Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОМОЩ - СЪВЕТ ЗА РЕМАРКЕ - СПЕШНО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПОМОЩ - СЪВЕТ ЗА РЕМАРКЕ - СПЕШНО

    Здравейте , почти съм обеден че тази тема не е за тук но ненамерих каде да я пусна.

    Става въпрос за това че искам да си купя ремарке с което да си превозвам АТВ-то. Намерих доста добро и запазено фабрично ремарке на прилична цена , което обаче е спряно от движение и се намира в друг град. Та въпроса е как да си го докарам до софия и да си го регистрирам ? Значи първо ми трябва гражданска - това ок , има ли някакви временни номера който мога да изкарам и да си го додърпам и от каде се вадят ? от софия или от градът в който е продавач ? какви са цените им ? Благодаря ви.

    Ако модераторите сметнат че темата не е за тук нека я преместят на правилното място.

  • #2
    От: ПОМОЩ - СЪВЕТ ЗА РЕМАРКЕ - СПЕШНО

    Здравейте. До сега четох в интернет и възникнаха още няколко въпроса , ако ремаркето е спряно от движение трябва ли да минава технотест ?

    Коментар


    • #3
      От: ПОМОЩ - СЪВЕТ ЗА РЕМАРКЕ - СПЕШНО

      Колеги искам да попитам-искам да закупя ремарке със старите номера,с регистрация.Как се процедира?Първо трябва да се сменят и тогава да се прехвърли или може и обратно?Какви документи са нужни за новите номера и отива ли се с ремаркето в КАТ?
      Благодаря предварително!
      Поздрави!
      Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

      Коментар


      • #4
        От: ПОМОЩ - СЪВЕТ ЗА РЕМАРКЕ - СПЕШНО

        Пьрво го прехвьрляш нотариално-затова ти трябват-платен даньк,валидна ГО и оценка(повечето нотариуси я правят срещу 10 лв).
        После отиваш в КАТ-ако регистрацията е пловдивска-само с документите,ако не е -с ремаркето за сверка на номерата.

        Коментар


        • #5
          От: ПОМОЩ - СЪВЕТ ЗА РЕМАРКЕ - СПЕШНО

          Първоначално публикуван от zodiak Преглед на мнение
          Пьрво го прехвьрляш нотариално-затова ти трябват-платен даньк,валидна ГО и оценка(повечето нотариуси я правят срещу 10 лв).
          После отиваш в КАТ-ако регистрацията е пловдивска-само с документите,ако не е -с ремаркето за сверка на номерата.
          Ремаркета не минават при нотариус!


          Remarketa ne minavat na notarius!
          ...sorrry za latinicata ama moderatorite da me opraviat
          Последно редактирано от CarTest™; 11-12-10, 10:15.

          Коментар


          • #6
            От: ПОМОЩ - СЪВЕТ ЗА РЕМАРКЕ - СПЕШНО

            Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
            Remarketa ne minavat na notarius!
            ...sorrry za latinicata ama moderatorite da me opraviat
            Колега, в някой случаи договорът трява да е подписан пред нотариус:
            Чл. 144. (1) Собствеността на моторните превозни средства се прехвърля с писмен договор.
            (2) (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) При прехвърляне на собствеността на регистрирани автомобили, на регистрирани ремаркета с товароносимост над 10 тона, на регистрирани колесни трактори и на регистрирани мотоциклети с работен обем на двигателя над 350 cm3 подписите на страните трябва да бъдат нотариално заверени.
            0887 61 66 21 - Катя

            Коментар


            • #7
              От: ПОМОЩ - СЪВЕТ ЗА РЕМАРКЕ - СПЕШНО

              Без нотариално заверен договор не можеш да минеш,проверено е.

              Коментар


              • #8
                От: ПОМОЩ - СЪВЕТ ЗА РЕМАРКЕ - СПЕШНО

                Минава се ,когато ремаркето е под 10 тона.
                0887632135-Краси

                Коментар


                • #9
                  От: ПОМОЩ - СЪВЕТ ЗА РЕМАРКЕ - СПЕШНО

                  може и без нотариус. аз отидох със стария собственик в КАТ и там попълнихме бланката за прехвърляне. ремаркето беше със жълти номера и ми трябваше само ГО. мина на преглед в КАТ, сложиха ми новите номера и това е . данъка си го платих по-късно. всички разходи са около 100 лв. ГО -38 лв. номера и такси в КАГ окло 50 лв. и данък 5 лв.
                  Honda CR-V I 2000 г.
                  0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                  Коментар


                  • #10
                    Re: От: ПОМОЩ - СЪВЕТ ЗА РЕМАРКЕ - СПЕШНО

                    Първоначално публикуван от zodiak Преглед на мнение
                    Без нотариално заверен договор не можеш да минеш,проверено е.
                    Брат ми скоро прехвърля ремарке, без договор при нотариус. А ако е от същия регион и не се сменят табелите предполагам, че може и самото ремарке да не се кара до КАТ, както с другите МПС-та.
                    Последно редактирано от gogosi; 19-12-10, 23:37. Причина: малка поправка
                    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                    http://www.facebook.com/JeepBG
                    LZ1GGC

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: От: ПОМОЩ - СЪВЕТ ЗА РЕМАРКЕ - СПЕШНО

                      Да аз скоро взех едно ремарке, което беше със старите номера. Направих му гражданска,без никакъв нотариус(ремаркета и мотопеди можело) попълнихме договора за покупко-продажба аз,той и жена му(ако е женен трябвало) и минах на каналите в КАТ, там си взех новите номера и това е.Продавача поседя малко с мен в КАТ да не би нещо да им трябва, но не им беше нужен той. Естествено трябва по ремаркето всички светлини да са ОК и май осигуряването на теглича също(за него не съм сигурен).

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X