Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Re: Какво мислите за добавка към маслото (немска)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Какво мислите за добавка към маслото (немска)?

    предлагат ми една добавка специално за турбо двигатели... немска, 100лв за 5л масло... била страшно ефективна... обаче си мисля, че ако не сипваш при всяка смяна, ефекта ще е обратен...
    поне от опита ми с ТЛК-то - като я купих очевидно беше с добавка... след 2-рата смяна на маслото добавката явно съвсем се отми и компресията падна, започна да гасне... направих основен ремонт и оттогава се слага само масло...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    Re: Какво мислите за добавка към маслото (немска)?

    Мисля, че след като си готов да дадеш още 100лв повече за 10000км пробег е по добре да смениш три пъти маслото на по 3000км
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #3
      Re: Какво мислите за добавка към маслото (немска)?

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Мисля, че след като си готов да дадеш още 100лв повече за 10000км пробег е по добре да смениш три пъти маслото на по 3000км
      маслото си е масло /то и в него има добавки, но по-малко/...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Re: Какво мислите за добавка към маслото (немска)?

        Именно, убеден съм, че всякакви добавки с евентуален съществен ефект са си фабрично добавени. Затова мисля, че ако тези 100лв бъдат вложени в по честа смяна на маслото на съответен по-малък пробег, ефекта ще е по добър.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #5
          Re: Какво мислите за добавка към маслото (немска)?

          не е точно така, защото маслото става много скъпо, ако му се слагат най-добрите добавки... може би ако е масло за състезателни автомобили ще има наистина най-добрите добавки...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            Re: Какво мислите за добавка към маслото (немска)?

            Тедо, и аз смятам, че добавките се слагат още при производството на маслата в оптимални количества, защото с увеличаването на %-ното съдържание на някоя добавка се подобряват едни показатели за сметка на други, а необходимото съотношение се постига експериментално и след изпитвания. Тези добавки, които се предлагат едва ли са чак толкова универсални. Не може да няма никакво значение към какво масло се добавят.
            И интересно защо, добавки предлагат все някакви неизвестни фирми, а не Кастрол или Шел например. И дали при гаранционното обслужване на нови автомобили слагат добавки.
            Според мен се произвеждат и продават достатъчно скъпи и добри синтетични масла.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X