Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На Червената Шапчица и станало студено....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: На Червената Шапчица и станало студено....

    Тук си имаме тема за мухъла(търсачка и т.н), той идва от дограмата, а не от термоизолацията (и "дишането")на стените всеки който санира, сменя и дървената си стара и вееща дограма с нова с 1-2-3 гумени уплътнения, а те не пропускат отделената в помещенията влага и т.н.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #17
      До: На Червената Шапчица и станало студено....

      Графитът не е за да не гори - самият графит е гориво, макар че го продават под кодовото название "въглища". Функцията му в топлоизолацията е да отразява някакви далечни инфрачервени лъчи. Така допълнително затруднява топлообмена.

      Коментар


      • #18
        До: На Червената Шапчица и станало студено....

        От кирпича по-добра топло изолация няма, и то заради въздуха в сламките и смлените от животното целулозни влакна - които като изсъхнат пак се превръщат във въздушни пръчици с арматурка...
        Ама представям си колко кофи с .. кирпич ще трябва да наплескам по панела, а преди това да монтирам рабица - за да се задържи ..и после да му строя стреха за да не се мокри ... и колко ще тежи ... и колко време ще се суши ... а да не говорим колко трудно се намира подходяща слама и подходяща прясна тор и глина от нужния вид.... и как се бърка ....
        И така - между панела и стиропора е пяната и въздуха, самия стиропор би трябвало да се поддържа сух - за да е пълен с въздух а не с вода, за целта ще изчакам и вторият слой на шпакловката да изсъхне добре за да не запечатвам влага отдолу ... и ще грундирам с дълбоко проникващ грунд, после ще боядисам и пак ще грундирам и ще си имам сухичък стиропорен щит.
        Последно редактирано от iai-bg; 08-11-09, 14:53.
        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

        Коментар


        • #19
          До: На Червената Шапчица и станало студено....

          Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
          От кирпича по-добра топло изолация няма, и то заради въздуха в сламките и смлените от животното целулозни влакна - които като изсъхнат пак се превръщат във въздушни пръчици с арматурка...
          Ама представям си колко кофи с .. кирпич ще трябва да наплескам по панела ..и после да му строя стреха ... и колко ще тежи ...
          От кирпича по-добра топлоизолация няма, ако цялата ти къща е кирпич + рогозки. Дори и тогава тежи неоправдано и поставя интересни въпроси пред гредореда.

          Коментар


          • #20
            До: На Червената Шапчица и станало студено....

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            От кирпича по-добра топлоизолация няма, ако цялата ти къща е кирпич + рогозки. Дори и тогава тежи неоправдано и поставя интересни въпроси пред гредореда.
            Какви въпроси поставя ? Стана ми интересно ...
            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

            Коментар


            • #21
              До: На Червената Шапчица и станало студено....

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              От кирпича по-добра топлоизолация няма, ако цялата ти къща е кирпич + рогозки. Дори и тогава тежи неоправдано и поставя интересни въпроси пред гредореда.

              Куп неверни неща се изрекоха. В средновековието кирпичът е бил добра изолация, защото е нямало друго! Пък и е евтин: Слама, кал говежди неща. В Украина 70% от къщите в селата и малките градчета за зидани от кирпич 40 см.+ половин тухла зидария отвън. Отвътре замазка от кал, няколко слоя "тапети" от "Правда" и "Известия" и накрая боя, или тапети с лепило от брашно и сода. Наистина топли и поддържа хлад.
              Но това ли да ни е идеалът?

              За "мокрия" стиропор.Мъчна работа е да го накиснеш в реката. Камо ли запечатан между две лепила, замазки и прочее.

              Като минавате от Варна за Бургас, спрете в с. Баня и попитайте за вилато на Видко Джигров. В западния край на селото. Той е съградил в двора си екокъща от върбов плет, замазка от екокравешки лепила и глина, с прозорци неправилна форма, със стъклопакети, обаче.

              Мнооого оригинално, но си живее в тухлената вила в същия двор и не може да намери любители на еко-то да я продаде...

              Къщи с добра изолация са финските и руски "изби" от кръгли дървета. Трябва, обаче, голям майсторлък да се направи.

              Затуй - магазина на "Топливо"- стиропор, (фибран), лепила, мрежи, замазки, двама алпинисти + Iaia да ги наблюдава и ОК!

              Коментар


              • #22
                До: На Червената Шапчица и станало студено....

                Бре аз бая повисявах като студент. Тогава добре се плащаше. И хората - Чорбаджии и комшии/ бяха любезни много. Пусна край прозоруца И надолу, и коя кифтенце почерпи, коя целуфчица
                Последно редактирано от Kent; 08-11-09, 17:42.

                Коментар


                • #23
                  До: На Червената Шапчица и станало студено....

                  Здравейте, ако мога да бъда полезен:
                  Моята къща е еднофамилна на три етажа и миналата година я изолирах цялата с 5 сантиметра обикновен стиропор. На места и 8 санитемтар, защото къщата е стара и доста крива. Мазилка - На СИКА - силикатна - 1 мм. (или нещо подобно не съм сигурен), страхотно твърда. Едвам се реже с нож. (наложи се да правя един отвор отвън навътре и си изпотроших макетните ножчета, а с по твърд нож едва не си отрязах пръста).
                  От вътре съм с гипсокартони и вата на Вюрт. Мисля че изолацията стана страхотна.
                  За цялата къща парното харчеше на година около 10 - 15 кубика дърва за трите етажа. След изолацията ако искате вярвайте едва изхарчихме 5 кубика. Останаха ни дървата.
                  Най важното според майсторите ми е че се прави цялата къща, включително и таваните на терасите, абе всеки сантиметър се изолира, иначе не бил толкова голям ефекта.
                  Предлагаха ми от този стиропор с графита, като по добър в изолационн отношение, цената не ме притесняваше но трябваше да чакам за доставка около 3 седмици и се отказах.
                  Най добре ефекта от изобацията се вижда сутрин, след като парното е спряно към 22 часа вечерта, сутрин към 7,30 вътре температурата е около 19 градуса, при минус 10 - 15 навънка. Разликата е огромна.
                  Ца мухъл или влага или нещо подобно - не сме имали никога. Гипскартона диша (мокри се и си изсъхва), пресен въздух от прозорците и климатиците.
                  Мисля че това ми е най полезната инвестиция по сградата, защото сме доста зиморничави и най накрая се стоплихме.
                  Стиропора е монтиран с топки от теракол и монтажна пяна, без дюбели, защото къщата е направена от тухи четвърки и дюбелите не държат изобщо. На панел обаче ще хванат. Мисля че вида на мазилката е по важна от вида стиропор. Моята не беше евтина и не съжалявам. Имаше и по евтини на пазаар но на СИКА е добро качеството според мен.
                  Дано съм бил полезен.
                  Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                  Коментар


                  • #24
                    До: На Червената Шапчица и станало студено....

                    Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                    ...
                    Затуй - магазина на "Топливо"- стиропор, (фибран), лепила, мрежи, замазки, двама алпинисти + Iaia да ги наблюдава и ОК!
                    Да бе, ще ги наблюдава, я виж първата снимка

                    Коментар


                    • #25
                      До: На Червената Шапчица и станало студено....

                      Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                      ....За "мокрия" стиропор.Мъчна работа е да го накиснеш в реката. Камо ли запечатан между две лепила, замазки и прочее.
                      ....
                      За мокрия стиропор...вземи едно парче, премери го на точна везна, постави го във вода за ден-два и пак го премери преди да кажеш, че не е истина..... и провери колко повредени подобни изолации има....вече.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #26
                        До: На Червената Шапчица и станало студено....

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        За мокрия стиропор...вземи едно парче, премери го на точна везна, постави го във вода за ден-два и пак го премери преди да кажеш, че не е истина..... и провери колко повредени подобни изолации има....вече.
                        Абсолютно вярно, поема вода (влага) макар и малко. Именно затова външната мазилка над стиропора е много важна.
                        Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                        Коментар


                        • #27
                          До: На Червената Шапчица и станало студено....

                          Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
                          Абсолютно вярно, поема вода (влага) макар и малко. Именно затова външната мазилка над стиропора е много важна.
                          Или диша или ....не пропуска вода. Не съм чувал да има мазилка която пропуска само въздух, като изключим рекламните кампании.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #28
                            До: На Червената Шапчица и станало студено....

                            Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
                            ...
                            За цялата къща парното харчеше на година около 10 - 15 кубика дърва за трите етажа. След изолацията ако искате вярвайте едва изхарчихме 5 кубика. Останаха ни дървата.
                            ...
                            Живея в двуетажна къща с ПВЦ дограма, като с пиролизен котел отоплявам само 1 етаж и частично втория. За 1 средностатист. зима преди да направя изолацията и сменя котела не ми стигаха и 30м3 дърва, а сега се задоволявам с 20, но имам и 2 бойлера вече включени към с-мата. Сега за единия слагам слънчев колектор и ще видя тази зима дали ще икономисам някой кубик.
                            Та не вярвам, че можете само с 5 м3 дърва да изкарате цяла зима.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #29
                              До: На Червената Шапчица и станало студено....

                              Освен добрата външна изолация, много помагат и външните ролетни щори, особено при голям процент остъкляване.Проверено. И лятото помагат и от дъжд в вятър пазят. И прахосъбиращи пердета не са нужни.

                              Коментар


                              • #30
                                До: На Червената Шапчица и станало студено....

                                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                                Живея в двуетажна къща с ПВЦ дограма, като с пиролизен котел отоплявам само 1 етаж и частично втория. За 1 средностатист. зима преди да направя изолацията и сменя котела не ми стигаха и 30м3 дърва, а сега се задоволявам с 20, но имам и 2 бойлера вече включени към с-мата. Сега за единия слагам слънчев колектор и ще видя тази зима дали ще икономисам някой кубик.
                                Та не вярвам, че можете само с 5 м3 дърва да изкарате цяла зима.
                                PWC хубаво, ама къщата как е изолирана. Дограмата е половината от изолацията.....по-малката половина.
                                И..колко е голяма къщата?
                                При мене още няма вътрешни врати и подова настилка и с 2КW радиатор държи 16-20 градуса. Вярно, че е Пловдив ама още няма подпрозоречни дъски отвътре. Радиатора работи да суши каквото има неизсъхнало...вече 2 години.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X