова нещо мисля,че ще се навият. Нека да го направим,защото само в Б-я не се организират Ендуро състезания.Време е някой да сложи началото!
                    Izo 4x4
                    Идеята за ендуро шампионат е много яка.
                    Но наистина трябва още в идеята да залегнат принципи, които да не пре...т нещата
                    Гълъбин Колев
                    Колкото до затворените трасета, мисля че трябва да са по спънати и технични, защото те са с демонстрационен характер за привличане на публика и спонсори евентуално,а не за да се изтрепем.
                    ЕНДУРОТО НЕ Е МОТОКРОС
                    ……………..Края на 2006 г.
                    Жоро
                    КОЛЕГИ, ОТ СЕЗОН 2007, БЪЛГАРСКИ ЕНДУРО ШАМПИОНАТ СТАВА ВЕЧЕ ОФИЦИАЛЕН ЕНДУРО ШАМПИОНАТ НА БЪЛГАРИЯ, А БЕФ - ЧЛЕН НА БЪЛГАРСКАТА ФЕДЕРАЦИЯ ПО МОТОЦИКЛЕТИЗЪМ, КАТО КОМИСИЯ "ЕДНУРО".
                    Благодарим за отзивчивостта и доверието от страна на УС на БФМ и специално на нейния председател Богдан Николов !
                    От тук нататък ни чака отново много работа.
                    Даниел Туйков
                    Вече има и клас "ЕНДУРО" в БФМ освен писта, мотокрос и супер мото - че по-хубаво от това има ли?
                    Развива се спорта и това е очевадно ! ... Честито ни
                    Жоро
                    Искам да кажа на всички състезатели, фенове и симпазанти на ендурото, че Комисия "Ендуро" ще работи изключително в посока за още по-голямо популяризиране на любимия спорт, ще се съобразява изключително с вас и ще се допитва до вас, защото без огромната маса ендуристи да стои зад гърба ни, няма да има истински ендуро шампионат на България!
                    Жоро Донечки
                    Но ето, ТОП НОВИНАТА е факт. Това ме радва, защото любимия ми спорт(мотоциклетизма) прави голяма крачка нагоре.
                    Поздравления и едно голямо евала на хората от, които зависеше да се случи това събитие!
                    Тодор Христов
                    Аз пожелавам успех....Като бъдещ участник в ендуро шампионата , искам да декларирам , че ще помагам с каквото мога на организаторите ! Дано сме живи и здрави , а купона ще си го направим !!!

                    Жоро

                    Легитимноста пред България и пред света, която ни дава членството ни в БФМ е много важна, а ще се радваме и ако ние сме полезни на БФМ.
                    Що така, българинът трудно се учи да разсъждава позитивно ?!
                    ....Само ще дам един пример: В една страна, разпрана от алтернативни организации, всички мото секции да са в една организация е голямо постижение за нас, за БФМ и дори за FIM, при условие, че в никоя друга страна това го няма, дори и в тези към които ще се присъеденим скоро

                    ---------------------------- THE END -----------------------



                    По темата:
                    Които където желае да участва-е най малкото негово право,да се доразвива или какво и да е, добре ! но да се прави бойкот на нещо създавано и развивано с години е ... нямам думи.
                    Под бойкот имам в предвид (аз вече няма да участвам в РШЕ щот не ме кефи) Вярвам че всеки клуб може да се обедини и да „навива” някои които в момента не желае да участва поради и каквито и да е било причини в РШЕ да го направи,също така вярвам че има много желаещи да участват,но него правят защото „попиват” от другите !

                    и нещо друго
                    ...да,факт е че имаме постоянни челни места при няколко участника и може би още няколко подготвени състезателя, не е ли е време някои от тях вече навън да покарат малко ? ако проблема са средствата,трябва да търсим варианти,както виждате и немислими идеи(дакар) са напът да се случат,но без силен и посещаван и отразяван национален шампионат нещата според мен няма как да се случат поради ред причини.


                    Страхотно е да има алтернативи,тази дори е чудесна но само и едиствено при положение че не се делим на тия и ония(аз ще карам в X кроса,аз пък в РШЕ) , (ние ще организираме кръгове алтернатива на РШЕ, ние пък само РШЕ) пагубно е , разберете ! на фона на тази криза и все по-малкото състезатели.

                    Вземете всички седнете на една маса и очи в очи изгладете нещата.


                    п.п. ако не е за тук това мнение-както прецените....
                    Последно редактирано от douglas; 15-12-10, 23:45.
                    [CENTER][SIGPIC][/SIGPIC][/CENTER]
                    [CENTER][COLOR=darkorange]Мото клуб "Екстрийм Райдърс" Търговище[/COLOR][/CENTER]

                    Коментар


                    • #70
                      От: Нова верига състезания с Ендуро и АТВ

                      Хич не исках да се намесвам сега, защото исках да чуя повече мнения, но не се сдържам!

                      Искам пределно ясно да кажа, че клуб "Севтополис" няма и ни най - малка идея за какво иде реч!

                      Ако Евгени е решил с някой, че ще прави нещо - лошо няма. Но докато 99% от хората от клуба нямат и ни най - малка

                      представа какво някой е решил, нека не намесваме клуба.

                      Лично аз съм изумен от това, което се случва по същите причини, по които доста хора писаха по - горе.

                      Като начало само си представете, как тези клубове (защото споменатите клубове са основни действащи в РШЕ) на практика ще съумеят да организират 2 (подчертавам две) състезания?
                      Не видяхте ли че тази година с кръв и пот се спретнаха по едно!

                      Крейзитата ако можеха да напрвят две(давам тях като пример, защото те са ми еталон за клуб), щяха ли да заебът РШЕ и да не го направят, както се случи?

                      Лично аз не виждам клуб с финансова и физическа възможност, който може в годината да изкара две състезания от начало до край и те да са за пример.
                      Всеки който беше миналата година в Търново на срещата на клубовете помни, как всички се чудехме дали да правим състезния.

                      Нека не се заблуждаваме. Това ако се случи си е удар под кръста за РШЕ.

                      Но пък от друга страна аз съм 10000% ЗА ендурокрос състезания. Това е най интересното, което ендурото може да предложи на публиката, съответно на рекламодателите, съответно да се финансира от друг а не само от клуба.

                      Който ме познава, знае моята МЕЧТА от 3 години насам - как затваряме центъра правим АЛАроманякс-а в Казанлък. Но за това се искат топки, ... и кинти.

                      Обаче
                      Нали се сещате, че и ако АТВ участват състезанията пак ще са компромисни, заради спецификата на машините и преодолявеното им на препятствия. Означавали ли това, че ще се правят две отделни трасета за АТВ и мотори (за Х-кроса говоря)? И как аджеба ще се направят тия две трасета??? Че то има клубове, където природата с клизма им позволява да направят две отделни трасета за навигацията, камо ли за ендурокроса.

                      Всичко това за мен ще си е пилеене на средства и спадане на състезателна бройка, защото на първото ще дойдат маса народ от любопитство и след това всички без 4-5 състезателя ще се наблъскат в клас адвенчър. И като казвам всички, имам предвид една шепа хора.
                      Същото ще е и с РШЕ.

                      Нека никой не си мисли, че защитавам РШЕ или частния шампионат! Проблемите наистина ги има и това личи от всички случки през годината.

                      Лично за мен пътищата по които можем да поемем са два, за да не загубим състезатели и интерес на публика (който не знае, за това се правят състезанията, но без състезатели няма и публика!)

                      1. Теглим майната на РШЕ, никой не кара там, след 2 години новия шампионат ще не-ще ще стане републикански щото всички ендурости са там (както беше до миналата година)
                      2. Кара се в РШЕ но през годината се организират 2-3 състезания в новия формат който задоволява всички претенции против РШЕ и/или по време на РШЕ се кара новия формат в навигацията и екстра бонус в препятствията.

                      И двата пътя си имат плюсове и минуси, но нека всеки сам за себе си ги открие.

                      В главата ми нахлуват още мисли и идеи но ще спра до тук. Оплюйте ме че после пак

                      Всичко по - горе си е лично мое мнение!
                      Искам също да се знае, че ако клуб "Севтополис" реши да се включи в частния шампионат, аз съм твърдо зад него.
                      EnduroX Alba-Damascena 2019

                      Коментар


                      • #71
                        От: Нова верига състезания с Ендуро и АТВ

                        Уважаеми douglas,
                        да така беше тогава, когато карахме по старата схема !!! След като Богдан Николков постави условието за това, че схемата на ФИМ става задължителна за РШЕ, аз му заявих, че повече не желая да съм председател на КЕ, тъй като не съм съгласен с нея и знаех мнението на повечето състезатели !
                        Тодоре, споменатите клубове (без "Севтополис"), така или иначе няма да правят кръгове от РШЕ, защото бюджета на едно такова състезание е твърде голям в тази криза, за която говорите всички !
                        Пука ми на оная работа как карали в Европа. Там карат така, защото нямат условия !
                        Аз, моят клуб и повечето ендуристи от останалите клубове си имаме становище и държа на него !
                        Ще имаме твърдо отбор и в РШЕ !!!
                        Никой не може да ни спре да караме, както си пожелаем !
                        Точка по въпроса !
                        Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 16-12-10, 01:09.
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • #72
                          От: Нова верига състезания с Ендуро и АТВ

                          Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                          Тодоре, споменатите клубове (без "Севтополис"), така или иначе няма да правят кръгове от РШЕ, защото бюджета на едно такова състезание е твърде голям в тази криза, за която говорите всички !
                          Пука ми на оная работа как карали в Европа. Там карат така, защото нямат условия !
                          Аз, моят клуб и повечето ендуристи от останалите клубове си имаме становище и държа на него !
                          Ще имаме твърдо отбор и в РШЕ !!!
                          Никой не може да ни спре да караме, както си пожелаем !
                          Точка по въпроса !
                          Ми кво дрънкате тогава, че нямало новия формат да пречи на РШЕ, че пак щели да се правят състезания и т.н.
                          Кажете че догодина няма да има РШЕ щот сте решили че няма да правите състезания и точка по въпроса.
                          Хвърляте една бомба, и оставяте хората да се чудят кво става...
                          EnduroX Alba-Damascena 2019

                          Коментар


                          • #73
                            От: Нова верига състезания с Ендуро и АТВ

                            РШЕ ще има, защото и през тази година нито ние, нито "Боляри", нито "MG Racing", нито "Еди Моторс" правиха кръгове !
                            За сметка на това в РШЕ влязоха такива яки клубове в ендурото, като Търговище и Несебър !
                            Добринище и те ще правят доколкото разбрах, така че спокойно, РШЕ ще има !
                            Ендурото и сексът не са шега работа !
                            -------------
                            Животът се измерва с броят на издишванията !

                            http://sixdayscrazyjob.com
                            http://crazy-job.com

                            Коментар


                            • #74
                              От: Нова верига състезания с Ендуро и АТВ

                              Май трябва за десети път да кажа че никой в случая не търси конфронтация.От МГ Рейсинг също ще участваме в РШЕ, като стремежа ни е за 2 отбора (зависи от финансиите).Атрактивността на един шампионат не се гради върху липсата на алтернатива и всеки от нас има право да САМ да прецени как да си прави кефа.Така че УЕМ формат феновете, вместо да пишете една кофа безмислени приказки, наблегнете на вашите си състезания,все пак това е официалния шампионат.Така или иначе частни състезания през 2011 ЩЕ ИМА. Кога и колко-ще обмислим след като излезе календара на РЕШ, стига да е ясен до края на годината.Само да подметна че желаещите да организират кръг от веригата са повече от възможното
                              Последно редактирано от Гълъбин Колев; 16-12-10, 03:24.
                              offroad фен
                              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                              Коментар


                              • #75
                                От: Нова верига състезания с Ендуро и АТВ

                                Първоначално публикуван от douglas Преглед на мнение
                                Да не забравяте от къде сте тръгнали,през какво сте минали и накъде отивате...???



                                ако не бъркам: участниците в първата организирана среща за шампионат 2004 г.
                                ...............
                                Тодор Христов
                                Аз пожелавам успех....Като бъдещ участник в ендуро шампионата , искам да декларирам , че ще помагам с каквото мога на организаторите ! Дано сме живи и здрави , а купона ще си го направим !!!
                                Както тогава помогнах и участвах (карах всички 10 състезания ) и сега ще подкрепя начинанието
                                Може би няма да мога да участвам (календара ми е пълен с участия навън), но от мен ще имате времеизмерване, екип и материали за организацията
                                Уважавам всеки, който се нагърбва с организация и прави състезанията от любов към спорта и състезателите

                                П.П.

                                Ако ме харесат учредителите мога да спретна едно кръгче и в Троян А и имам два мотора за раздаване като награда...
                                Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 16-12-10, 11:14.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X