Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Първоначално публикуван от lordsol Преглед на мнение
    Извинявам се , че се намесвам в задушевния разговор , но , това не е заядлица а конструктивно предложение . С риск да ме банят от форума ще кажа какво мисля . Цената за картата на БГ ми се струва малко соленичка . Точно защото е на БГ , и трябва да се продава там . Разбирам че е колосален труд да се направи нещо такова , но ( както винаги има едно " но" ) , аз живеч в Италия , тук едни момчета са написали един скрипт който от един обикновен навигатор прави супер машинка . Аз имам навигатор Шинелко веорятно никой не го е чувал , с този скрипт , освен най-новата версия на Телеатласката навигация която е неговата собствена , се добавят още ТомТом 6 , АйГоу 8 , Дестинатор 7 , и МиоМап но незная каква версия , плюс актуални карти на Италия . Всичко това за 30 евро !!!
    Та значи мисълта ми е друга , този скрипт имаше , подчертавам имаше , сериал чек , с една дума става само за моя навигатор , но (отново "но") аз го бръкнах малко и сега вече няма и аз си го продавам , та по този повод не мислите ли че една по ниска цена не би способствала повече за разпространението на вашия продукт ?
    Защото може да се намери някой умник , който да пипне малко където трябва и вашата карта да се появи кракната за 15 лева , нали не е работил той , какво му пука .Благодаря за вниманието .
    Имаше на времето една поговорка "и сам да съм в Трамвая, па че се Бутам, бензинът и една стотинка да стане, па че Краднем", все още е валидна
    Направата и потдръжката на Добра Карта е Скъпо удоволствие и аз предпочитам да си платя, но да получа Добър продукт, от колкото да получа безплатно Нищо

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от lordsol Преглед на мнение
      .....аз го бръкнах малко и сега вече няма и аз си го продавам , та по този повод не мислите ли че една по ниска цена не би способствала повече за разпространението на вашия продукт ?
      Защото може да се намери някой умник , който да пипне малко където трябва и вашата карта да се появи кракната за 15 лева , нали не е работил той , какво му пука .Благодаря за вниманието .
      Ето затова нямаме направено нищо като хората.
      Кои ще седне да разработва нещо и да го развива с годин като знае, че ще го пипне и ...... даже няма да може да избие вложеното?

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
        Имаше на времето една поговорка "и сам да съм в Трамвая, па че се Бутам, бензинът и една стотинка да стане, па че Краднем", все още е валидна
        Направата и потдръжката на Добра Карта е Скъпо удоволствие и аз предпочитам да си платя, но да получа Добър продукт, от колкото да получа безплатно Нищо
        +1

        За България има и други карти. Щом тая ти е скъпа, има дори и безплатна такава (поне имаше де - сега не знам и не ме интересува). Е, някоя и друга екстра нямат, ама то и аз искам да имам джип за 100000 ма няма.
        Последно редактирано от sparkybg; 03-08-09, 09:58.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Колегата с предложението за по ниска цена нещо се е объркал. Не рабирам защо почти всички в България си мислят, че когато плащат за софтуер (а картата си е нещо подобно) си купуват сирене от бакалията. Аз също не бих дал и стотинка, ако трябваше да си купя картата такава каквато е за вечни времена.
          Колега, не си плащаме за картата, а за нейната поддръжка и развитие, за възможността да задаваме въпроси и да получаваме отговори, за да може, когато имаме проблем някой, който е специалист да ни помогне да го решим.
          На мене лично би ми било много по-скъпо да се ровя дни и седмици в нещо, което не ми е работа, за да "спестя" 150лв.
          Може би вашето време не струва нищо или сте член на движението "Направи си сам". А това, че продавате чужд труд си е чиста кражба, нищо че живеете в Италия.
          Garmin nuvi 765

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            ЗАЩО НЕ ВИЖДАМ ИКОНКИ НА БЕНЗИНОСТАНЦИ,БИЛА,ТЕХНОМАРКЕТ И Т.Н.
            ТРЯБВА ДА ГИ НАПРАВЯ ,POI, ЛИ

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от lordsol Преглед на мнение
              Извинявам се , че се намесвам в задушевния разговор , но , това не е заядлица а конструктивно предложение . С риск да ме банят от форума ще кажа какво мисля . Цената за картата на БГ ми се струва малко соленичка . Точно защото е на БГ , и трябва да се продава там . Разбирам че е колосален труд да се направи нещо такова , но ( както винаги има едно " но" ) , аз живеч в Италия , тук едни момчета са написали един скрипт който от един обикновен навигатор прави супер машинка . Аз имам навигатор Шинелко веорятно никой не го е чувал , с този скрипт , освен най-новата версия на Телеатласката навигация която е неговата собствена , се добавят още ТомТом 6 , АйГоу 8 , Дестинатор 7 , и МиоМап но незная каква версия , плюс актуални карти на Италия . Всичко това за 30 евро !!!
              Та значи мисълта ми е друга , този скрипт имаше , подчертавам имаше , сериал чек , с една дума става само за моя навигатор , но (отново "но") аз го бръкнах малко и сега вече няма и аз си го продавам , та по този повод не мислите ли че една по ниска цена не би способствала повече за разпространението на вашия продукт ?
              Защото може да се намери някой умник , който да пипне малко където трябва и вашата карта да се появи кракната за 15 лева , нали не е работил той , какво му пука .Благодаря за вниманието .
              Тъпичко и жалко! Скоро един колега се върна от Приморско и ревна: Аууу какви изедници са тия по морето-кебапчето 2 лева. Аз му отговорих: Ами като ти е скъпо,какво търсиш там-иди на Ахтопол или Крапец да ядеш евтини кебапчета. Да,ама там не били хубаво. Това вече е друг въпрос,но сравнението го правя защото ако в нещо са вложени средства,има екстри които се харесват от клиентите нормално е цената му да е по-висока.
              Аз например търся дивотия и евтини кебапчета,но не съм готов да дам малко пари за карта,която няма да ми върши работа само защото била евтина.
              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                lordsol , защо не кажеш на Майкрософт да намалят цената на Уиндоус, понеже ти си намерил крак за тяхния продукт?
                Леле колко мъка има по този свят.....!
                [URL]http://doglickingscreen.com/dog.swf[/URL]

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Първоначално публикуван от lordsol Преглед на мнение
                  ... Цената за картата на БГ ми се струва малко соленичка .
                  ...
                  аз живеч в Италия , тук едни момчета са написали един скрипт който от един обикновен навигатор прави супер машинка . ... Всичко това за 30 евро !!!
                  Та значи мисълта ми е друга , този скрипт имаше , подчертавам имаше , сериал чек , с една дума става само за моя навигатор , но (отново "но") аз го бръкнах малко и сега вече няма и аз си го продавам ...
                  Като гледам, това, че в Италия са ти продали споменатия скрипт за някакви си 30 евро, не те е спряло да го откраднеш и да започнеш да продаваш чуждия труд.

                  Така че, нали не очакваш някой да ти повярва, че такива като тебе ще спрат да правят с чужда пита помен, ако цената на питата е много ниска?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Първоначално публикуван от lordsol Преглед на мнение
                    Извинявам се , че се намесвам в задушевния разговор , но , това не е заядлица а конструктивно предложение . С риск да ме банят от форума ще кажа какво мисля . Цената за картата на БГ ми се струва малко соленичка . Точно защото е на БГ , и трябва да се продава там . Разбирам че е колосален труд да се направи нещо такова , но ( както винаги има едно " но" ) , аз живеч в Италия .......Защото може да се намери някой умник , който да пипне малко където трябва и вашата карта да се появи кракната за 15 лева , нали не е работил той , какво му пука .Благодаря за вниманието .
                    Трябва да узрееме за мисълта ,че един продукт независимо какъв е той има стойност и дали го произвеждаме ние и го продаваме или се нуждаеме от него и го купуваме ,просто той има цена ! Дано в близките стотина години схванеме този факт. Тогава може би ще имаме основание да се наречеме европейци

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Предпоставка за сериозна катастрофа:

                      Пътя от Харманли за Хасково, завой на ляво към Хасково по стария път който е забранен. Този забранен ляв завой е на такова място -десен завой на основния път по който се кара с голяма скорост- че почти нямаш време да реагираш ако се доверяваш 100% на навигацията и ще стане белята.

                      Според мен трябва да се премахне маршрута през този забранен ляв завой в посока към Хасково -ако може технически естествено.
                      Мото братство Хищници

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Здравеите може ли някои да ме светни след като отбележа с знамена еднопосочните улици с MapSource как да изкарам информацията и да я пратя на karta (маймунка) offroad-bulgaria (точка) com.

                        и става ли с MapSource да го отбележа като трак с посока движение и така да го пратя и те там да си го оправят

                        трабва ми да им покажа ориентировачко за кои улици става дума и в коя посока е затворена как става наи лесно понеже устроиствота не6то не изка да записва тракове

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Първоначално публикуван от gydi Преглед на мнение
                          Предпоставка за сериозна катастрофа:

                          Пътя от Харманли за Хасково, завой на ляво към Хасково по стария път който е забранен. Този забранен ляв завой е на такова място -десен завой на основния път по който се кара с голяма скорост- че почти нямаш време да реагираш ако се доверяваш 100% на навигацията и ще стане белята.

                          Според мен трябва да се премахне маршрута през този забранен ляв завой в посока към Хасково -ако може технически естествено.
                          Навсякъде в книжките на ГПС-ите си пише, че не трябва да му се доверяваш, а е само за ориентация. Ако му се довериш на 100% значи не си си прочел книжката и е излишно да говорим по тази тема.
                          По пътищата действат определини правила за движение, има знаци и т.н.
                          Светът на Владо

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Първоначално публикуван от atanas_kosev Преглед на мнение
                            Здравеите може ли някои да ме светни след като отбележа с знамена еднопосочните улици с MapSource как да изкарам информацията и да я пратя на karta (маймунка) offroad-bulgaria (точка) com.

                            и става ли с MapSource да го отбележа като трак с посока движение и така да го пратя и те там да си го оправят

                            трабва ми да им покажа ориентировачко за кои улици става дума и в коя посока е затворена как става наи лесно понеже устроиствота не6то не изка да записва тракове
                            направи всяка еднопосочна улица като rout и го преименувай примерно: "еднопосочна от S към N" . изпрати файла от мапсорс на e-mail-a
                            Прикачени файлове
                            последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              мерси аз вече го направих по същия начин и им ги пратих

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                                Проблема предполагам е от това че тези изо линии са на прозрачен слой, и мапсорс трябва да ги сложи най отгоре, но не го прави. Трябва да се види как е със старият мапсорс, може и да работи.
                                Тая работа с изолиниите зависи и от степента на подробност.
                                Понякога на един и същ зуум с различни степени на подробност показва едни и скрива други изолинии.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X