Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрошок???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електрошок???

    Някой има ли идея какви поражения нанася електрошока. Как се борави с него и има ли опастност за използващия го? Чувал съм, че ако сме допрени до жертвата тока се прехвърля върху нас.
    Онзи ден гледах едни много симпатични шокчета за около 25 лева. Имаха вид на Китайски и се замислям. Но да не се окажат по-опасни от тези които се продават в големите оръжейни магазини.
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

  • #2
    До: Електрошок???

    Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
    Някой има ли идея какви поражения нанася електрошока. Как се борави с него и има ли опастност за използващия го? Чувал съм, че ако сме допрени до жертвата тока се прехвърля върху нас.
    Онзи ден гледах едни много симпатични шокчета за около 25 лева. Имаха вид на Китайски и се замислям. Но да не се окажат по-опасни от тези които се продават в големите оръжейни магазини.
    Опасен е за хора със сърдечни проблеми.
    Ако електрошоковата палка/устройство е с кондензатори има остатъчен заряд след използването и може да те цъкне, макар и доста по-леко е неприятно.
    Принципно са направени така, че да не нанасят поражения(дори и TASER), но аз не бих се доверил на китайско производство.
    Действат на принципа висок волтаж с много ниска сила на тока, предизвикват болелзнени мускулни спазми.

    Коментар


    • #3
      До: Електрошок???

      Благодаря за отговора. А това за спазмите съм го чел, но ефектовно ли е...
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • #4
        До: Електрошок???

        Виждал съм два вида правилни. Едните български, джобни. Отдавна ги няма, човекът който ги правеше починал. Другите - пак български, но тежки палки. С електроди на края, и със жица на спирала по цялата дължина, ако опитват да ти я хванат. Със спусък в гарда, и с превключвател за автоматично включване. Бяха много скъпи, не знам дали се произвеждат, и отдавна не съм виждал да се продават.
        Не си изхвърляй парите за онова менте, 25 лева са много бири.

        Коментар


        • #5
          До: Електрошок???

          Ясноо, хареса ми защото е малко и звучи доста респектиращо. А има ли начин да се провери дали работи адекватно.
          Land Rover Defender 110SW 300tdi

          Коментар


          • #6
            До: Електрошок???

            С тоя въпрос - в сайта на скинарите. Тука има зли модерасти.

            Коментар


            • #7
              До: Електрошок???

              Хахах нямах това предвид. Имах предвид дали може да му се измери напражение и сила на тока. В какви стойности трябва да бъдат?
              Няма предвид да пробвам върху някой
              Land Rover Defender 110SW 300tdi

              Коментар


              • #8
                До: Електрошок???

                Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                Ясноо, хареса ми защото е малко и звучи доста респектиращо. А има ли начин да се провери дали работи адекватно.
                Елементарно - пробвай на себе си.

                Коментар


                • #9
                  До: Електрошок???

                  Хахах мислих го, но съм още млад за да се трупясам. Ако наистина е менте....
                  Land Rover Defender 110SW 300tdi

                  Коментар


                  • #10
                    До: Електрошок???

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Другите - пак български, но тежки палки. С електроди на края, и със жица на спирала по цялата дължина, ако опитват да ти я хванат. Със спусък в гарда, и с превключвател за автоматично включване. Бяха много скъпи, не знам дали се произвеждат, и отдавна не съм виждал да се продават.
                    Този модел съм го пробвал,но батериите и бяха поизстощени,въпреки това сработи качественно върху опитния образец,големи и тежки но не стават за удряне,тва също е изпробвано.Тозера е истинския електрошок,сега има и нов модел под формата на 12 калибров патрон истрелван с гладкоцевно оръжие,но не ми се мисли колко струва.
                    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Електрошок???

                      Тейзер предполагам колега сте имали в предвид...?
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        До: Електрошок???

                        Първоначално публикуван от jivotnoto Преглед на мнение
                        .....Принципно са направени така, че да не нанасят поражения(дори и TASER), но аз не бих се доверил на китайско производство...
                        Не вярвай много на книжките..... Преди известно време служих на едно място, където част от обучението включваше демонстрация на така наречените несмъртоносни оръжия върху нас самите, които трябваше да си служим с тях... Та при едно такова "демо" на TASER върху една от колежките, тя просто падна на колене и не реагира .... Този, който държеше пистолета реши, че тя е твърде издържлива и продължи да натиска спусъка, очаквайки да падне на земята. Обаче тя продължи да стои в същата поза. В един момент се светнаха, че има нещо нередно и спряха. Е, оказа се, че просто беше припаднала и мускулите и бяха се схванали, затова не е могла да падне и се размина с неколкодневно лечение и малко изгаряния в зоните на попадения на стреличките.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          До: Електрошок???

                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                          Тейзер предполагам колега сте имали в предвид...?
                          Именно http://www.youtube.com/watch?v=erddueha6aA
                          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Електрошок???

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Не вярвай много на книжките..... Преди известно време служих на едно място, където част от обучението включваше демонстрация на така наречените несмъртоносни оръжия върху нас самите, които трябваше да си служим с тях... Та при едно такова "демо" на TASER върху една от колежките, тя просто падна на колене и не реагира .... Този, който държеше пистолета реши, че тя е твърде издържлива и продължи да натиска спусъка, очаквайки да падне на земята. Обаче тя продължи да стои в същата поза. В един момент се светнаха, че има нещо нередно и спряха. Е, оказа се, че просто беше припаднала и мускулите и бяха се схванали, затова не е могла да падне и се размина с неколкодневно лечение и малко изгаряния в зоните на попадения на стреличките.
                            Аз вярвам на опита
                            За TASER в USA има вече забрана за цивилни.Подочух, че имало 12 смъртни случая, в подобни като вашата ситуация.Иначе не знам дали има човек, който да не реагира на заряда му...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Електрошок???

                              Ето я и въпросната морално остаряла електрошокова тояга,сравних я с обикновенната ту-палка да придобиете представата за размера и.
                              Прикачени файлове
                              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X