Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Велико Търново - dirty dozen

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Велико Търново - dirty dozen

    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
    ...Иначе КЪДЕ е това място, този водопад, изумително красиво е ....нямам думи.
    Може ли да се стигне с кола до там или е само за ендуристи и любовчии...
    Ами да има си асфалт, и се стига с кола, каруца, камионнамира се до село Хотница, така наречения Хотнишки водопад, има същото такова красиво място и при село Емен, там пък е Еменския каньон,нещо изклиочително красиво, и в близост до него има пак така красив водопад

    Коментар


    • #17
      До: Велико Търново - dirty dozen

      Ето нещо интересно пак от нашия раион,тези скали са доста височки,от долу върви пътя Русе-Търново


      това което се вижда в далечината е Картала(местен квартал)


      но ето как съм го намирал това място с мотора ми през ноември...


      тези къщички са онези същите,и това е магла точно до ръба на скалите..








      и както виждате при мен е слънце,познайте долу как е


      на живо повярвайте ми е много яко,особенно който знае мястото и го е виждал чак не вярва,но аз го видях и успях да заснема

      Коментар


      • #18
        До: Велико Търново - dirty dozen

        И днес направихме една много кратка разхотка.Ито и участниците-
        Аз-WR,Христо(Ulaybev)-WR,Драго-CRF и Мухчо-YZF.
        Прикачени файлове
        [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
        ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

        Коментар


        • #19
          До: Велико Търново - dirty dozen

          Докато другите карали,аз си чоплих носаето за споменатите снимки на водопадчето


































          Коментар


          • #20
            До: Велико Търново - dirty dozen

            Може ли някък да ми обясните откаде се минава за водопада (по черно) ?

            Коментар


            • #21
              До: Велико Търново - dirty dozen

              Първоначално публикуван от Marin S Преглед на мнение
              Може ли някък да ми обясните откаде се минава за водопада (по черно) ?

              Напиши си в профила от кой град си,ако си от тук за кой от двата водопада питаш......как да стане с едно изречение

              Коментар


              • #22
                До: Велико Търново - dirty dozen

                Днес посетихме Деветашката пещера, ест не с моторите ами с Хавтомобилите си, изключителна пещера,бяхме подготвени с прожектори, но не знаехме че в нея тече вода или буквално казано река,та следващия път сме с лодки(това не е майтапче)неупренови костюми и тн и ще влезем да я разгледаме хубавкооо,пещерата има интересна история,през така да се каже миналия век,е използвана от военните за склад за гориво(нафта)имало е жп линия до там,и всичко е огромно, има копани зали в които са се намирали барелите.Всичко това ест е било само в началото(входа)на пещерата, навътре тя си е един феномен, тераси с течаща вода, басейнчета, кал, скални образувания и много други....


                Повечето посетители, да не казвам всички, отиват и очакват пещера осветена като Дряновската и да е с екскурзовод даже, няма такова нещо, не си ли носиш един прост фенер поне, гледаш и се облизваш само

                Та ето малко снимчици от днешната ни разходка, за които не ся я посещавали, това е до град Ловеч, село Деветаки, приятно гледане













                Eто тези места са копани на ръка,тези зали са дооооста големи,а от горната снимка желязната стълба която отива горе,там са минавали маркучите свързващи резервоарите...



























                Рокфорт..




                Ей пък на тоя малкия ако му бях пръднал


                Едни от мястата кадето са били резервоарите,не склад за летящи чении
















                the end


                Малко са ми разхвърляни снимките,едни от вън,други от вътре,ама ко да се прави

                Коментар


                • #23
                  До: Велико Търново - dirty dozen

                  Тази пещера, по Живково е била държавен резерв. Още седят караулките на постовите- войници. Само едно ми е чудно. Как не са се сетили да поставят някой на входа и да искат пари за посещението. Ама няма да се забавят .

                  Коментар


                  • #24
                    До: Велико Търново - dirty dozen

                    Eто вчерашния ден как мина,една приятна разходчица ест без моторетка,то си е хубаво човек да не отделя събота и неделя само за каране ами да има дни и за разходки,та добре че ми е моторетката в бохса,че да се съберем пак с приятели да са поразходим

                    Водач по местностите ни беше един мой съученик който е завършил курс за водулаз,и работи в гражданска защита също като такъв(пък в даскало си го тормозех редовно)

                    Та ето малко снимчици...
















                    Една камара гладници...





                    ...и едно черепче явно на лицунгер





                    Един жълтурко,който му е добре на тъмно явно...



                    вече сме излезли от тази пещеричка и отиваме към друго красиво местенце...

                    Ето едно гняздо пълно с яйца,опържихме ги и ги изплюскахме с домати(майтап)



                    ....ето я и готвачката ми....



                    и хоп едно водопадче на пътя ни...



                    Ама красиво а

















                    Отиваме към следващата спирка,едно още по посещавано от хора място....





                    Препядсвия за преминаване,на който му е кеф ест



                    А от това мостче се тръгва за една камара водупади,наистнина едно много посещавано място





                    Вижте водата как синее,това е най долното прагче в целия комплекс





























                    Тези водопади са на доста етапи,свързани с железни стълби и мостове,оформена е като страхотна еко пътека,има бесетки,пейки и дори пещерички по нагоре,учудих се колко много пенсионери имаше към 14h,явно организирано ги караха защото нямаше разминаване по мостчетата и стълбите от хора,ето на едно от капанчетата му поседнахме и ние





                    тук снимах едно дете минаваше по детския маршрут


                    Доста красиви места,и най-важното е че са в един район,мръднеш тук,гледаш,мръднеш 2 км айде пак,и така обиколхме сумата си и красоти,НО най-важната за която тръгнехме ще покажа снимки другата седмица,за да е по интересно

                    Ето малко снимки...





                    Повярвайте ми няма такова изживяване,но за него ще разкажа по късно
                    Последно редактирано от Shifta; 01-06-09, 08:58.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Велико Търново - dirty dozen

                      Къде са тези местности?
                      КТМ 400 EXC

                      Коментар


                      • #26
                        До: Велико Търново - dirty dozen

                        Първоначално публикуван от Tornado Преглед на мнение
                        Къде са тези местности?
                        Водопадите са на Крушуна.
                        Шифта, щифта и шплента ( както би казал Чинела ) малко се отдалечаваш от Разходките с ендуро . Тези разходки са по достойни за тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=87

                        Коментар


                        • #27
                          До: Велико Търново - dirty dozen

                          Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
                          Водопадите са на Крушуна.
                          Шифта, щифта и шплента ( както би казал Чинела ) малко се отдалечаваш от Разходките с ендуро . Тези разходки са по достойни за тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=87
                          Да вярно ама не знаех каде да ги споделям и затова ги качвах тук в нашата тема
                          Трябва ли да са на нова тема(всяка разходка) или пак обобщени в една,ако може и там да си имаме Търновска и някой да премести снимките ще е добре

                          Коментар


                          • #28
                            До: Велико Търново - dirty dozen

                            Днес се вдигнахме и ходихме на гости на едни момчета от Елена,поразходихме се малко,жегата и пушилката бяха доста ама на есен пак

                            Ето ни товарим сините машини...



                            прехвърляме разтоварването и дерекно снимки по трасето













                            една от махаличките,снимам когато сме спрели или сме на летище,с манивелата тая седмица преключвам и снимки занапред повече...







                            а ето ни и на масата..





                            кефа беше след хапване,излязохме с трите атв-та,ей гризлито на yamaha е много добра,готина и бърза машинка,газихме рекааа на дълго,обиколихме много по яки места от колкото с моторите....ест не взех апарата бяхме по къси гащи и чехли и излязохме УЖ набързо



                            еми тук вече стягаме багажите...







                            беше добро и приятно гостуване....имаме покана и за други уикенди/ще отидем пак задължително/



                            .....

                            Коментар


                            • #29
                              До: Велико Търново - dirty dozen

                              Вчера се поразходихме до Трявна ето и малко снимки,няма забелижителности и кой знае колко красиви места защото се кара само из горички







                              Мишо със стария чепей





                              и предния път като минавахме тук надълбоко в гората тоя камион си беше на същото място,ест няма резервоар иначе щяхме да презаредим





                              хапнахме му...проебавахме се един с друг и се готвим за тръгване











                              ето и гара Царево







                              табелата Трявна е в ляво и не е на това дърво









                              ето и Трявна





                              тук малко Мищо обърка патеката







                              отново гара Царево и нейния паметник







                              поизморени но остава малко път

















                              презареждане



                              ...и сме вече на сипеите в Дебелец/които май ще влизат в РШЕ/ ами хубаво беше ,но много сухо и страшно много прахоляк,чакаме есентааааа

                              Последно редактирано от Shifta; 29-08-09, 12:48.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Велико Търново - dirty dozen

                                Някой чакат есента,други чакат да си купят мотор.Как ме хваща яд сега,като има човек пари няма читави мотори.
                                [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
                                ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X