Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

    Първоначално публикуван от Максим... Преглед на мнение
    Прочетете тази тема ,май нашия бивш служител на МВР хич не си поплюва http://209.85.129.132/search?q=cache...ang_bg|lang_ru
    Май нашият герои изобщо не е това за което го мислехме !!!
    Нещата са доста навързани ... сами си направете извода !
    И какво? Пусна едно търсене в Гугъл, хареса си някой от резултатите и вече пускаш тънки намеци?

    Аз направих същото като тебе, като използвах за търсене едно от имената на участници в тази тема. И виж какво си харесах ...

    ... ХХХ ХХХХ изтърпява 4-годишна присъда за хулиганска проява след футболен мач, остават му 5 месеца. Има още 5 присъди за шофиране в нетрезво състояние, предизвикал е и катастрофа. ...
    Дали да не вземем да го емнем колегата, че е такъв опасен елемент.
    Е, това, че онзи от цитата е от Пловдив, пък колегата - от друго място и
    че със сигурност нямат нищо общо, е дребна подробност ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #92
      До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

      Първоначално публикуван от haki Преглед на мнение
      Нека се успокоим малко!Все пак е отнет човешки живот!Не може всеки,който изпадне в кофти ситуация да грабне пистолет и да убие другия!
      Така говориш защото не ги познаваш.Бият и мушкат ей така защото примерно си го глегал в някоя дискотека .Не се бъзикам това са най големите изроди на бургас.
      OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
      www.offroadprimorsko.com
      0899883765

      Коментар


      • #93
        До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

        Първоначално публикуван от keeway Преглед на мнение
        Съфорумци , колко мнения се изразиха досега по темата за два дни и не мисля че имаме постигнато единомислие кое е правилното поведение в подобна ситуация!
        Човекът е имал броени секунди за да вземе решение!

        И аз си задавам много въпроси , но ще изчакам .
        Все пак Лисичков е бивша барета което предполага,че е обучен как да реагира в екстрени ситуации.Аз също съм на мнение, че само част от истината се представя в медиите.Не може всеки да се разхожда добре въоражен/палка,пистолет/ и да раздава правосъдие.Все пак имаме държава и институции и тяхната работа е да защитават гражданите си.Ние трябва да изискваме това от тях,а не да се превръщаме в убийци.
        sigpic

        Коментар


        • #94
          До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

          Първоначално публикуван от brake Преглед на мнение
          ......Не може всеки да се разхожда добре въоражен/палка,пистолет/ и да раздава правосъдие.Все пак имаме държава и институции и тяхната работа е да защитават гражданите си............
          Може и дори се превръща в наложително, след като е законосъобразно.
          Защото мотоциклетистът, можеше да вози и детето си ... например !

          И пак да засече Аудито със "специален" безнаказан режим на движение.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #95
            До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

            Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
            Вижда ми се малко нагласено.Ако 4-ма здрави момчета слизат да се разправят с 1 човек ще са им нужни ли ножове ??А и по новините казаха 4е е имало ръкопашен бои преди стрелбата!Според вас ако са започнали да го бият ще може ли човека да извади желязото ?!Според мен си е умишлено убииство и гледат да изкарат полицая невинен.Нали е бивш колега!А ако беше обикновен човек ,а не бивш полуцаи така ли щеше да е ?Съмнявам се!
            Колега не ти пожелавам да се окажеш в подобна ситуация,тогава едва ли ще смяташ,че всичко е нагласено.И какво ще направиш.....ще напълниш гащите....и това ли ще е нагласено.Има категории хора в тази държава,за които все нещо е нагласено.Помисли реално върху нещата и недей да плещиш глупости и се научи на обикновена граматика преди да пишеш!

            Коментар


            • #96
              До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

              Защо не погледнете случилото се като провал на всички тези институции, допуснали да се случва всичко това...
              На кого му прави впечатление безнаказаното държание на агитката на пострадалият, която заплашва и ругае пред очите на полицаите!!
              Защо те ги гледат и не правят нищо!!
              Защото ги е страх!!!Защото шефовете им си имат отношения ...
              Защото не искат да си причиняват неприятности...за да ви пазят живота и здравето, камо ли спокойствието..
              Когато трябва да избираш между това да си в затвора или мъртав завинаги....изборът е логичен.Стотици нямат възможност за избор..и са просто част от статистиката на неразкритите престъпления.Извършителите на подобни престъпления...са контингент от такива безнаказани безделници със скъпи коли и приходи от дрога, а не от обикновени хора позволили си неблагоразумието да живеят във една и съща територия с такива.И ще търсите виновни...сред жертвите на меродерите!?...че са защитили правото си да са живи...до следващата им среща с подобни хрисими създания..
              СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

              Коментар


              • #97
                До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

                Първоначално публикуван от gorosop Преглед на мнение
                Ако те нападнат в тъмна уличка или във входа на блока може и да има неизбежна отбрана. Ако те нападнат посред бял ден на оживено място си е разчистване на сметки. Ако те нападнат пак посред бял ден за отнемане на предимство си е чиста проба хулиганство/както и отнемането на предимство, ако е тенденциозно/. В такъв случай не нож, но и гранатомет да ти извадят, си е за сплашване и каквото да се случи не е по-непоносимо от 5г затвор и страха за цял живот, че приятелите му ще си отмъстят. БИВШИЯ полицай явно има някакви комплекси. И колкото да си чешем езиците/по-точно пръстите/, ПРАВОСЪДИЕТО ще му решава съдбата.....


                Първоначално публикуван от brake Преглед на мнение
                Все пак Лисичков е бивша барета което предполага,че е обучен как да реагира в екстрени ситуации.Аз също съм на мнение, че само част от истината се представя в медиите.Не може всеки да се разхожда добре въоражен/палка,пистолет/ и да раздава правосъдие.Все пак имаме държава и институции и тяхната работа е да защитават гражданите си.Ние трябва да изискваме това от тях,а не да се превръщаме в убийци.

                С цялото си уважение към вас колеги, струва ми се че обитавате някаква паралелна на нашата реалност. Вие лично имали ли сте съприкосновение с такива животни като приятелите на убития ?
                Наричам ги животни защото това не са хора, и бъдете сигурни че както писа по-горе колегата damian_drinkov ще затрият човек и за поглед накриво. А правосъдието това е отделна тема. все пак сме държавата с най-болни престъпници. Кой с дископатия, кой с подагра и други разни екзотични диагнози........
                Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                Honda CB 919 Hornet
                0898849413-Светльо
                Кръвна Група: 0+

                Коментар


                • #98
                  До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

                  Първоначално публикуван от brake Преглед на мнение
                  ... Все пак имаме държава и институции и тяхната работа е да защитават гражданите си.Ние трябва да изискваме това от тях,а не да се превръщаме в убийци.
                  Колега, има ситуации, в които държавата и институциите (ако изобщо ги има де) са МНООГО далеч, а ти си там сам и срещу тебе са онези ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #99
                    До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

                    Държавата има три нормиращи функции, и едната от тях е да прибира в затвора социопатите. Щом цял град знае че някои си лица имат опасно антиобществено поведение, и само полицията, прокуратурата и затвора не знаят за това, значи институции и държава няма. Именно тогава се и случват такива неща.
                    Не знам кой е стрелеца, нито какъв е, и не ме интересува, понеже в случая това няма никакво значение. Цялата вина за случилото се е на държавата, която не е взела превантивни мерки, и нечие поведение е ескалирало до въпросната ситуация. Толкова повече, че това изобщо не е първия случай, в който на пропищял гражданин, му се налага сам да реши проблема. Естествено - колкото и както може.
                    На всичкото отгоре проблема продължава, защото заплахата за саморазправа, още повече за убийство, сама по себе си е престъпление от общ характер, и пак държавата е длъжна да осъди и затвори заплашващите, независимо дали другата страна се е оплакала, или не. Иначе излиза че разбойниците имат право на самосъд и саморазправа, а гражданите - не. До тук, аз поне, не разбирам действията, по-скоро бездействието, на Министъра на вътрешните работи и на Прокуратурата.

                    Коментар


                    • До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

                      Първоначално публикуван от haki Преглед на мнение
                      Ножа е изкаран от човека до рижия след палката на полицая!А куршумите ги отнася рижия...все си мисля,че има нещо покрито по случая.
                      Трепеш генерала,редниците бягят,той е знаел по кого стреля и е направил правилния избор.
                      Дори и покрито да има много хора ще са доволни и на това,5 г. затвор са си 5г. макар и лек рижим ще го пуснат след 2 и половина ако оцелее,но рижия си взе последната жертва.
                      Последно редактирано от Ico_Ns; 22-09-09, 10:40.
                      Око за око и светът ще ослепее

                      Коментар


                      • До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

                        Темата за палката е отделена тук
                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар


                        • До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

                          Имаме Закон, но нямаме законност, имаме наредби но нямаме указания за прилагенето им, колко пъти съм го чувала, а в новините при всеки втори трети инцидент се споменават че учасниците или потърпевшите са криминално проявени, ами какво търсят по улиците защо не са в затворите където е мястото им. Ами не са защото, колко народ се облажва покрай тях, как един адвокат по наказателни дела за година си купува две жилища в най скъпия квартал и най луксозните автомобили, и не само на него на родата на децата. ми от хонорарите си разбира се, или съдия или прокурор, ами хората влизат в положение и срущу подходящо възнаграждение намират точния закон алинея и параграф. Е има и такива които не са забогатели или не са се издигнали в професията но кой им е крив. Нали сме си българи Ще подпаля къщата си за да изгори плевника на Вуте. Докато мислим така ще има да си носим скрити бухалки ножове или огнестрелни оръжия, и ще се молим дано на нас да не ни се случва.
                          А не искам да си представям какво ще е след 10тина години като гледам и слушам каква бодра смяна отглеждаме и възпитаваме, и Крумовските закони дали ще ни помогнат.
                          Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                          Коментар


                          • До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

                            А за поправка на НПК от някой си политик и то за една мутра само....зависи от финикийските знаци!Всичко е възможно!Ако Америка е страна на неогрничините възможности-нашата мила България е страна на неограничените действия!Господи.....живее ми се тук,живее ми се в Абсурдистан........но да имам много и то много финикийски знаци!

                            Коментар


                            • До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

                              Първоначално публикуван от donia Преглед на мнение
                              ... криминално проявени, ами какво търсят по улиците защо не са в затворите където е мястото им...
                              Криминално проявен означава, че е бил осъден в някой момент. Това, че е направил ново престъпление значи само, че е изтърпял наказанието си и вече е излязъл. Значи мястото му все пак не е в затвора.

                              Това, че междувременно не се е "превъзпитал", е вече друга тема.

                              Коментар


                              • До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

                                Знам че човек е невинен до доказване на вината му но неразбирам защо криминално проявени в висящи дела са по улиците освободени под гаранция, и вместо да доказват невинност продължават да показват колко са недосегаеми. Близък приятел на покойните ми родители имаше син, който беше един от най сочените наркобосове в града имена няма да споменавам, израснахме заедно, и си беше нормално и умно момче,първо открадна колата на адмиралтейството в града, на която самият той беше шофьор, вкараха го в затвора и от там се започна,повече не идваше у нас, а и родителите му спряха да идват, само баща му спомена че са успели да изчистят криминалното му досие, на моменти когато си говорехме за него неможехме да повярваме че става въпрос за един и същи човек. Да хартията може да се изчисти но и той си отиде като много други босове, невярвам някой да го споменава сега освен близките му роднини. Незнам ако беше в затвора за многото си престъпления дали още щеше да е жив, или щеше да се е покаял, или може би от там щеше по добре да си върти бизнеса. Знае ли се? Но въпреки всичко трябва да има законност и ред, и нека да се наказват тези които са най прегрешили, а не за "кокошка няма прошка за милиони няма закони"
                                Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X