Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Краш-тест над х.Мечит

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Краш-тест над х.Мечит

    това е филм за продаване на "тойота",може да да се изкарат кинти
    [url="http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8870"][IMG]http://ftp.domainbg.com/krasi-atv/Razni/50.jpg[/IMG][/url]
    blood group 0+

    Коментар


    • #17
      До: Краш-тест над х.Мечит

      Днес се опитаха да ми продадат този автомобил, при това на доста сериозна цена. Моля, колегите, които се интересуват от такива автомобили да внимават.

      Също, така големи благодарности на Маркан за информацията и на колегата doncho, който извади слонска памет.

      Коментар


      • #18
        До: Краш-тест над х.Мечит

        А как разбра, че е същият ? Тоест след този мегакраш са го оправили джипа и е във вид за продан (макар и измамен такъв) ??
        VW Touareg V10, 5000cc

        Коментар


        • #19
          До: Краш-тест над х.Мечит

          Ми първо е доста наклепан, макар и за неопитно око да изглежда перфектен, личи си че е пребоядисван и т.н...

          И номера е същия, като на колата от клипа на Маркан.

          Коментар


          • #20
            До: Краш-тест над х.Мечит

            Ако се погледне от друга страна може да се каже че човек купува вече тествана кола която се е доказала.
            Не вярвах че от тая тема нЕкой ще има пряка полза.Ама си е струвало.
            Последно редактирано от markan; 06-03-08, 19:45.

            Коментар


            • #21
              До: Краш-тест над х.Мечит

              тоя път не е за всеки...такива маневри не се правят в "ровинта" тоя с тойотата май вече и на почивка няма да доиде на мечит
              МОИЙТЕ ЗАБАВЛЕНИЯ ЗА ВАС СА ПРЕСТЪПЛЕНИЯ...

              Коментар


              • #22
                До: Краш-тест над х.Мечит

                ... разбира се че ще отида пак до Мечит, но може би пеша този път

                Коментар


                • #23
                  До: Краш-тест над х.Мечит

                  Първоначално публикуван от emski2001 Преглед на мнение
                  ... разбира се че ще отида пак до Мечит, но може би пеша този път
                  Хи хи хи... Айде сега колега давай повече подробностти. Как, какво, защо се стигна до ситуацията?

                  Коментар


                  • #24
                    До: Краш-тест над х.Мечит

                    Ще обясня накратко как се случи това:
                    На 05.06.2007 с мой познат решихме да се качим до в.Мечит. Аз отказах да го направим с малкия и лек Самурай на колегата и предпочетох Ланд Крузъра който по-принцип няма никакви проблеми с подобен тип терен. Първата ми грешка беше че не взех под внимание факта че беше валяло от доста време и почвата беше размекната. И така полека - лека с бавни скорости стигнахме до Ровинта без признак за несигурност. На правата отсечка над Ровинта имаше дълбока и доста втвърдена снежна пряспа която неуспешно се опитахме да преминем със стандартните летни гуми с които беше обута Тойотата - грешка втора(!). След неуспешният опит при маневриране на заден ход почвата поддаде заради голямото тегло на джипката и задно ляво колело пропадна от пътя. При опит да се върне джипката на пътя пропадна и предното ляво колело и оттам резултата го знаете но ще добавя и някои детайли.
                    След като пропадна предното колело колата загуби баланс и се търколи надолу по склона. Между другото и двата ми прозореца бяха свалени за да мога да чувам напътствията на колегата който беше навън и следеше как се накланя джипката. Когато започна да се търкалям надолу си спомних колко безкраен изглеждаше склона и си помислих че ако не успея да изляза от колата че ще бъда много мъртъв след стотиците метри търкаляне. И така направих първи опит да скоча през прозореца но не успях да уцеля, втори опит - имах късмет че колата в това време удари на нещо твърдо и отскочи от земята и това ми да даде време да изляза наполовина от прозореца - останолото го свършиха центробежните сили които ме извхърлиха пред колата и паднах по очи в клека. В първия момент си помислих - Жив съм! и в следващият момент видях как Ланд Крузъра пада точно върху мен. За щастие стъпи на гуми точно до мен и се отървах само с претъркулване през тялото ми. При което ми изкара въздуха и имах усещане че ще ми изхвръкнат очите. При тази ситуация много помогна и клека който пое част от натиска. След всичко това ще добавя само че действията се развиват много бързо някои от които са само части от секундата.
                    Може би това беше най щастливият ден в живота ми! Отървах се с леко ужулване на левият ми крак и нищо друго. Само заради пресата която ми направи джипката лежах на легло два дни заради ужасната мускулна треска.
                    Другите последствия бяха че колата след 70м търкаляне имаше само една здрава ламарина - задната врата и наистина си слезе на собствен ход!!!
                    КАТ-Самоков извършват огледи на произшествия на всякаква надморска височина Така че имаше протокол. Също и тест за алкохол - негативен.
                    След поисканата лична среща от директора на застрахователнатаа компания с мен каското пое щетите които бяха оценени на 34000 лева. Човека беше просто любопитен да се запознае лично с мен и да научи подробности за случилото се. По непотвърдена информация слуаят е стигнал и до президента Първанов. На мен ми беше издаден акт за непозволено влизане с МПС в Парк Рила.
                    След всичко това мога да кажа че случилото се с мен ще ми държи влага за цял живот защото едва ли ще имам толкова много късмет следващият път. На колегите ще кажа че винаги трябва да преценяват дали обордудването/екипировката/машината и опита който имат отговарят на условията в планината и на пътя. В нашия случай опит имаше и отчасти добра машина но самодеяността и пренебрежението към условията навън ни доведе до случката.
                    Също съжалявам за това че осрахме с парчета пластмаса и гнусове от джипката тази така красива планина Рила. Препоръчвам на колегите там където има надпис Резерват/Парк/Защитена местност да не карат офроуд а да се ударят пеш и да се наслждават на природните красоти.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Краш-тест над х.Мечит

                      Колега,Вие сте страшен късметлия.Ако играете тото със същия успех,ще фалира тотализатора.Преживяването Ви стана извесно в Самоков и известно време бяхте звезда от местния фолклор.Пожелавам Ви по-бързо въстановяване на машината.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Краш-тест над х.Мечит

                        Според мен това да се скочиш през прозореца от търкалящ се джип е най-безумното действие, за което се сещам! Колега, на тази дата трябва да правиш курбан!
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Краш-тест над х.Мечит

                          Да, факт е, че това действие е силно неправилно. Но от друга страна в тази обстановка и този момент съм сигурен, че колегата не е имам време да помисли спокойно.

                          Аз му благодаря за споделените детайли... От хубавото човек трудно се учи, но от този случай мисля, че всички можем да си извадим добри поуки...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #28
                            До: Краш-тест над х.Мечит

                            Общото правило е, че като тръгне да се търкаля, изхвърля хората пред себе си, и после пада върху тях. Статистически - така и става.
                            Затова ако ще пада, преди това трябва да провериш коланите и да заключиш вратите.
                            Макар че коланите и без това трябва да са закопчани, за да те държат в седалката. Иначе ще те подмята из кабината, и не можеш да караш. Само от подскачането по разбит път.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Краш-тест над х.Мечит

                              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                              Според мен това да се скочиш през прозореца от търкалящ се джип е най-безумното действие, за което се сещам! Колега, на тази дата трябва да правиш курбан!
                              Колегата е извадил ДИВ късмет след тази каскада. Да тръгне да излиза от търкалящ се джип ... Направо не ми го побира ума!
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Краш-тест над х.Мечит

                                Като знам,какъв е склона по който,се е претъркалял,джипа,не се учудвам че колегата е скочил през прозореца.Не знам дали в случая е било по-правилно да е вързан с колана ,но когато нещата завършват щастливо,това е правилното решение.До скоро мислех че не стават чудеса,но явно на някой се случват.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X