Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Неприятна ситуация

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Неприятна ситуация

    В рамките на една седмица се чудих дали да Ви запозная с един неприятно-комичен случай който невярвах,че може да ми се случи с колега от форума и реших,че е редно да споделя за постъпката на един колега.

    Та на въпроса колегата е http://forum.offroad-bulgaria.com/member.php?u=16694 накратко МАКСИМ от Бургас. Бях си поръчал едно фотоапаратче за подводни снимки от щатите с идеята сина да снима на морето,но както и да е разсъхна се работата със снимките и понеже си стоеше в кутията реших да го продам чрез форума,макар че по спомен ми излезна около 200 лева,го бях пуснал за 100 лева. Даже бях забравил за продажбата и получавам писмо от колегата съфорумец МАКСИМ която е следната:

    "Здравей колега предлагам ти батер часовник-швеицарски rado jubile за подводнияти апарат http://dimitarmitev.snimka.bg/other/...05475.14919019
    Механичен е ,вътре всичко е керамика ,оргинал швейцарски,веришката е амлуминиева много е лек и елегантен за мен си е малко бижу ,... воден е ,стаклото отпред е някакво антидраскашо такова ,излишно е да казвам че е точен като швейцарски часовник
    Подарък ми е от Белгия имам го от година и малко носил съм го ка 3-4 месеца после стои в чекмеджето ... та твоя ще ми свърши работа тъйкато съм плувец ,ако си съгласен на правим размяната даи скаип(ако имаш де, се уговорим)
    Поздрави Максим "

    Изратих му фотоапарата по Еконт за моя сметка,на другият ден получавам един часовник,който е със счупено стъкло и състояние като от балканската война,естественно отворих го пред куриера и веднага го върнах на подателя.

    От тогава 10-на дена съм писал на МАКСИМ няколко писма , но нито вест нито кост от него,все едно изчезна.

    По скоро написах всичко това със съвет към всички които го прочетат,да не вярват на този човек.
    TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
    Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
    Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
    Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

  • #2
    До: Неприятна ситуация

    Пишете го при некоректните - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...980#post859980 .

    Коментар


    • #3
      До: Неприятна ситуация

      Това си е за темата "Некоректни търговци" директно. Той, човекът и без друго само с търговия се занимава тук - поне да я прави като хората.
      Обаче е редно, да изчакаме и неговото обяснение по въпроса.

      Коментар


      • #4
        До: Неприятна ситуация

        А Вие знаете ли колко струва оригинално Радо?

        Коментар


        • #5
          До: Неприятна ситуация

          Първоначално публикуван от netsurfer Преглед на мнение
          А Вие знаете ли колко струва оригинално Радо?
          А какво значение има това сега?! Щом предлага бартер за Радо, то ангажимента си е негов и следва да се спазва.

          Коментар


          • #6
            До: Неприятна ситуация

            Първоначално публикуван от netsurfer Преглед на мнение
            А Вие знаете ли колко струва оригинално Радо?
            Koлега, не знам колко струва "оригинално" Радо, но по-долу го има за 90 кинта, и съм сигурен че е ставало дума точно за такова.
            http://www.ioffer.com/i/Rado-Jubile-...-NICE-14249927

            Коментар


            • #7
              До: Неприятна ситуация

              Момчета,аз неразбирам от часовници,нито оспорвам правото на всеки да предлага бартер. Просто съжалявам,че нямах време да снимам часовника,защото куриера бързаше,но от стъклото,което уж било удароустойчиво,в десният горен ъгъл въобще липсваше и доколкото си спомням в ляво по средата също,верижката все едно е минавала през груб пясъкоструй. Мисълта ми е,че този часовник на снимката може и да е изглеждал така някога,може и да е оригинален,може и да не е ,аз незнам,но човек,трябва да е коректен и да казва цялата истина. В противен случай за мен това си е чиста проба измама. Наистина ще ми е любопитно колегата МАКСИМ,какво обяснение ще даде и защо след поне 3 писма си мълчи...
              TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
              Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
              Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
              Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

              Коментар


              • #8
                До: Неприятна ситуация

                Продавачът е заявил, че часовникът е оригинален, швейцарски. Една стока струва толкова, колкото някой е готов да плати за нея. Тоест оригиналният Радо от конкретния случай е струвал 100 лв.

                Коментар


                • #9
                  До: Неприятна ситуация

                  Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                  Момчета,аз неразбирам от часовници,нито оспорвам правото на всеки да предлага бартер. Просто съжалявам,че нямах време да снимам часовника,защото куриера бързаше,но от стъклото,което уж било удароустойчиво,в десният горен ъгъл въобще липсваше и доколкото си спомням в ляво по средата също,верижката все едно е минавала през груб пясъкоструй. Мисълта ми е,че този часовник на снимката може и да е изглеждал така някога,може и да е оригинален,може и да не е ,аз незнам,но човек,трябва да е коректен и да казва цялата истина. В противен случай за мен това си е чиста проба измама. Наистина ще ми е любопитно колегата МАКСИМ,какво обяснение ще даде и защо след поне 3 писма си мълчи...
                  Прав си колега. Мисълта ми бе , че щом е ставало дума за цена на апарата от около стотина лева, то най-вероятно и часовникът е бил там горе-долу ценово. Постът ми бе в отговор на този на netsurfer.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Неприятна ситуация

                    Още на снимките си личеше, че е откровен ментак. В Бургас ги има по всички заложни къщи от 20 до 200лв. Ти темата за земята не я ли знаеш?
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Неприятна ситуация

                      Големият извод е, че обявата е некоректна. Спор за това май няма.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Неприятна ситуация

                        Имаше някъде тук една тема в която въпросният Максим продаваше един парцел земя и Явор Вромос го изобличи в лъжа, та от тогава бягам от него като дявол от тамян.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Неприятна ситуация

                          Мислех и аз да пускам такава тема, и аз бях един от хората които получиха ЛС за часовника, предлагаше ми бартер за нещо което аз уж съм бил пуснал за продажба, отговорих му че не съм пускал такова нещо, а и не нося часовници от няколко години.
                          За съжаление Максим пусна тази тема: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=71601 и аз му предложих старият си компютър, всъщност предложих му всички стари части които имам и то на смешна цена, отговори ми че не може да си позволи и иска нещо евтино. За 120лв му сглобих една конфигурация която беше без хард, такава ни беше уговорката защото той имал. Изпратих му компютъра по еконт и на следващия ден ми се обади, че съм му пратил неработещ компютър вобще не запалва монитор, поиска да ми върне компютъра, да му намеря хард и да му инсталирам ОС. Както и да е върна ми компютъра, за моя сметка(бяхме се уговорили че той плаща разходите по пращането, очевидно при транспорта се беше разместила видеокартата, след като я наместих компютъра си тръгна) Бях му обещал ако вземе компютра да му подаря и една чисто-нова геймърска клавиатура, която бях сложил въре в кутията, естественно нея я нямаше след като ми го върна, да не говорим че полувината болтчета не бяха сложени, а и беше пратил пратката без възможност за отваряне.
                          В неделя успях да му намеря хард, инстаирах му ОС. и му звъннах, изключи си телефона, не ми отговаря на СМС-те, както и да е не съм за 20-те лева, дразни ме това че някой във форума може да направи нещо такова.

                          Казва се Максим Стайков телефона му е 0889662378!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Неприятна ситуация

                            Последна активност: Днес 12:03
                            А часовник Радо под 1000 лева няма, това, че Вие сте се вързали на оригинално радо швейцарско за тази цена е лошо, можело е да проверите цените на часовника и щяхте да разберете, че продавача е некоректен ...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Неприятна ситуация

                              Отдавна съм го видял че нещо не е съвсем наред. Поне 90% от темите и отговорите му са супер странни, често и неадекватни, да не кажа нещо повече.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X